Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hem askerden hem ülkeden kaçmak isteyenler

ahmedinejad

Öne çıkan mesajlar

GenjuroXXX said:

Ah be aynı bu tarz bi topic'de askerlikle alakalı bişeyler yazmıştım da millet üstüme çullanmıştı Pzero'ya yapıldığı gibi.. :)

Yapın abi askerliğinizi süper zengin veya atom mühendisi,nasa da filan çalışıcak değilseniz yapın yemin ediyorum işinize yarıyo gündelik hayatta burda bi sürü şey yazılmış yok sakin giden asabi dönüyo ,şöyle psikolojin bozuluyo kürtsen zulmediyolar şeklinde , ki ben hiç şahit olmadım (15+2'lik timde 9 harbi has kürt kardeşim vardı beraber yemek yiyip beraber yatıp kalktığımız)

Orada karşılaştığın zorluklar ezilmek vs şeklinde tanımlanan sanıyomusunuz ki günlük iş hayatında karşınıza çıkmıyo? yemini verdiğim eşşeğe binerim demeyen kaç patron var şu piyasada? ananızdan babanızdan daha sert alıştırıyor hayatın gerçeklerine,kötü bir denge var ve sen o dengede hayatta & aklı-selim kalmaya çalışıyorsun bütün olay bu... silip sünepe bir veledin , kendine güveni tam dimdik yürüyerek cıktığına şahit oldum ya bu heriften bi bok olmaz dediğmiz adam tamam artık işleri devralma , çalışıp kazanma sorumluluk sahibi olma zamanı geldi diyerek dikildi karşımıza :)

Vicdani ret'de bence roketlemesine sıkış bir olay ,yanlış biliyorsam aydınlatın beni , vicdani ret insan öldürme eylemine karşı her şart altında karşı olmaktır bkz. 2.dünya savaşında kasıtlı olarak birbirlerini ıskalayan düşman askerleri ile alakalı rivayetler, ama birinizde çıkıp söylesin sokaklar ruh hastası dolu birgün oldu ya ters bi durumda kaldınız karşınızdaki adamın elinde insan öldürebilecek bi alet , sizin elinizde insan öldürebilecek bir alet ve kaçış yok hanginiz ölümüne kendini korumaz yada ailesinin veya sevdiği bir bireyi canı pahasına savunmaz?

Edit: Hayatımın en güzel zamanından 5.5 ayımı çaldı devlet diyen arkadaşlara'da şunu söylemek isterim , bi dünya yeni mezun olup 5.5 ay işsiz kalan arkadaşım var malesef ve eğer annen baban evde sığır gibi yatmana müsade edicek tipte insanlar değilse yada o mali güce sahip değilse devlet nooolur çal şu 5.5 ayımı bile diyebilirsiniz

komik bi post. kendini savunmak için askere gitmek saçmalık direk. sanki kung fu öğretiolar anasını satim.

evde senin deyiminle sığır gibi yattığı ne malum insanların? yatsa bile bunun için askere niye gitsin? ha bide aşağılanıp dövülerek adam olmayı öğrenenlere zaten bişi diyemiorum
Sosyal ağlarda paylaş

hamsilipilav said:

komik bi post. kendini savunmak için askere gitmek saçmalık direk. sanki kung fu öğretiolar anasını satim.

Nerde yazdım ben kendini savunmak için askere git diye bir anlayarak oku rica ediyorum.

hamsilipilav said:

evde senin deyiminle sığır gibi yattığı ne malum insanların? yatsa bile bunun için askere niye gitsin?

GenjuroXXX said:

bi dünya yeni mezun olup 5.5 ay işsiz kalan
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

askerlik 97 puan götürürken 3 puan getiriyor hayatımıza

arkadaş o 3 puanlık yerden bahsetmiş

Güzel kardeşim ne yaptılar sana 97 puan'ın gitti? bizzat sana ne yapıldı diyorum , duydugun hikayeleri sormuyorum çünkü o hikayelerin %99unu ben görmedim, %1 de nerelisin diye sonra uzmana istanbul diyince gel bakalım istanbullu nasıl çekpas yapılır öğren demesi oldu komiğime gitti aşağılanmışta hissetmedim , bu arada acayip çekpas çekerim evin balkonu büyük yazın tozu toprağı ben temizliyorum :)
Sosyal ağlarda paylaş

hamsilipilav said:

tamam da genelleme niye yapıyorsun? ayrıca evde sığır gibi yatmak mı demek işsiz olmak?

1- Sığır lafına taktıysan patates çuvalı gibi veya sadece hiçbirşey yapmayan diye değiştirebilirim sorun değil

2- Genelleme değil , orda bahsettiğim arkadaşlarımı betimlemeye calıştım , sığır gibi yatmak kendine ,ailene faydalı hiçbirşey yapmamaktır bence ki o bahsettiğim insanların yaptığı şey buydu

Rica ediyorum sen açıkla şimdi benim nerede kendini savunmak için askere git dediğimi?
Sosyal ağlarda paylaş

GenjuroXXX said:

hamsilipilav said:

tamam da genelleme niye yapıyorsun? ayrıca evde sığır gibi yatmak mı demek işsiz olmak?

1- Sığır lafına taktıysan patates çuvalı gibi veya sadece hiçbirşey yapmayan diye değiştirebilirim sorun değil

2- Genelleme değil , orda bahsettiğim arkadaşlarımı betimlemeye calıştım , sığır gibi yatmak kendine ,ailene faydalı hiçbirşey yapmamaktır bence ki o bahsettiğim insanların yaptığı şey buydu

hayır laf değil söylediğin şey. faydalı olmadığı ne malum insanların evde otururken? yada askere mi gitmesi lazım yerleri süpürüp dağ taş koşmak için?
Sosyal ağlarda paylaş

GenjuroXXX said:

Güzel kardeşim ne yaptılar sana 97 puan'ın gitti? bizzat sana ne yapıldı diyorum , duydugun hikayeleri sormuyorum çünkü o hikayelerin %99unu ben görmedim, %1 de nerelisin diye sonra uzmana istanbul diyince gel bakalım istanbullu nasıl çekpas yapılır öğren demesi oldu komiğime gitti aşağılanmışta hissetmedim , bu arada acayip çekpas çekerim evin balkonu büyük yazın tozu toprağı ben temizliyorum :)

Feci saçmalıyorsun yalnız.

Benim daha geçen sene askere giden arkadaşım (üni.mezunu) sınır karakolunda uzun dönem olarak yaptı askerliğini. Adam geldikten sonra psikolojik destek aldı. Kaç aydır da biz uğraşıyoruz.

edit: Hadi doğuya gitmesin, kısa dönem yapsın. Paspas yapıp, yatak katlamayı öğrenmek, patronunu dinlemeyi öğrenmek için askere 5.5 ay gitmek... Böyle bir uyuşturucu kafası yok söyleyim. Başka bir şey bu.
Sosyal ağlarda paylaş

abi şunu çok merak ediyorum.

bakın senelerdir buradayız. senelerdir bi sürü benzer konu açıldı

askerliği savunanlar genellikle düzgün cümle kuramayan, derdini anlatamayan insanlar oluyorlar. dahası genel katılımları da düşük, yani ülkenin diğer hiçbir derdi üstüne görüş bildirmemiş insanlar.

bunun sebebi nedir? harbiden merak ediyorum.
nasıl bir birikim-birikimsizlik bu duruma yol açıyor acaba?
Sosyal ağlarda paylaş

Deathblade said:

edit: Hadi doğuya gitmesin, kısa dönem yapsın. Paspas yapıp, yatak katlamayı öğrenmek, patronunu dinlemeyi öğrenmek için askere 5.5 ay gitmek... Böyle bir uyuşturucu kafası yok söyleyim. Başka bir şey bu.

Bu kadar basit ve seçmece anlıyorsun işte söylemek istediğimi ne karşındaki insanın anlattığına saygın var ne de başka düşüncelere

Arkadaşına geçmiş olsun üzüldüm birazcıkta geldiğimde bende kendimi boşlukta hissettim bi 3 ay kadar destek aldım , şimdi ise o 3 ay'a gülüyorum sadece büyük ihtimalle arkadaşının hissediceğide bu aradan belirli bi süre geçince umarım bir an önce düzelir
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

abi şunu çok merak ediyorum.

bakın senelerdir buradayız. senelerdir bi sürü benzer konu açıldı

askerliği savunanlar genellikle düzgün cümle kuramayan, derdini anlatamayan insanlar oluyorlar. dahası genel katılımları da düşük, yani ülkenin diğer hiçbir derdi üstüne görüş bildirmemiş insanlar.

bunun sebebi nedir? harbiden merak ediyorum.
nasıl bir birikim-birikimsizlik bu duruma yol açıyor acaba?

Bu tarif ettiğin ben isem eğer , genelde okumayı tercih ederim yazmaktan çok , paticikte bir dünya troll ve karşısındaki insanın düşüncesine saygısı olmayan insan var malesef ve bunlarla da ugrasmak istemiyorum

Doğru düzgün cümle kurup kendimi ifade edebildiğime de inanıyorum açıkcası :)
Sosyal ağlarda paylaş

GenjuroXXX said:

Arkadaşına geçmiş olsun üzüldüm birazcıkta geldiğimde bende kendimi boşlukta hissettim bi 3 ay kadar destek aldım , şimdi ise o 3 ay'a gülüyorum sadece büyük ihtimalle arkadaşının hissediceğide bu aradan belirli bi süre geçince umarım bir an önce düzelir

...

I rest my case.
Sosyal ağlarda paylaş

kusura bakma iş yerindeyim , ses çıkarmadan mümkünce az tuşa basarak hızlıca yazmak zorundayım ama merak ediyorum bu mu tezin?

3 nokta'nın kullanışı mı hepsi? veya 9 sayfa okuduktan sonra okuduğum bütün yazılardan cıkardığım sonuç üzerine attığım bir cevap mı?

Edebi eser veya gazete'ye makale yazmıyoruz burada , kabız olur insan öteki türlü...
Sosyal ağlarda paylaş

DamienThorne said:

Askerlik saçma sapan birşey. Kazana kepçeye ceza verip bununla övünen tipler var bide...

Malesef saçma sapan birçok konuda ama içinde bulunduğumuz düzen içeriside bunu değiştirmeye ne yetkimiz ne de gücümüz var benim demek istediğim ise bu saçmalığın içerisinde maksimum kendimize nasıl birşeyler ekleriz nasıl birşeyler katarız idi , bazı arkadaşlar ise bunu uyuşturucu kafası olarak değerlendirdi.

Birde bu ceza olayı anlatılır durur , hiç görmedim sadece duydum acemiliğimi yaptığım alay'ın yukarısında cami vardı 400 yıl cezalı hikayeleri dönüyordu ama insanlar cuma namazına gidebiliyordu tıpış tıpış kimseninde giremezsin cezalı bu cami dediğine şahit olmadım
Sosyal ağlarda paylaş

şu yatak toplama örneği de komedi. arkadaş insan doğan, gelişen ve akıllı bir varlık. robot mu bunlar.

her insan kalkar, yatağını toplar, işe gider diye bi şey yok. sen toplamayı seversin, ben sevmem. nedir yani? sonuçta toplumsal ayıbı olan, ya da düzeltilmesi gereken birşey değil bu. milyonlarca insanın milyonlarca farklı davranışından biri.

ben inanıyorum ki askerliğin kazandırdığı söylenen faydalar, askere gitmeden de kazanılabilir.

mesela adam diyor ki sabah kalktım, koşu düzenim - spor düzenim oldu. kendimi iyi hissettim. hantallığımı anladım. sorsan askerden önce 2km koşmuş mudur? koşmamıştır.

ya da kişisel olarak haklarımın bilincine vardım diyenler var mesela. e abi sen anaokulundan beri ne yapıyorsun? kendi kişiliğinin gelişmemişliğini neden kişiliği gelişmiş bireyleri askere göndererek kapatmaya çalışıyorsun ki?

neresinden bakarsan bak elinde kalıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

GenjuroXXX said:

Ya çoook basit belkide en önemsiz örneği vericem , saçma gelicek hatta ama biraz empatiyapın eskiden manda gibi yatıp sabah kalkıp işe gidersin yatağını toplamazsın kıyafetlerin odanda yatagın üstünde buruş buruş durur annen arkandan toparlar bütün pisliklierini , döndüğünde alışkanlıktan hepsini kendin yaparsın ,çok basit bi örnek =)

empati yapın kısmını yanlış kullandım özür dilerim, demek istediğim faydalı örnekler de türetilebilirin kısa haliydi , senin verdiğin güzel örnekler gibi türevleri mevcut.
Sosyal ağlarda paylaş

GenjuroXXX said:

Fistan said:

askerlik 97 puan götürürken 3 puan getiriyor hayatımıza

arkadaş o 3 puanlık yerden bahsetmiş

sivilde gecirebilecegim 6 ayı sildiği için direk 90puan siliyor, tabi senin sivil hayatini bilemem askerlik iyi gelmis olabilir.anladin mi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...