Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Geleceğin Potansiyel Akademisyenleri

deadwoll

Öne çıkan mesajlar

deadwoll said:

tartışan insanlara, kullandıkları türkçeye ve tartışma üsluplarına baktığım zaman bu insanlar nasıl üniversite bitiriyor hatta onu geçtim kazanıyor diye düşünüyorum.

Türkçe'nin en basit kurallarını kullanmak aciz, tartışma kültürü olmayan, en temel bilgileri araştırmaktan aciz insanlar akademisyenlik kadrolarına başvuruyor ve benim nevrim dönüyor.

türkiye'de yaşıyorsun, bu tip şeyleri umursamak gereksiz.
tıp fakültesindeki profesör hocaların internette "NOTLR! YARINN ARÇIKLAANACAAAK!!!" diye yazdığı bir ülkedeyiz :)
ha bi de üniversiteli de olsa çoğu kişinin varoş kafasında olduğunu, bişiler öğrenmek/öğretmek için değil, memur gibi günün sonunu getirmek için uğraştığını hesaba katmalıyız.

grammer natzilik yapacak son yer sanırım bizim ülke...
Sosyal ağlarda paylaş

ha bi de türkiyede eğitim sistemlerinin baştan hatalı olduğunu da değerlendirmek gerekiyor.
öss-üds-ales-kpds felan gördüm, hepsi bilmeye yönelik değil "tahmin etmeye" yönelik sınavlar. ne kadar iyi sallayıp hızlı hızlı soruları geçiştirebiliyorsan, o kadar başarılı oluyorsun. hatta yanlış hatırlamıyorsam yılmaz özdil'in bunla ilgili de bir yazısı vardı.
hani belki de çin gibi kalabalık kafayla yönetilen bir ülkede herkese ielts türevi detaylı sınav yaptırmak zor olduğu için böyle bir yönteme gidiyor olabilirler, ama sınav sistemi bile ülkedeki eğitimi tümden değiştirebilen bir unsur.
lisedeyken hatırlıyorum, insanlar dersleri boşluyordu, "nasılsa öss için dersaneye gidiyorum" kafasındaydı. kpds gibi sınavlar da insanların ne kadar bildiğini değil ne kadar dersaneye gittiğini ölçüyor bence.
Sosyal ağlarda paylaş

aramil said:

Madem dil bilgisi irdelenmiş; noktalı virgülden sonra büyük harfle başlamıyoruz demeye geldim. Dedim ve gidiyorum.

Tebrikler yanlışımı bulmuşsun. Keşke tırım tırım hata arayacağına içeriğini algılamaya çalışsaydın.

(Bu arada araya quote'lar girecek diye büyük harfle başlattım. Okuma kolaylığı sağlıyor maddeleme yaparken)
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

aramil said:

Madem dil bilgisi irdelenmiş; noktalı virgülden sonra büyük harfle başlamıyoruz demeye geldim. Dedim ve gidiyorum.

Tebrikler yanlışımı bulmuşsun. Keşke tırım tırım hata arayacağına içeriğini algılamaya çalışsaydın.

"roket adam" said:

Laf edince de 'ne var yani nerelere gelmişim senin dilbilgisi dersine muhtaç değilim' deyip lafı sokup çekiliyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

@Aramil, fakko; amuda kalkıp okumaya devam.

Bu arada o tekmeyi yeme meselesi böyle çok ayyuka çıkarsa (karısı basarsa vs. ki basılmışı var sdf) ya da kız cırlarsa oluyor, genelde alan razı veren razı durumu olduğundan hiç ses çıkmıyor.

Ne trenler dönüyor üniversitelerde.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...