Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hangi siyasi görüştensiniz?

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

siyasi görüşümün kamuoyu için bir önemi olduğunu düşünmüyorum, siyaset insanın nasıl yaşadığıyla alakalıdır. her insan bir parça da olsa siyasetin ucundan tutmuştur. ama oy vererek ama sendikâl veya örgütsel faaliyetlerde bulunarak. 1980 sonrası evrilen apolitik gençlikten bok yerine x siyasi görüşünü benimsemesini beklemek haksızlık olur. o yüzden devam abi, ben de bitki partisini fikir olarak destekliyorum, her yer ot olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Gizli said:

özel mesaj olarak gitti bu nedenle buraya da yazayım kuddisi

mussolinism demezsin faşizm dersin.kemalistlikte böyle bir şey

mussolinizm diye bir şey yok çünkü.
ama kemalizm var. üzerine onlarca kitap yazılmış, milyonlarca insan kendilerini kemalist olarak tanımlıyor,ideolojilerini kemalizm olarak belirlemişler...sen hala kemalist-kemalizm-mussolinizm-faşizm yaz.
ondan sonra ukala yazınca "neden bana ukala diyorsun?"...
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

Gizli said:

özel mesaj olarak gitti bu nedenle buraya da yazayım kuddisi

mussolinism demezsin faşizm dersin.kemalistlikte böyle bir şey

mussolinizm diye bir şey yok çünkü.
ama kemalizm var. üzerine onlarca kitap yazılmış, milyonlarca insan kendilerini kemalist olarak tanımlıyor,ideolojilerini kemalizm olarak belirlemişler...sen hala kemalist-kemalizm-mussolinizm-faşizm yaz.
ondan sonra ukala yazınca "neden bana ukala diyorsun?"...

abi ben de diyorum ki aynı kapıya çıkıyor.örnek aldığınız bir siyasi görüş varsa o siyasi görüşü benimseyen birinin isminini yanına izm ekini koyup yazmak saçma.

mussolinism diye bir şey yok evet ama mussolinism kelimesini saçma yapan şey böyle bir görüşün olmaması değil;bu görüşü benimseyen insanların faşizmi destekliyorum demeleri

evet kemalizm diye bir şey çok tutuluyor, bir çok insan huaa ben kemalistim diyor ama bu onu mantıklı yapmıyor

edit:ben mussolinism diye bir sözcüğü kelimelerimde kullansam ve hakkında kitap yazsam bu onu mantıklı yapar mıydı?
Sosyal ağlarda paylaş

çetintaş sen ajan falan mısın bilader. başka türlü bir insan bu kadar boş bu kadar saçma saçma konular açamaz böyle bir sitede. hayır ajansan da tembel ajansın. git diğerleri gibi sokakta insanlarla otur kalk öğren ne öğreneceksen. bu ne böyle ooh topic aç millet aksın. al bilgileri buradan sonra fişle. oldu valla ne güzel. bir de banlanıp banlanıp geri geliyorsun kaç yaşında adamsın yani. ben şahsen kınıyorum seni.

ahanda kınadım.
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

bu mantıkla dünya üzerindeki yüzmilyonlarca budizm takipçisi de kolpalıyor. tebrikler einstein

budanın kendi bulduğu bir inanışı var.mustafa kemal ise farklı görüşlerden etkilenmiş.ve atatürkün etkilendiği görüşü benimsiyorsan direkt o görüşün destekçisi olursun o görüşü destekleyenlerin destekçisi olmazsın
Sosyal ağlarda paylaş

Gizli said:

Myshkin said:

bu mantıkla dünya üzerindeki yüzmilyonlarca budizm takipçisi de kolpalıyor. tebrikler einstein

budanın kendi bulduğu bir inanışı var.mustafa kemal ise farklı görüşlerden etkilenmiş.ve atatürkün etkilendiği görüşü benimsiyorsan direkt o görüşün destekçisi olursun o görüşü destekleyenlerin destekçisi olmazsın

Budha nin kendi buldugu bir kavram yok. Sadece kendinden eski olanlar kavramiyetteki fikirleri tek cati altinda toplayim insanliga sunmustur. Ve herzaman derki Hayat bizi yasiyor biz hayati degil. Yani herzaman anlayis olarak bir dairenin icinden iceri dogru bir gecis varoldugunu saymistir. Bu sebeble kendim buldum yayayim insanlara diye bir gayesi hic olmadigi kanaatindeyim. Mustafa Kemal Ataturk bir devlet adami siyasi bir kisilige sahip oldugu icin teolojik yonden kiyaslanmayacak derecede farkli kulvarlar. Ataturk un yaptigi halki o donemde anlamli ve dogru konulara yaklastirmak ve egitmektir. Bu sebeble zaten iyi bir liderdir. Tek dahi olsa haklari tamamen gozetmis bir liderdir.
Sosyal ağlarda paylaş

Gizli said:

Buda da başkalarının görüşlerinden etkilenmiştir, herkes başkalarının görüşlerinden etkilenmiştir. Atatürk 1920lerde laik ve müslüman bir devlet kurarak, kapitalizme, komunizme, dine bakış açısıyla kendi değerler bütününü oluşturmuş ve farklı bir insandır. Ona bakıp doğrudan faşist diyemezsin veya başka bir şey. Dolayısıyla kemalizm kelimesi bir şey ifade eder.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...