Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kanyak satışı yasaklandı, Brasserie'ler patladı

mokoko

Öne çıkan mesajlar

kanyak satışı yasaklanmış tapdk'ın yeni kararına göre. ayrıca kendi birasını üreten pub ve brasserie'lere açıkta içki satma yasağı gelmiş. Paketleyip ambalajlı satış yapıcaklarmış artık. paketleme ve ambalajlama ekipmanı getirmeleri lazım yani.

içkiyi toptan yasaklasınlarda rahatlasınlar artık ya. zor oluyo adamlara sürekli böle çevresinden, berisinden ufak ufak zorlamalar.

http://www.cumhuriyet.com.tr/?hn=394412&utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter
Sosyal ağlarda paylaş

said:
15 Ocak 2014 tarihine kadar tesislerine dolum ekipmanı ilave ederek ürettikleri biranın dolumunu yapacak ve ambalajlı olarak piyasaya arz edecek hale getirmek zorundadır”

ha birde ilerisi için şöyle bir plandan bahsediyorlardı; mesela bara gitti votka kola istedin. Adam sana onu 70lik şişeden doldurup veremeyecek. küçük tek 4cclik şişeyi ve kutu kolayı masana bırakacak sen karıştıracaksın..
Sosyal ağlarda paylaş

elesso said:

ha birde ilerisi için şöyle bir plandan bahsediyorlardı; mesela bara gitti votka kola istedin. Adam sana onu 70lik şişeden doldurup veremeyecek. küçük tek 4cclik şişeyi ve kutu kolayı masana bırakacak sen karıştıracaksın..

Şu gelsin lütfen. Belki ülke dışına kaçmak için biraz daha sebebim olur.

Bazooka votka kola'ya 25-30 tl verelim lütfen lordum.

edit: Ayrıca votka kola, meh. Belki elma-votka.
Sosyal ağlarda paylaş

şişe maliyeti, paketleme maliyeti, dağıtım maliyetleri katlanacağı için o ufak şişelerdeki vodkayı da normalden daha pahalıya alacaksın. bu durumda da ya gidip zaten kazık olan içkileri daha da kazık fiyata alacağız ya da hayvan gibi kar eden barlar dışında kalanlar satışı durdurup belirli ürünleri satacak.

olacak olan şey de büyük ihtimalle bize girmesi fiyat artışı ile.
Sosyal ağlarda paylaş

cantug said:

chrome said:

DynamicK said:

benzer bir sey ingiltere'de olsa ayaklanir kralligi basariz valla. bilmiyorum yani

krallık var, kral yok. o nasıl olacak peki?

Bizde padişahlık getiririz saşlfkaslşfas ama ozamanda kelle gider.

abi ben ingiltere için söylemiştim onu sen hemen gaza geldin ama...
Sosyal ağlarda paylaş

reampage said:

barbu said:

şişe maliyeti, paketleme maliyeti, dağıtım maliyetleri .

Bunlar o kadar değişmicektir ayrıca içki firmalarnın kontrol edebildiği şeyler bunlar o yüzden tüketiciyi etkilemesin diye maliyet artırımını göze almazlar.

Bunlar tam tersi hayvan gibi arttıran unsurlar. Maliyet otomatik artıyor. Yapabilecekleri tek sey marjdan kesmek ki onu keseceklerini sanmam turkiyede. Bize sokarlar gene.
Sosyal ağlarda paylaş

ya ben de kanyağın neden spesifik olarak yasaklandığını merak ediyorum. kararı aradım o yüzden ama bulamıyorum, asıl metine ulaşabilen var mı?

cumhuriyetten başka bi yerde de yok ki azcık ayrıntısıyla öğrenelim neymiş ne değilmiş. noluyo?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...