Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Teröre verilen desteğin ispatı

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

sap ile saman nasıl bir birine karıştırılır ve ortaya nasıl bırakılır...

siz böyle yaparsanız, kahvedeki adam ne yapsın

en basit, kimsenin haberi yoktu yapılanlar diyorsunuz, kandırıldılar diyorsunuz bende soruyorum, kazım karabekir muhalifti bu devrime, ve emri altında ağzını içine bakan tam bir ordu ile geldi katıldı ve niye bu ordu ile darbe yapmadı?

demek ki silahlı eylem yapmak için insan gerekiyormuş, söylemine inanan neferler gerekiyor

ve hala pkk nın ne olduğunu, ne yapmak istediği anlamamış iseniz o da kusura bakmayın sizin suçunuz

o biçtiğiniz paylerin yarısı pkk ve öcalanda olsaydı zaten burada kurulmuş kürt devletinden bahsediyor olurduk

çok şükür ki, dağdaki kürt coban bizim kadar saf değil, beynine oksijen gidiyor zaar ama onlarında yavaş yavaş bu şekilde yolu yapılıyor ne yazık
Sosyal ağlarda paylaş

yav said:

Viktor said:

Kurtulus savasi denmiste gecersiz onerme, mustafa kemal ve silah arakadaslari isyan edip kendi devletlerini kurtardilar, bunu yaparken halktan onayda aldilar zira hersey kitabina uygun yapildi, kongreler ve secimler var, meclis kara ve tutanaklari var, dagdan asker toplayip ankarayi basip ele gecirmedi

kendi devletlerini mi kurtardılar? osmanlıyı devirip TC'yi kurmadılar mı?
halktan onay aldılar, ne için? halkın hala haberi yok cumhuriyetten eheh
kitabına uygun? hangi kitap bu?
kongreler ve seçimlerde köprüyü geçene kadar çeşitli etnik gruplara verilen vaadler var ki hiçbiri gerçekleşmiyor.
bir de niye dağdan adam toplamamış olsunlar, eşkiyalarla, çetelerle anlaşılmıyor mu, bildirilerle savaşa çağrılmıyor mu insanlar?

Hemen düzelteyim,
Osmanlıyı devirip TC yi kurmak gibi bir durum yok, meclis kurulduğunda Osmanlı hala mevcut zaten. Ayrı bir devlet kuruyorlar.
Halktan onay alma hadisesi de şu, onları temsil edebilecek insanlar, ki bu insanlar açık açık bi oylama olmasada muhtemelen işte mahallenin en güvenilen adamı, işte köyün en delikanlısı ağası felan.
Bu insanlar kurdular meclisi
Kitaba uygunluk, kanunlara uygunluk. TC'nin kuruluşuna uluslararası kanuna aykırı bir durum yok, olsa zaten tanımazlardı. Bak KKTC yi tanımıyorlar.

Dağdan adam toplamak sıkıntı değil,
o insanlarla ne yaptığın sıkıntı. Ortada uluslararası hukuka aykırı bir durum varsa, ve sen bu ilkelere karşı falan geliosan tanımıyor adamlar işte. Savaşmak için bile legit sebeplerinin olması falan filan lazım, başçavuşun eşşeği değil ki zorbalıkla yapılsın işler.

Ha vaatler kısmı, politikadır, kuruluş biçimini değiştirmez.

yanlışları düzeltelim
Sosyal ağlarda paylaş

niye, bence gayet kılıfına uydurulmuş durumdalar.
öte yandan, terörist ülke denmesi için, x-y-z ülkesinin "aman türkiye bizi bombalayabilir bak otobüse bomba koymuşlar, hacı bu akşam dışarıya çıkmayalım kalabalıkta olay çıkartılar" gibi korkularının olması lazım.

var mı? yok.

kaldı ki uluslararası hukuka aykırı bir durum olsa, sana bana kalmadan çektirirler cezasını, süper güç falan değiliz nede olsa.
Sosyal ağlarda paylaş

ülke sınırında terörist şühesi ile bombalama o.
İstihbaratın hatası, ama sonuçta sınırda yaşanan bi olay. Tamamen legit.
ha kötü mü, kötü ve yazık. Ama kanuna falan aykırı değil ki, ülke içinde bombalamış olsa gerekçesiz o zaman aykırı olabilir.

Sabiha gökçen olayıda legit.
Diyarbakıra özel timin gidip insanları temizlemeside bi nevi negit.

hatta mesela, tarlabaşına polis giremio ya, girememesinin asıl sebebi gücünün yetmio olması değil, girerse insanları öldürmek zorunda kalıcak olmaları, e öle bi durumda ayağa kalkacak insanlar.
onun yerine kentsel dönüşüm yapıolar sdsf
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

Nigger_of_the_sand said:

Feamer said:

ve eğer, osmanlının teslimiyet politikası na karşı sineyi millete gidip destek toplayan ve bunda başarılı olup, devlet nizamında kısmen örgütlenen ve vatan dedikleri bölgeyi yüzde yüz halka desteği ile düşmana karşı savunan ve savaş nizamı ve töresi içinde savaşan bir oluşumun istiklal mahkemelerini (ki nedenlerini zaten biliyorsunuz)

devlet/hükumet politikalarını beğenmeyen yöresel bir azınlık veya genel halkın, yeterli kuvvete sahip olmadığı için, sesini duyurmak için giriştiği ve davasına destek olmayanları sindirmek ve kısıtlı imkanları ile anca ulaşabildiği masum ve savunmasızlar üzerinden gövde gösterisi yapmasını aynı kefelere koyup değer biçmemek lazım

Düşük cümle kurmakta çığır açıyorsun, dediklerini anladım mı anlamadım mı emin değilim.

Türk Kurtuluş Savaşı'ndakiler hariç bütün asiler yaptıkları herşeyi The O.C oldukları için yapıyormuşçasına Kurtuluş Savaşı'nın dinamiklerini sanki çok farklı şeylermiş gibi anlatıp güdümle bir sonuca varmışsın.

yazıyı yazınca bir iki kez üstünden geçmek lazım ama vakit olmuyor, zamana yayıncada vaz geçiyorum yazmaktan

bundan önce yazdığım dada ondan öncekinde de biraz daha açıklmaya çalıtım

elmayı tartışırken armut tadı üzerinden tartışmamak lazım, kaldı ki, biz armudu geçtik nar bu diye tartışıyoruz zaman zaman

deniz gezmiş farklı bir durumda farklı bir iş yapmış
che farklı
çin farklı
rus farklı
kurtuluş savaşı tamamen farklı
pkk keza farklı

hepsinin belki "meyve" olmak gibi bir ortak noktaları var ama tatları, dokuları her şeyleri farklı

Evet farklı da, sen ile ben de farklı insanlarız ama aynı sıfatlara sahip olabiliriz yahut aynı mesleği icra edebiliriz. "Birinin teröristi diğerinin özgürlük savaşçısıdır" diye bir söz var, haliylen bu vice versa olarak da geçerli. Sen "established" olan tarafın açısından bakarsan karşıdakinin terörist ya da eşkiya olduğu konusunda şüphen olmaz ama aslında aranızdaki fark sadece "yerleşikleşmiş" olma durumu da olabilir keza.

Viktor said:

Kurtulus savasi denmiste gecersiz onerme, mustafa kemal ve silah arakadaslari isyan edip kendi devletlerini kurtardilar, bunu yaparken halktan onayda aldilar zira hersey kitabina uygun yapildi, kongreler ve secimler var, meclis kara ve tutanaklari var, dagdan asker toplayip ankarayi basip ele gecirmedi

Kendi devletlerini kurdular olsa daha doğru olurmuş.

Halktan destek verenler de var, vermeyenler de, "Halk buna destek vermiştir" ya da "vermemiştir" demenin kıstası nedir mesela? Ya da gelen destek korku ile sağlanmışsa bu terör olmuyor mu?

Kongreler, seçimler, meclis kurmuş olmaları ve bu meclisin kararlar almış olması kendi iç tüzükleriyle alakalı birşey, bu oluşumu tanımayan birine göre bunların hepsi doğal olarak illegal. Terör örgütlerinin de iç tüzükleri var, ama resmi statüleri hep "sözde" ile başlıyor.

Velhasıl kelam Kurtuluş Savaşı kaybedilmiş olsaydı Osmanlı'nın bastırdığı iç isyanlara bir yenisi eklenecekti.
Sosyal ağlarda paylaş

Cipetpet said:

olm kurtuluş savaşını kime karşı verdiler yav:D bir avuç izmiri işgal eden yunanı,attılar afyondan kelli izmire doğru,öyle bir anlatılıyorki sanki 2.dünya savaşı gibi arkadaş:D

tarih okumadın galiba sen hiç. O yunanın arkasında ingiltere imparatorlugu vardı. Silah desen silah, malzeme desen malzeme, istihbarat desen istihbarat her şeyi veriyorlardı.

Karşılarında yok denecek bir türk ordusundan diriltilmiş bir ordu.Malzeme, cephane hepsi eldeki var olan.

O destan yazılmasaydı şu an adın yabancı dinin yabancı olacaktı.
Sosyal ağlarda paylaş

Livered said:

hadi herşeye geçtim de,şu önermelerinize kargalar bile güler lan,1000 senelik hilafeti ilga ettiniz,o da yetmedi halifeyi sürgüne gönderdiniz,o da yetmedi,binlerce alimi astınız sırf şapka takmıyor diye,eminönü meydanına ipte sallanırken şapkanızı astınız,o da yetmedi,doğuda kürtler ayaklanır diye,dini bahane ederek üzerlerine bombalar yağdırdınız,munzurları,muratları kan akıttınız,o da yetmedi birde milletle dalga geçiyorsunuz,yabancı dinin olocokto senin,şu anda türkiyenin sence yüzde kaçı müslüman sanıyorsun? ahahahahahaha
Sosyal ağlarda paylaş

yav said:

nasıl yok
daha 1 yıl oldu tsk kendi vatandaşlarını bombardımana dizeli
sabiha gökçen'den beri devlet geleneği heralde o da di mi

Şu da en sık kullanılan propaganda cümlesi. Uludere katliamının bir 'kaza' olduğu zaten kabul edildi, apaçık savaş olan bir bölgede 'olabilecek' bir şey yani. Kasten olmadığını Kürtçüler de biliyor elbette, fakat işlerine gelmiyor. 20 tane fakirlikten sınır aşıp sigara kaçıran adamı kastenöldürüp ne elde edeceksin? Harcadığın bombaya, uçağın yakıtına yazık.

Sabiha Gökçen mevzusu da çok daha farklı. Bir isyan var ortada, isyan bastırılıyor. Bu yani. Ötesi değil. İsyan olmasa, o kadar sivil de ölmeyecekti. Adamlar isyanı öyle bir bastırdılar ki 40 yıl başka kimse cesaret edemedi, zaten bu işler maalesef ki böyle yürüyor.

ühühü dersim katliamı diye ağlayanları, bir de dersim isyanı aslında kazanıldığında görmek isterdim. Dersim zaferi olacaktı birden, Türkiye de Balkanlar gibi oradan 'kaybedilmiş topraklar' olarak bahsedecekti, ölen siviller de 'ooo şehitlerimiz yaşasın bizim ülkemiz' mpdunda görülecekti. İsyan elde patladı, suçlu isyanı bastıran oldu.

Kürtçü jargonu hep loser, hep devlet bize bakmir modunda. Hiç kimse körfez savaşında elma kokulu gazı yiyen kürtlere Türkiye'nin kapıyı açtığından bahsetmez. Kimse Suriye'de olanlar esnasında Türk toprağına yerleşenlerden bahsetmez. Varsa yoksa 'bizi eziyorlar'. E güçsüz olduğun halde üste çıkmaya kalkarsan ezerler tabii. İsyan etme ki, devletin tunç eli müdahale etmesin. Kimse delikanlı gibi çıkıp 'kaybediyoruz, ülke istedik elimize bombaları veriyorlar şu an' diyemiyor.

Aklıma gelmişken yazayım, ilk sayfada dediğim gibi yorumları takip ediyorum yabancı sitelerde hep. Avrupa'daki Kürt nufusunun (ingilizce bilen azınlık diyeyim ya da) yaptığı yorumlardan bile belli, 'biri türkiye'yi bölsün, kürtlere toprak versin', 'biri bu vahşeti durdursun', 'biri xyz' modudna hep. Hep yardım. Kendi kendine bir şey yapma girişimi yok. Irak Kürt bölgesi gibi, biri çıksın 'hediye' etsin istiyorlar. Adamların mantalite bu.
Sosyal ağlarda paylaş

Cipetpet said:

Livered said:

hadi herşeye geçtim de,şu önermelerinize kargalar bile güler lan,1000 senelik hilafeti ilga ettiniz,o da yetmedi halifeyi sürgüne gönderdiniz,o da yetmedi,binlerce alimi astınız sırf şapka takmıyor diye,eminönü meydanına ipte sallanırken şapkanızı astınız,o da yetmedi,doğuda kürtler ayaklanır diye,dini bahane ederek üzerlerine bombalar yağdırdınız,munzurları,muratları kan akıttınız,o da yetmedi birde milletle dalga geçiyorsunuz,yabancı dinin olocokto senin,şu anda türkiyenin sence yüzde kaçı müslüman sanıyorsun? ahahahahahaha

Hilafeti sürdürmeye çalışan, dinine çok bağlı ülkeleri görüyoruz orta doğuda. Dünyada bir tane nufusunun çoğunluğu müslüman olup 'gelişmiş' kategorisine girebilen ülke yok. Petrodolarla gökdelen dikmeye, yapay ada yaratmaya benzemez bu işler çünkü, çok daha ayrı bir şey.

O yüzden uyanın bence. Balkanlardan göç etmek zorunda kalan müslümanların hikayelerini dinle mesela, o zaman uyanırsın 'yabancı dil, yabancı din' mevzusuna. Komik geliyor ama gerçek bu, kendi ailemden biliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

terörist meselesi için, tabi ki göreceli bir şeydir, ama ne diyorum, terör dediğin şeyin bir doktrini var ve burasında neticede, ortalama üstü insanların toplandığı bir yer

yani, örnekleri ve açıklamaları tam yapmaz isek, bi anda kendimizi kurtuluş savaşını tartışır olarak buluyoruz

tabi gerçek amaç bu değilse
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

Cipetpet kim olduğunu ne zaman ifşa edecek merak ediyordum, ha gayret,

itiraf ediyorum

ben şeyh said'im,ben dersimde asılan gözü yaşlı anayım,ben şapkayı başıma takmadım diye,sapka devriminden önce bastırdığım kitabımdan dolayı idam cezası alan iskilipliyim,ben halkım lan halkım al şunu izle utanırsın belki .
videonun başında bakın efendileriniz ne diyor.

Türk bu ülkenin yegane efendisi,yegane sahibidir.Saf türk soyundan olmayanların bu memlekette tek hakları vardır;hizmetçi olma hakkı,köle olma hakkı....

1930 dönemin adalet bakanı

Sosyal ağlarda paylaş

Cipetpet said:

Livered said:

kusura bakmada cok iyi yapmıslar kurtlerin hepsini vursalarmıs keşke ne olcakdı sizin gibi dini bahane edip isyan cıkaranları indirmisler melemen olayına ne dersin git subayının kafasını kes elinde gezdir sonra bizi vurdular de iyide yapmıs keşke sizin gibilerin hepsini assaydı kurtulurduk
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...