Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ölü Dişin Ağrı Yapması

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

Copry dişçiydi galiba değil mi :D galiba ona sormak lazım da sabah unuttuğumdan bu saatte de rahatsız etmek istemiyorum. Görünce cevap plx

Evet sorun şu, ben arka azı dişlerimden bir tanesine 3 yıl kadar önce kanal tedavisi uygulattırmıştım. Kendi seçimim değil tabii de işte oldu neyse,

yıllardır hiç sorun yoktu, taa ki bu yaz sonuna kadar. yazlıkta o dişimin çok çok hafifçe kırılması ve benim takıntım yüzünden dilimi sürekli yara yapmam ile birlikte düzenli gittiğim dişçiyi bırakıp en yakın dişçiye koştum.

Adam garip bir şekilde dolgu yaptı oraya, bütünleşik diyeyim iki dişin dolgusu. Ayırmadı bile vs. derken ondan 1-2 ay kadar sonra yıllardır o bölgede hiç sıkıntı çekmezken bir anda ağrılar başladı.

Her zaman ki dişçime gittim. Bunda kanal tedavisi var dedi, açmıyor dişi inat etti. Ölü diş sonuçta vs. ki bende biliyorum olayı yani, olmaması gerek. Önde bir diş hafif çürümüş dedi, yaptık geçmedi. Arkasındaki dişi açtık dipten hafif çürümüş, onu da yaptık. Ağrılar hafiflese de şuan halen böyle kendini hissettirir ağrıyor.

Bayağı bekledim, yok geçmiyor. Bugün yine gittim. Ölü diş ağrı yapmaz. Ya böyle devam edeceksin çok zorlamıyorsa ya da çekeceğiz dedi. Çektirmedim tabii biraz düşüneyim dedim.

Ya şimdi olay şu, bu adam inat ediyor açmıyor o dişi ama içeride bir boklar dönmüş olabilir mi? Kanal tedavili diş, filmde de gözüküyor.

Arada ölü dişlerde böyle olabiliyor. Tek çözüm çekim kalıyor dedi. Doğru mudur?

Yoksa başka bir dişçiye de göstersem mi?

Ne yapılmalı bu durumda ya,

Hani ağrı da böyle aman aman ölüyorum ağrısı değil, hissettiriyor diyelim. Bazen de garip bir şekilde sıcak ve soğukta hissediyorsun bölgede güzel bir ağrı o kadar :D Bugün mesela birşey sürdü, tüm gün hiç hissetmedim gibi birşey.

Hayat, ne yapayım? Çektireyim mi ileride implant yaptırırım yoksa başka bir dişçiye mi gözüksem. Yani benim eleman haklı mı haksız mı? Çokta iyi dişçidir halbuki ama güvenemedim bir türlü bu sefer, biraz inat var çünkü adamda
Sosyal ağlarda paylaş

Kesin değil ama dolgulu yer içeriden çürüyüp iltihap yapmış olabilir tabi tam bir diş filmi çekilmeden ne olduğunu anlamak güç. Lakin ağrı dediğin gibi öyle aman aman değilse tavsiyem bir Listerine kullanmayı dene ağrıyan yerin üzerinde tut belirli bir süre. ağrıyı azaltması lazım hatta bende uzun süreli kullanımda ağrıyı yok ettiği bile oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

Solantus said:

Kesin değil ama dolgulu yer içeriden çürüyüp iltihap yapmış olabilir tabi tam bir diş filmi çekilmeden ne olduğunu anlamak güç. Lakin ağrı dediğin gibi öyle aman aman değilse tavsiyem bir Listerine kullanmayı dene ağrıyan yerin üzerinde tut belirli bir süre. ağrıyı azaltması lazım hatta bende uzun süreli kullanımda ağrıyı yok ettiği bile oldu.

öyle yapıyorum zaten, listerine iyi geliyor da onun etkisi geçince de başlıyor.

Galiba bu birleşik diş yüzünden, yani bende öyle düşünüyorum çünkü yıllardır bir şey yokken onla birlikte başladı.

Bakim başka bir dişçiye göstereceğim. Diş filmi çekildi bu arada, adam görünürde hiçbir şey yok diyor. Diyemedim hacı filmde gözükmeyen şeyler olabilir vs. diye, adamın işi sonuçta asfdsad
Sosyal ağlarda paylaş

abi her zaman dediğim gibi konunun uzmanı değilim kendi görüşlerim kimseyi yanıltmam,yönlendiremem ama yıllarca diş polikliniklere gide gele,diş hekimleri ile haşırneşir olduğumdan deneyim sahibi oldum:D

o ölü dişin yakınlarında 20 lik falan varsa o da baskı yapıp ağrı/acının sanki başka dişden geliyormuş etkisi yapmış olabilir.
2.si diş iltihabı yada ağızda akıntı,sinüzüt,vücuttaki iltihap (başka bi ismi var bunun) oranının yükselmesi de aynı etkileri yapıyor..
diş diyip geçmeyin abi daha geniş düşünün,adamı hayatdan soğutuyor bi ağrısı bilirim..
Sosyal ağlarda paylaş

Bu iltihapa benziyor tabi dişçi değilim kesin bir şey söyleyemem ancak uykundan uyandıracak şekilde ağrıyorsa,ağzını büyük açıp kapatırken çenende ağrı oluyorsa veya dişini fırçalarken kanama oluyor ve dişi etinde şişme veya çekilme varsa büyük olasılıkla iltihap olabilir bu durumda yine doktor olmayan biri olarak bir tavsiye

antibiyotik kullanman zaten dişçiler genelde bu benzeri ağrılarda bir çözüm üretemiyorlarsa önce antibiyotik tedavisine başlarlar sonrada dişi çekme kararı alırlar.

antibiyotik kullanmak iyi bir şey değil ama çok sık kullanmayan birisi isen nadir kullanıyorsan bir denemeni tavsiye ederim augmentin çok sağlam bir antibiyotiktir özelikle 1000mg ama tabi boy kilo durumları var.Yada en iyisi sen bir dişçiye gözük
Sosyal ağlarda paylaş

Valla abi ne kadar işine yarar bilmemde benim eşime 2 sene önce yaptırdığımız kanal tedavisi gecen hafta ağrımaya başladı .Soluğu dişcide aldık kadının dediği süre gözetmeksizin tedavi edilen dişlerde ağrı oluşabilir.Antibyotik yazayım geçer dedi hakikaten antibyotik ile geçti .Ağrı varken kuzenimde bursada dişciydi onada gösterdik oda müdahele etmeye gerek yok ilaçla geçer dedi.

Yani git bir ilaç yazsın geçmezse uğrasırsın boşuna çarpılma 300 500 şimdi sdsdf
Sosyal ağlarda paylaş

ölü dişin yanındaki 20'lik çekildi,

şu antibiyotik olayına gireyim ben ya,

uykudan uyandıracak kadar ağrımıyor bu arada, yemek yerden veya birşeyler içerken birazcık ağrıyor birde mesela yüzmede falan böyle boyun üstü çok hareket yaparsam böyle hissettiriyor kendini diyeyim.
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

Copry dişçiydi galiba değil mi :D galiba ona sormak lazım da sabah unuttuğumdan bu saatte de rahatsız etmek istemiyorum. Görünce cevap plx

Evet sorun şu, ben arka azı dişlerimden bir tanesine 3 yıl kadar önce kanal tedavisi uygulattırmıştım. Kendi seçimim değil tabii de işte oldu neyse,

yıllardır hiç sorun yoktu, taa ki bu yaz sonuna kadar. yazlıkta o dişimin çok çok hafifçe kırılması ve benim takıntım yüzünden dilimi sürekli yara yapmam ile birlikte düzenli gittiğim dişçiyi bırakıp en yakın dişçiye koştum.

Adam garip bir şekilde dolgu yaptı oraya, bütünleşik diyeyim iki dişin dolgusu. Ayırmadı bile vs. derken ondan 1-2 ay kadar sonra yıllardır o bölgede hiç sıkıntı çekmezken bir anda ağrılar başladı.

Her zaman ki dişçime gittim. Bunda kanal tedavisi var dedi, açmıyor dişi inat etti. Ölü diş sonuçta vs. ki bende biliyorum olayı yani, olmaması gerek. Önde bir diş hafif çürümüş dedi, yaptık geçmedi. Arkasındaki dişi açtık dipten hafif çürümüş, onu da yaptık. Ağrılar hafiflese de şuan halen böyle kendini hissettirir ağrıyor.

Bayağı bekledim, yok geçmiyor. Bugün yine gittim. Ölü diş ağrı yapmaz. Ya böyle devam edeceksin çok zorlamıyorsa ya da çekeceğiz dedi. Çektirmedim tabii biraz düşüneyim dedim.

Ya şimdi olay şu, bu adam inat ediyor açmıyor o dişi ama içeride bir boklar dönmüş olabilir mi? Kanal tedavili diş, filmde de gözüküyor.

Arada ölü dişlerde böyle olabiliyor. Tek çözüm çekim kalıyor dedi. Doğru mudur?

Yoksa başka bir dişçiye de göstersem mi?

Ne yapılmalı bu durumda ya,

Hani ağrı da böyle aman aman ölüyorum ağrısı değil, hissettiriyor diyelim. Bazen de garip bir şekilde sıcak ve soğukta hissediyorsun bölgede güzel bir ağrı o kadar :D Bugün mesela birşey sürdü, tüm gün hiç hissetmedim gibi birşey.

Hayat, ne yapayım? Çektireyim mi ileride implant yaptırırım yoksa başka bir dişçiye mi gözüksem. Yani benim eleman haklı mı haksız mı? Çokta iyi dişçidir halbuki ama güvenemedim bir türlü bu sefer, biraz inat var çünkü adamda

Gecmis olsun .. Olu dis agri yapabilir tabi ki , abse yapar agri yapar . Senin durumunda taskin dolgudan kaynaklanan diseti absesi olma ihtimali cok yuksek. Olu disinin ustundeki dolguyu yenilettir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...