Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Boğaziçili öğrenciler kampüse mescid istiyor...muş

GERGE

Öne çıkan mesajlar

ardeth, herfiler artık bir şeyi saklamıyor. bunlara iyi niyetli yaklaşan herkes ama herkes pişman olacak. demokrasinin nimetlerini şeriatçılara kullandırırsanız, şeriatçı döner dolaşır demokrasiyi oyuncak eder. sultanımızın son çıkışını biliyorsundur, ne dedi? "326 milletvekiliniz var, neden hala şikayet ediyorsunuz diyorlar. kuvvetler ayrılığı önümüze engel."dedi. Yani demokrasinin olmazsa olmazı olan kuvvetler ayrılığı ilkesini sultanımız önünde engel görüyor(kaldı ki yasama elinde, yürütme elinde, yargı elinde,iş olsun yani)...sultanımız diktatörlüğünü iyiden iyiye topluma vurguluyor. şimdi ben buraya "anlayana" yazınca di beni eleştiriyor ama kardeşim millet anlamıyor ki, mecbur anlayana yazıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

buyur buradan yak. kim demiş sigıl boğaziçinin türkiyenin en iyilerinden biri olduğunu(edit: tabi ki bu soru yanlış, pek çokları böyle diyor da işin aslı öyle mi anlamında soruyorum)? mühendis yetiştiremiyor, kusura bakmasın forumdaki boğaziçili mühendislik öğrencileri ya da mühendisler ama bu ülkedeki tüm teknik üniversiteler mühendislik konusunda boğaziçili mühendislerin çok önünde. 15 senelik iş tecrübemde buna defalarca kez şahit oldum. boğaziçine girmek zor ancak içerisi çiftlik. bom boş mühendis yetiştiriyorlar. kendi mesleğimle ilgili buna 100% eminim. birlikte çalıştığım KTÜlü,YTÜlü,ODTÜlü kimya mühendislerin hepsi her zaman BÜlü mühendislerden çok daha iyi mühendisler olduklarını kanıtladılar. aynı liseden sınıf arkadaşım, BÜye girdi ve meslekdaş olduk. derslerimizi sürekli karşılaştırma imkanımız oldu. kendisi de İTÜ ile BÜ arasında İTÜ leyhine mühendislik konusunda çok fark olduğunu kabul edecek kadar olgun bir adamdı. kardeşim elektrik mühendisi, o da kendi mesleği ile benimle aynı düşünceyi paylaşıyor(ki bu çok az olur).boğaziçi sosyalleştiren bir üniversite, kabul; çok kapasiteli çocukların kazandığı bir okul, eyvallah...ama kesinlikle en iyileri yetiştiren okul falan değil, mühendislik eğitimi leş.

mevzuyu dağıtmakta üzerine yok lan sigıl. ama bu boğaziçi trnin en iyilerinden biri ayağı ayak değil. türkiyedeki amerikan dostları yetiştirilen bir üniversite, haliyle hak ettiğinden fazla isim-yer sahibi olması da normal.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla iyiler, truly sorry.

Bir eğitim kurumu olarak bilim ile ilgili üzerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getiriyor adamlar. Bu forumda bile çok örneği var.

E böyle şeyler biraz özgür ortam istiyor işte. Yok kemalizmin kalıbında duralım, yok fetoizmin kalıbında duralım diye kasınca olmuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi bırak bu işleri, bırak bu kıyaslamaları. Ben de sana uludağ üniversitesinde okuyan biri olarak yıldızda okuyan makinecilere basacak adamlar gösteririm ama objektiflik olmaz işte. Bırak da onu objektif otoriteler yapsın.

Bide herşey mühendislik değil. Çık biraz dar sınırlardan. Ben de mühendislik yolundayım ama dünya mühendislerin etrafında dönmüyor sadece. Bilim dediğin genel bişey.
Sosyal ağlarda paylaş

Flassh said:

özgür ortam, farklı kafalar dediğin herifler kampanya videosunda tek türbanlılara söz hakkı veriyor, lol

starbucksa mı gidip sorsun namaz kılan insanların derdini belirtmiş işte yok kılmıyorum banane dese 15 kişi ne olacak sanki orda onlara göre sorun olmayacak mı
Sosyal ağlarda paylaş

Bide kendi mesleğimle ilgili demişsin. Sen kimya mühendisiydin yamulmuyorsam.

Şimdi senin genelleme mantığınla ben de çok rahat "ya kimyacılar da mühendis mi aga, sabunu köyde anneannem de yapıyor, mühendis dediğin makineci olur" derim, hoş olmaz.

Bence senin çevrendekiler yetoymuş yukarda denildiği gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

ahmedinejad said:

Herkes aynı anda namaz kılacak diye bir şey yok abi. O hesaplara da gerek yok.

10 dakkada namaz kılmamız lazım =(((( bütün dertleri. demekki herkezin o 10 dakkada namazını kılabilmesi lazım.

diyelim 30 kişinin rahatlıkla namaz kılacağı bir alan yaptın. gündüzleri sadece iki namaz kılınıyor öğle ve ikindi. 12/13 ile 15/16 arası öğle (10 rekat normal kılan birisi 6-7 dk da kılar) 15/16 19/20 arası da ikindi var. o da 8 rekat ama 4 opsiyonel, 4 kılınabilir yani. o da maksimum 5 dk sürer.

bu saatler arasında insanlar ufak bir mekanda da rahatlıkla işini görür. kocaman alanlara gerek yok.
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

Bide kendi mesleğimle ilgili demişsin. Sen kimya mühendisiydin yamulmuyorsam.

Şimdi senin genelleme mantığınla ben de çok rahat "ya kimyacılar da mühendis mi aga, sabunu köyde anneannem de yapıyor, mühendis dediğin makineci olur" derim, hoş olmaz.

Bence senin çevrendekiler yetoymuş yukarda denildiği gibi.

sen basbayağı 20li yaşlarında bir çocukmuşsun yahu B)-
inandığın allah çarpar, "kimya mühendisi sabun yapan adamdır" diye vikipedya'ya yazsana adamım, güldürürsün kaza ile bakanları B)-
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...