Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

silivri

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

dasaaa said:

bi ara konu dışı olarak hep beraber toplansak ve bi güzel bilgilensek ne dersiniz huh?

bana her zaman uyar kardeşim.

sipeyskeyk said:

olmaz çetintaş döver beni

demiş uzaykeki ve

dasaaa said:

yok ya

bence yapmaz öle bişi. ona gözlük ve sigara veririz

default güler B)-

benim yerime cevabı vermiş dasaa.

Seele said:

cetintas'dan bisi isticem ama utaniyorum gercekten.

iste gözüm, isteyenin bir yüzü kara, vermeyenin iki yüzü kara ;)
Sosyal ağlarda paylaş

Aiko said:

bu sabah 6 da kadıkoy evlendirme dairesinin önünde 15 otobus vardı "silivrideki yurtdaşlara destek olalım" tarzıda pankartlar vs. olay ne?

arkadaşıma da cevap olacak şekilde bugünü anlatayım...<> diyen ya da diyecek tipler okumasın kardeşim.

silivri cezaevi kampüsü (ya da errrrgenekonnn kampüsü) TEM Otoyolu'nda Edirne istikametine giderken Kınalı sapağından girdikten yaklaşık 500 metre sonra sol tarafta kalıyor. Bu sabah 9da evden çıktık, 9 buçukta Kınalı sapağından girdik ve o ne???? ben kalabalık olmasını bekliyordum ama inanın bu kadarını beklemiyordum. jandarma yukarı çıkışları engellemiş, yolu kesmiş. yüzlerce otobüs(abartmıyorum,harbiden yüzlerce)ve yüzlerce otomobil(aynen, abartma yok) sağlı sollu yaklaşık 3 km boyunca dizilmişlerdi. Ben de arabayı en sona bırakmak zorunda kaldım ve yaklaşık 3-4 km civarı yürüdük yukarıya,kampüse kadar. yürüken 200 otobüs saydım ve saymayı bıraktım. Biz yukarıya doğru çıkarken binlerce kişi ile birlikte yüzlerce kişi de karşıdan geliyordu çünkü çok erken saatlerde Türkiye'nin dört bir yanından otobüslerle gelen insanlar soğuktan üşümüşlerdi ve otobüslere dinlenmeye gidiyorlardı. Bilenler bilir. Kampüsün girişine kocaman bir cami yapmışlar(errrgenekonnnn'dan yatan insanların vefat ettiklerinde oradan kaldırılmasını mı planlamışlar, ne yapmışlar), avlusu tamamen doluydu. Sol tarafta NÖBET ÇADIRLARI vardı(bilmeyenler için söyleyeyim, İPlilerin başında bulunduğu bu çadırlar davadan sonra kampüste yerlerini aldılar, yaklaşık 1.5 senedir de NÖBET adı altında düzenli olarak çadırlarda kalınıyor, Türkiye'nin herhangi bir yerinden gelen vatandaşlara yatacak yer ve sıcak çorba,çay veriliyor bu çadırlarda), çadırların içi tamamen doluydu ve çadırların önüne atılan sandalyeler dolduğu gibi ayakta da binlerce yurttaş vardı. Sağ tarafta, duruşma salonuna doğru giden yol ise onbinlerce kişi ile doluydu. Orada bizden önce gidenlerden bilgiyi aldık. Sabah erken saatlerde jandarma ile vatandaşlar arasında yine barikat-engelleme olayı olmuş. Halkın üzerine bu sefer jandarmaya su sıktırmışlar, gaz sıktırmışlar, coplattırmışlar ama halk geri adım atmamış. MEH-MET-ÇİK!!!YAP-MA! sloganları dakikalarca sürmüş ve jandarmanın başındaki komutan askeri geri çekmiş salonun önüne, bu sayede hem halkın askerle daha fazla karşı karşıya kalmasının önüne geçilmiş ve hem de halkın yüreğini acıtan bu olaylara son verilmiş. Sonradan tvdan da izledim, orada eliyle gaz sıkan 1 veya 2 tane işgüzar jandarma dikkatimi çekti. Önlerindeki robocop kıyafetli jandarmalar hareketsiz ve tepkisiz dururken birden bu 1-2 kişi elleriyle rastgele gaz sıkmışlar, öyle ki öndeki Mehmetçiklerin kafasına,yüzüne de sıktılar ve çocuklar da etkilenmiş durumdan.

Her ne ise, biz oraya vardığımızda insanların gözünde Ulus Meydanı'ndaki ifadeyi gördüm. Gurur ve isyan vardı gözlerde.
Sanatçılardan Nejat Yavaşoğlulları, Levent Kırca; son dönemin 10 numara şairi(bu sene Yunus Nadi Ödülü'nü de aldı) Hüseyin Haydar oradaydı. Halk bağırlarına bastı onları. Gazetecilerden Sabahattin Önkibar'ı fark ettim.

Mahkeme salonunda ise tam komedi olmuş. Normal şartlarda bugün savcının mütalaasını açıklaması bekleniyordu. Yani hangi errrrgenekonnncu için kaç yıl ceza istediğini açıklayacaktı fakat salon önündeki yüzbinler o kadar canlarını sıkmış olmalı ki açıklayamamışlar mütalaayı. Az önce öğrendim, yarına ertelemişler. mahkeme başkanı dava başlar başlamaz başka bir davanın daha errrgenekonnnn davasına eklendiğini açıklayıp hızla bu yeni iddianameyi okumaya başlamış. tüm sanık avukatları donmuş kalmışlar, çünkü kendilerine bu durumla ilgili önceden bilgi verilmesi gerekirken kimse bir şey dememiş. Bu arada avukatlar söz istemişler fakat hakim izin vermemiş, buna tepki gösterince de salondan avukatlardan birini atmak istemiş, tüm diğer avukatlar atılmak istenen avukatın etrafını çevirmişler ve izin vermemişler. hakim daha önce çok gürültü var diyerek 1 kez ara verdiği duruşmaya 2.inci kez ara vermek zorunda kalmış. mahkeme başladıktan sonra ise bu kez ihtiyaç için dışarı çıkan avukatları mahkeme salonuna almamak yoluna gitmiş. :)

Dışarıdaki insanlar ise 2 çeşitti. 1inci grup çok belli ki TGBli,ADDli,İPli grup. Birlikte daha önce pek çok eylemde olduğu gibi artık nasıl tepki gösterilir, nasıl slogan atılır, birlikte omuz omuza nasıl durulur bunların hepsini gayet güzel biliyorlardı ve uyguluyorlardı. İkinci grup ise belli ki daha önce hiç böyle bir kalabalıkla böyle muhalif bir gösteriye katılmamış insanlardı. Nasıl bağıracağını, nasıl slogan atacağını, nasıl duracağını bilmeyen insanlardı. Ama olsun, onlar da eğer bugün gösterdikleri kararlılığı devam ettirirlerse haklarını nasıl aramaları gerektiğini, tepkilerini adam gibi nasıl göstereceklerini öğreneceklerdir.

Bir ekleme de CHPliler için. CHPli vekiller oldukça kalabalık bir grup halinde gelmişlerdi. Otobüs üzerinden öğleden sonra 2 gibi konuşma yaptılar ve Muharrem İnce, Emine Ülker Tarhan ve adını hatırlamadığım birkaç tanesi daha orada aslında hukuk diye bir şey olmadığını gayet güzel, her sıradan vatandaşın anlayabileceği şekilde haykırdılar. Keşke CHP şu hareketleri, şu ilgiyi 6ıncı yılına giren bu mahkemede önceden yapsaydı. Ben oraya gittiğimde 3-500 kişi anca olduğumuz günleri hatırlıyorum. O zamanlar holding medyası tarikatçı medya ile birlikte ...şak geçiyordu bizim gibi adamlarla. "İşte halk bu adamlara sahip çıkmıyor ya da çıkıyorsa bile korkuyor, korkuttuk lan bu adamları" diye düşünmüştü tabii ki bu errrgenekonnnn'u yaratan-yöneten-uygulayanlar. Ama işte şu son dönemde CHP'nin <> omuzlaması (eminim Kılıçdaroğlu'nun zerre umrunda değil ve istemiyor bu işe bu şekilde ucundan da olsa sahip çıkmayı ama işte çok kaliteli 4-5 CHPli milletvekili var ve onlar sayesinde son dönemde <> kalıyor Gandi Kemal). Milletvekili olmak çok önemli, çok büyük bir güç ve onların orada olmaları gerçekten çok anlamlı. Errrgenekonnn'un ne olduğunun anlaşılması ve anlatılmasında çok faydalı oluyorlar. Geç oldu ama olsun...

Ara taksim: şu saatlerde bile hala orada onbinlerce insan var. soğuğa rağmen, yorgunluğa rağmen tek yürek olmuşlar. Helal olsun yurdumun bu karşılıksız <> hem de <> yapan insanlarına. Biraz olsun bu ülkenin geleceğine dair umut varsa içimde bu insanlar yüzündendir.
Hemen tüm tv kanalları oradalardı ama ara ara kontrol ettim arkadaşları arayarak. Sadece ULUSAL KANAL aralıksız yayın yapmış, KANAL B ve HALK TV'de ara ara canlı röportajlar yayınlamışlar. Bunun haricinde anlı şanlı medyamızın anlı şanlı kanalları yine 3 maymun'u oynamışlar. Akşam haberlerinde bazıları <> verdiler haberleri ama bir zamanların <> kanalı NTV'de 21 ARALIK'ta <> kıyamet daha geniş bir şekilde yer almış mesela.

Bu ülkede bir grup insan var, bir b.k yapmadan sadece eleştirir, cahil tayfa beni şaşırtmıyor ama zamane gençliği çok şaşırtıyor. zeka ise zeka, imkanların geçmiş yıllarla karşılaştırılmasıysa son derece geniş imkanlara sahipler. ama çoğu mal gelmişler, mal gidiyorlar. hiçbir şeyden haberleri yok, memleketmiş, siyasetmiş, ülke iğfal ediliyormuş, bağımsızlıkmış...zerre umurlarında değil.
işte tam > diye söylenmeye başlarken TGBli gençleri fark ediyorum. Güneş gibi doğdular şu ülkeye. Her geçen gün daha da büyüyorlar ve daha da güçleniyorlar. Bugün de en önde onlar vardı, askeri disiplin içinde hem yine gösterinin genel güvenliğini sağladılar ve hem de en önde en sıcak anlarda kararlılıkla durup geri adım atmadılar.

Son söz: Belli ki bu ülke de yakın gelecekte onları tanımayan dostta, düşmanda kalmayacak.

Budur.
Sosyal ağlarda paylaş

yanlış anlamayın ama merak ettiğim bir husus var. neden yargılanan insanların artık fanı mı deriz, destekçileri mi bilemedim etrafında oluşan küçük kitleler var. neden toplum olarak objektif bir bakış açısıyla ele alırsak suçlu veya suçsuz olduklarını düşünmezler. mahalle baskısı mı?
Sosyal ağlarda paylaş

neyini yanlış anlayalım, sorduğun soru senin mevzuya bakışını gösteriyor. sen objektif bak bakalım nasılsa objektif bakmak?

gencecik teğmenin polise teslim ettiği cep telefonuna 167 tane isim ve numara girilmesine zaten <>.
2 saniye içinde bilgisayara yüklenmiş gblarca dosya yüzünden yıllardır içeride yatan insanlara bak bakalım <> bir şekilde.
pek çok hukuçu tarafından pekala her biri tutuksuz olarak da yargılanabilecekken senelerdir (6 senedir, 5 senedir, 4 senedir yatan adamlar var) ailelerinden, işlerinden, evlerinden, memleketlerinden ve özgürlüklerinden alı konulan insanların bu durumlarına elbette <> bakmak lazım.
bir tek militanı olmayan <> gerçekleşmemiş<> yüzünden aynı <<örgütün>> asla bir araya gelemeyecek, aynı odada yan yana yer alamayacak <<üyeleri>> senelerdir hapis yatıyorlar. Bak bakalım <>, nasıl bakıyorsun göreyim?

vicdan yoksa bir adamda o adamdan bir b.k olmaz. isterse allahın oğlu olsun. yargılanan insanların etrafında fanlar varmış, küçük kitleler varmış. boktan tv kanallarını, boktan gazeteleri izlemekten okumaktan vazgeçiver, üzerine oturduğun narin yerlerini azıcık kaldırıver, yarım gününü feda et, bir git gör bakalım silivri'ye; bak yarın da gidecek yine <>, <>...bir gör bakalım nasıl oluyormuş <>, <>?

<> bakmak lazım tabi olaya.
ağzı olan konuşuyor ya klavye olan da tıkır tıkır yazıyor haliyle.
Sosyal ağlarda paylaş

kuddusimavra said:

Bu ülkede bir grup insan var, bir b.k yapmadan sadece eleştirir, cahil tayfa beni şaşırtmıyor ama zamane gençliği çok şaşırtıyor. zeka ise zeka, imkanların geçmiş yıllarla karşılaştırılmasıysa son derece geniş imkanlara sahipler. ama çoğu mal gelmişler, mal gidiyorlar. hiçbir şeyden haberleri yok, memleketmiş, siyasetmiş, ülke iğfal ediliyormuş, bağımsızlıkmış...zerre umurlarında değil.
işte tam > diye söylenmeye başlarken TGBli gençleri fark ediyorum. Güneş gibi doğdular şu ülkeye. Her geçen gün daha da büyüyorlar ve daha da güçleniyorlar. Bugün de en önde onlar vardı, askeri disiplin içinde hem yine gösterinin genel güvenliğini sağladılar ve hem de en önde en sıcak anlarda kararlılıkla durup geri adım atmadılar.

surasi cok iyimis ya, bizde misal tam tersini dusunuyoruz bak, ne yapiyor bole akli fikri yerinde insanlar diye

sabaha kadar protesto edin, polise bagirin cagirin, akp ilce binasinin zilini calip kacin, onden dovmeleri icin cocuk yollayin vs vs

amac ne?
nasil bir etki bekliyorsunuz?

vicdanlarina nufuz edip tuh biz rezil adamlarmisiz, topluca istifa ediyoruz demelerinimi bekliyorsunuz? zannetmiyorum

olayalri buyutup disaridan mudehale ve destek gelmesinimi bekliyorsunuz? buda tam anlami ile ihtimal disi

halkin geri kalaninin uyanip davaniza katilicagini, sayilariniz cogalip devrim vs vs olucagini, bir gunde herseyin gulluk gulistanlik olacaginami inaniyorsunuz? bu kadar toy ve cahil oldugunuzu zannetmiyorum

geriye hicbir neden kalmiyor

istatistikler ortada, turk halkinin %90i milliyetci ve muhafazakar, sende milliyetci ve muhafazakarsin, milliyetci ve muhafazakar bir toplumda ne buyuk degisim bekliyorsunki?

diyalektik kuralalri ortada zaten, her donem kendi zulum mahkemeleri ile kendi tek adamalrini yaratiyor turkiyede, bundan baska bir alternatif yok, neden bu donem diktatoru gitsin yerine yenisi gelsin, yeni zulum mahkemeleri kursun diye caba ve efor gosterilmesini bekliyorsunki? hemde zeki dedigin kisilerden?

bu halk icten ice tek adam idaresini benimsemis bir halk, vuvuzelaligini yaptiginiz perincek hicbir basarisi olmamasina ragmen kac senedir partisinin basinda, kendisi gittigindede oglu gecicek basa, sonra neden bizle alay ediyorsunuz diye gelip burda dram yapiosun

omrunde ac yataga girmek nedir tecrube etmemis, anne baba parasi ile okurken yeni kazandiklari ozgurluk ve bos zamani doyasiay yasiyan bir avuc universite ogrencisindenmi umut duyuyorsun?
ilk is gorusmelerine giderken takim elbiseyi cekip sinekkaydi tras olucaklar, ondan sonra yaptiklari en buyuk aktivizm facebook uzerinden "tayyipin suratina tukururum diyen 10000 kisi toplaniyor" guruplarini like edip sehit cikan gunlerde profil resmi degistirip "sehitler olmez vatan bolunmez" naralari atmak olucak
Sosyal ağlarda paylaş

çetin abi bu kadar atar yapmışsın ama silivride bulunan veya içeride tutulan insanları destekleyenleri aşağılamak amacıyla bir şey söylemedim.

küçük kitle ; ülkenin neden büyük çoğunluğu sessiz kalıyor, buna dikkat çekmek istemiştim.

fanları demekle bir tabir kullandım fanboyluk yapıyorlar demedim.

her neyse yanlış anlamayın demeseydim bütün bunlar olmayacaktı demek.
Sosyal ağlarda paylaş

dünyaya bakışımız tamamen farklı.
sen g.tünün üzerinde oturmanın oraya gidip tepkisini göstermekten daha iyi olduğunu günlerce savunursun, bu belli.
yaran var, bu da belli ama gerek yok. dedim ya başta, dünyaya bakışımız farklı, o çocukların dünyaya bakışları da senden farklı. bugüne kadar meydanlar hep ite-köpeğe bırakıldı. bundan sonra meydanlarda artık "biz de varız" diyor o çocuklar.

sen neden bu kadar rahatsız oluyorsun? sana ne oluyor?

ömründe aç yatmamış üniversite öğrencileri diye nitelediğin TGBlileri tanımadığın da belli. Ayrıca bu kadar bu adamlardan nefret etme nedenini de anlamıyorum. "yok,etmiyorum" deme, yazdıklarından o kadar belli ki, bir çeşit kuyruk acısı duyduğun.

burada hangi görüşten olursa olsun, insanların "yanlış lan bu olanlar" diyebilmesi önemli. bunu diyemeyen, demek cesaretini gösteremeyen tipler neden <> bir şekilde yüzlerce km öteden oraya gelip saatlerce ayakta dikilen, tepkilerini haykıran insanlara saygı duymaz?

nerede yetiştirdiler yahu sizi? şu hep alıntıladığın perinçek ve elinde laboratuar aparatı resmi harbiden burraya uyar he :) bir de kostak kostak yazıyorsun ya, görmüş, geçirmiş adamların önde gideni edalarında. allah...

sen rahatsız olma, oradaki o gençler, teyzeler, amcalar senin gibi adamların da geleceğini de savunuyorlar; sana bir şey ifade etmiyor ya,olsun.

neyse ya...

Heee, perinçek'in oğlu perinçek'in yerine geçmeyecek. bu konuda da yanılıyorsun.

emekli amiral türker ertürk'ün bugünkü sözlerini aktararak yazıyı bağlayayım..."kimyasal silah kullanıyorlar(biber gazını diyor), elinde milli bayrağı olan vatandaşlarına kimyasal silah sıkıyorlar. bu şerefsizliktir!!!"...
Sosyal ağlarda paylaş

kuyruk acisi olan sensin ben degilim, agzindan kopukler fiskirtarak sana destek olmayan genclere hakaretler yazan ve yukarda bu hakaretlere devam edende sensin, andropoz diyip hafiften aliyor cok ustelemiyoruz psikolojini, baya baya bi hosgoru ile yaklasiliyro san bu forumda ama onun bile farkinda degilsin

nefret cok guclu bir kelime, insanin omrumde tanimadigi birisinden nefret etme olgusu ise cok daha guclu ve ne yazikki butun postlarin nefret akiyor. kendin gibi dusunmeyen herkesten nefret ediyor, senin gibi dusunup hariket etmiyen herkesi aptallik ve cahillikle sucluyorsun, kendine referans yaptigin cikarimlar ile baskalarinin motivasyonlarini irdeleyince ne yazikki boyle kendini kucuk dusuruyorsun iste

uygulamalarin yanlis oldugunu bizde soyliyoruz ama oraya gidip protesto edip gelip buraya 3 yasidna cocuk bilincalti ile "hava basmani", oraya gittigin icin kendine verdigin gereksiz onemi filan rahat izleyebiliyoruz. sirf silivriye gidip protesto etmis, polisten gazi yemis olmak ile gurur duyabiliyorsan ciddi anlamda nasil basarisizlik ve tatminsizliklerle dolu bir hayat surdurdugunu dusunmek bile istemiyorum, normal bi insan bu kadar ufak bir seyden bu kadar haz almamali, kisiliginin tanimlayicisi yapmamali

senden farkli dusunen insanlara "it ve kopek" demen zaten olayi apayri bir sekilde bitiriyor, yarin hariketin gucu eli gecirse demekki sende gidip hergenekon mahkemesini dikip ayni zulumleri karsinda "it-kopek" olarak gordugun insanlara yapican, bu bile neden o "zeki" dedigin genclerden destek alamadiginin yegane cevabi.
fasistliginiz oyle seviyelere ulasmiski artik "ulan elestirdikleri seyden farklari yokki" dedirtiyor insanlara.

sonra demokrasi, hak esitlik adalet diyorsun. Siyasi pozsiyonu seninle ayni olan adamlarla bile gecinmeyi beceremiyorsun daha.

ayni bokun farkli renkleri arasinda tercih yapmak istemiyor o "zeki" olarak tanimladigin genclik
Sosyal ağlarda paylaş

Bu ülkede temsil edilmeyen asıl gençlik var da neyse...

Dokuz köyden kovulanların tam anlamıyla benimseyeceği bir parti yok, hepsi bir yerlerde tıkanıyor ve hepsi akılcılıktan uzak. Dünyadaki gelişmeleri görüp ona göre çözüm üreten bir parti bile yok. Hep küçük resimlerdeki olaylar üstünden bakıyorlar. Büyük resmi gören parti yok.

Dogmaların olmadığı, tam seküler akılcı bir parti olsa içim yanmadan desteklesem. Ama hep bir şeylerin kaygısı var partilerde olması gerekenden hep ödün veriyorlar oy kaygısı uğruna.

Bir ülkede adalet olmazsa insanlar adaleti kendi sağlamaya başlar, sonuçları iyi olmaz ama bunu düşünecek akıl vasıflarından yoksun elemanlar ülke yönetince sonucu er ya da geç böyle olacak.

Ne kadar duyarlı, nazik yaradılışta bir insan olursan ol, bu ülkede hayatta kalacak kadar savaşçı bir yapı gerekiyormuş. İyilerin de gaddar olması gerekiyormuş. En az kötüler kadar...

O gaddarlık için hazırlık yapmanızı öneririm, katledilmemek için...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...