Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Archeage Open Beta

lightNdark

Öne çıkan mesajlar

XLGAMES finally announced the business model for ArcheAge Korea earlier today, which is the anticipated P2P subscription model. The time cards will go on sale on 11th January 2013, and below are the prices and types available.

90 days of game time – 47,500 Korean Won (USD 44.64)
30 days of game time – 19,800 Korean Won (USD 18.60)
30 hours of game time – 9,900 Korean Won (USD 9.30)
3 hours of game time – 3,000 Korea Won (USD 2.82)
Sosyal ağlarda paylaş

Kanuni emin ol o kadere sahip olmaz oyun baya kapsamlı. Bu arada EU yada NA release de ne olur bilmem ama Korea serverlarında PVE PVP gibi bir ayrım düşünülmüyor...

Batı - Doğu ve Kuzey adaları var oyunda

Batı'da Elves / Nuians + 2 ırk eklenecek
Doğu'da Ferres / Hariharans + 2 ırk eklenecek şu an Beta
yani Batı ve Doğu factions (Batı faction Coalition Forces olarak geçiyor) diğer tarafta henüz char açmadım bakarız onada)

Kuzey adası her iki taraf için ortak ve PvP zone

Batı ve Doğu adalarına geçebiliyor iki tarafın oyuncuları (malum deniz yolu) PvP ve PvE serverları ayıracak tek şey bu olur sanırım. Şu an oynadığım serverda Batı adasına gelenleri kesebiliyoruz (2-3 kişi gördüm henüz) belki PvE server yaparlarsa sadece Batı ve Doğu adalarında PvP blocked olur ama her durumda Kuzey adası değişmez

Tüm mevzu Kuzey adasında dönüyor bildiğim kadarıyla zaten, Kale Kuşatmaları vs yani PVE olmaz Kuzey adası
Sosyal ağlarda paylaş

90 Gün: 44,64$
30 Gün: 18,60$
30 Saat: 9,30$
3 Saat: 2,82$

Dolara çevrildiğinde, yani oyun satılmıyacak sadece oynama saatleri mi satılacak ?

3 saat ve 30 saat güzel olmuş aslında, o ay çok giremiycen yada casualsın 30 saat alıyorsun. Trail versiyounda 3 saat denemeyle 2.82 dolar.
Sosyal ağlarda paylaş

yazdım ya yukarda EU yada NA de ne olur bilemem diye

4 farklı server pvp - pve - RP pvp - RP pve gibi bir tahmin üstüne söyleniyor (sürprizmiş gibi) ama ben sanmıyorum

LineAge oynamış olan herkez bilir (ki bu adam LineAge'in yaratıcısı) PvP PvE gibi bir ayrımı yoktur oyunun

alttaki resimlere bakın güncel server selection screenshot, öyle bir ayrım göremezsiniz...

Bu da benzer şekilde olabilir diye düşünüyorum açıkçası, belki bir ihtimal EU ve NA için PvP PvE diye ayırabilirler ama 4 farklı server hiç mi hiç sanmıyorum

Zaten bir oyunun PvP PvE ayrımını da saçma buluyorum, oyuncuyu kandırmaktan başka birşey değil. WoW PvP serverların anlamı ne? Sonuçta oyun PvE based bir oyun ve PvP %80 Arena ve PvP Battlegroundlarda dönüyor (geri kalan %20 de instance kapılarında) level kasmıyorsan hiçbir anlamı yok PvP olmuş olmamış. Kırk yılda bir çiçek toplarken biri dalar yada birine dalarsın olay bu

Yani oyunun kendisi belirliyor aslında, ya PvP Based oluyor yalandan PvE server açıyorlar yada PvE Based oluyor yalandan PvP...

Sosyal ağlarda paylaş

Öyle bişey yok paticikteyiz, doya doya trolleyin dalga geçin gençler.

L&D bize oyunu anlat. Combat nasıl akıcı mı? Hatta böyle combat response timeların olduğu bi vidyo koy ses de kaydet. Şimdi şu skille bastım vurdu, bunda delay var falan de. Bide crafting işine gir biraz onları anlat. Sonra kalabalık şehirlere git orda biraz vidyo çek. Mekanlar tamam adamlar detaylı yapmış, önemli olan o kadar kişiyi kaldırabiliyor mu server olsun oyun motoru olsun optimizasyon olsun. Çalış gogogo
Sosyal ağlarda paylaş

Lineagein ciktigi sene ve oyuncu istekleri ile gunumuz degerleri cok farkli.

Betada ayrim olmayabilir ama yapimcisi soylemisken server farkliliklarini ona inanmak istiyorum sahsen :)

Zaten pve serverden beklentim pvp flag olsa yeter.. Heh

bi ciksin hele zaten. 2014 den once cikarmi oda supheli..
Sosyal ağlarda paylaş

Aynen Kanuni muhtemelen PvE serverlar da yaparlar yada dediğin gibi en kötü PvP flag falan

Combat gayet akıcı bence, delay var tabii kullandığınız skilli elinizdeki silahın attack speed'i doğrudan etkiliyor. (örneğin şuan Greatsword kullanıyorum attack speed 2.1 ama Spear kullanırsam attspeed 2.5 doğrudan etkiliyor) Sen istediğin kadar spam çek skill süresinde devreye giriyor... Ama combo active olunca (ki 2-3 skill çekince combo active duruma geçiyor) kullandığınız skille göre 2li 3lu seri vuruş yapıyor char

Tabii silahın attack speed'inide sizin statlarınız etkiliyor sonuçta, çok etkileşimli :)

Gathering kolay malum ama crafting'e çok yönelemedim, kullandığım ingilizce patch sınırlı şeyi çeviriyor, UI / Skiller (kısmen) falan... Hatta moonstone var oyunda (+2 STR - +3 DEX vs) enhance/enchant basıyorsunuz silaha armora falan, onları bile amele usulu çözdüm, melee benim karakter silaha basıyorsun hobaaa spirit int falan çıkıyor derken anca buldum str dex hangisi :)

Dil problemi baya sorun crafting için ama çözeriz illa Beta sonuçta malı mülkü napıcaz...

Bu arada yeni bir topic açıp orada doğrudan videolar ve screenshotlar ile bilgi paylaşalım. Irk özelliklerinden başlayıp in-game detayları falan
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...