Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elektronik Sigara

Wolas

Öne çıkan mesajlar

Abso;

http://www.hurriyet.com.tr/saglik/22798540.asp

Bakanlık yetkilileri, Türkiye’de ruhsatlı elektronik sigara bulunmadığını belirterek, “Bu sigaralarda güvenli doz aralığı bulunmadığından ölümcül olabiliyor” diyerek şu bilgiyi verdiler:

KAPALI ALANDA YASAK

“Elektronik sigaralar kaçak yollarla ülkeye sokuluyor. Ruhsat başvuruları var, ancak kabulü çok da mümkün görünmüyor. Bu tür sigaraların da içilmesini kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Çünkü bunların içinde de nikotin bulunuyor. Tek bir çekişte çok fazla dozda nikotin vücuda alınabiliyor. Bu da ölümlere bile neden olabiliyor. Kapalı alanda elektronik sigara içenlere de cezai müeyyide uygulanıyor. İçen kişiye 72 TL, işyerine ise 1200 TL’den 5 bin TL’ye kadar ceza kesiliyor".

Yorumunu alalım?
Sosyal ağlarda paylaş

ya butun dunya nikotinin ne kadari vucuda giriyor arastirmak lazim derken bizim super dahi doktorlarimizin ve gazetecilerimizin `cok nikotin giriyoooo!!!!11` tarzi haberleri tiksindiriyo beni.

yeterli derecede arastirma yapilmadigindan ve uzun vadeli sonuclari bilinmediginden tedbir amacli yasaklandi falan de canimi ye ama yok illa 5-10 adim ileriye goturecekler olayi.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada likitlerinizin tadını arttırmak ve gerçek keyfine varmak için demleme diye bir yol okudum nette. Özellikle tütün aromalılarda çok farkediyormuş.
Likitleri kapakları açık sekilde karanlık bir yerde 1 gun bekletip )arada çalkalayacaksınız) daha sonra kapagını kapatıp tekrar karanlıkta 2-3 gün bekletmek.
VEYA
İlk önce sıcak suda 1 saat kadar bekletip sonra gene karanlıkta kapagı kapalı veya acık 1-2 gün bekletmek
E-liquid steeping veya demleme diye geçiyor nette arayıp daha detaylı ögrenebilirsiniz.
Ben simdi likitleri sıcak suya koydum akşama da kapalı bir kutuda kapaklar açık dinlenmeye cırakıcam sabaha kadar ve sabahta kapakları kapatıp gene karanlıkta bekletecegim bakalım bir fark olacak mı?
Yarın akşama ya bütün likitler yattara yada yeni birşey ogrenmiş olucaz :P
Sosyal ağlarda paylaş

Benim ilk aldıgım ego ce9 T2 modeliydi ama 10 gün sonra akıtma yaptı o yuzden CE9 ile ilgili ben pek iyi seyler diyemiyorum. Vivinova falan diyor millet ama kullanmadım hiç
Doananımhaberdeki elektronik sigara topigi ve ya
http://www.esigara.us/forum.php buradan herturlu bilgiyi alabilirsin baya saglam incelemeler tavsiyeler var.
Sosyal ağlarda paylaş

nedanko said:

ego ce9 alayim diyorum akinti sizinti yapmaz imis. tr de guvenilir site var mi 1100 mah pilli satan.

CE9 nedir abi ilk defa duydum. Resmi falan var mi? CE serilerinin hepsinde ufakta olsa sizdirma oluyor ozellikle pil haznesine ama sarj ederken ufacik bir kagitla kurulasan yetiyor.

onun disinda pil icin ego-c twist tavsiye ederim. sonsigarnada 1000 mah 120 lira falan, biraz tuzluyo geliyo ama voltaj ayarlama olayi cok iyi, her turlu basliga gore voltaj ayarliyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

abso o sivida bulunan nikotin yalniz. buhara %50-55 civarinda gectigi soyleniyor.

onun uzerine sigara dumani cok daha ufak molekullerden olustugu icin cigere cok daha rahat nufus ediyo, e-sigaradan cikan buhar ise daha yogun, bu yuzden vucudun bu buharin icerisindeki nikotinin ne kadari metabolize ediliyor bu da tartisilan bir sey.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...