Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

UEFA EL | Marseille - Fenerbahçe | 22.11.2012 @22.05

benjani

Öne çıkan mesajlar

Sotto said:

Gayet de doğru söylüyor Buddha, Selçuğun FB'ye verebileceği ne var ki. Zaten tecrübeli adam o on dakikalık oyuna girmeler Selçuk'tan ne birşey götürür, ne de birşey kazandırır. Ama genç bir çocuğa kazandırabileceği çok daha fazla ki, o çocuklar büyük bir ihtimalle Selçuk'tan iyi topçu olurlar. En azından onu zorlayacaksın.

Şöyle düşün. FB'de eğer bugün orta sahadaki as adamlar sakatlanırsa ve yerlerine Selçuk oynarsa FB birşey kazanmaz aksine hep kaybeder. Daha doğrusu sakatlıkların kaybını Selçuk'la kapatamaz ki gördük bunu. Çok yetersiz adam.

Ama o yedeklerden biri Meireles'in yarısı gibi olursa çok şey kazanır FB. Sonunda birşey kaybetmez çünkü Selçuk'lu veya Selçuk'suz zaten kaybetmiş olacak...

Game Theory gibi bakarsak olaya, Nash Equilibrium muhtemelen Selçuk'un yerine o çocukları oynatmak olur on dakika on beş dakika hazırlık maçı kupa maçı herneyse..

Abi mesela bu sezon baya maç oldu avrupa lig falan. Şu 10 dkları Selçuk'a değilde Recep Salih'e verse bu ikisi ciddi deneyim kazanacaktı. Kaldı ki 3-0 öne geçtiğimiz maçlarda hemen oyuna girip daha uzun süre forma giyebilirlerdi.

Hepsini geçtim abi. Kendini Salih'in yerine koy kurtarıcı olarak alınıyorsun sahaya FB gibi bir takımda. Herkesin başına gelecek basit bişey oluyor tecrübeli oyuncunun 2 dk sonra unutacağı bişey hata bile değil. O maç öylece gidiyor sanırım o top gitti gol oldu. Şimdi sen gençsin hocan o maçtan sonra hiçbir maça seni almıyor kart Selçuk'u alıyor. Önde olduğunuz maç bile almıyor. Sen acaba bu hatadan mı diye içine kurt düşmezmiydi. Gereksiz yere gözünde bu hata olmayan hatayı büyütmezmiydin? Halbuki bir maç sonu Salih'i tekrar alması demek oyuncuya güzel bir mesaj olurdu güzel bir destek olurdu.

Abi GS'li kuşak genç oyuncuların neler yapabileceğini görmüş. FB kuşak alışmış hazır oyuncuya. Ama bir FB'li olarak taraftarın takımı ne kadar etkilediğini bildiğimden gelemiyorum bu tip mantıklara. Artık değişsin bu kafa!
Sosyal ağlarda paylaş

Ayrıca Fatih Terim işi çözmüş. Emre'yi ilk11 çıkararak oyuncunun bu tip piskolojik durumları yenmesini sağladı. Ne var en fazla 20-30 dk affallar oyuncu tedbirli oynar sonra rahatlar alışır atmosfere kendi gibi oynamaya başlar. Aydın mesela 2. yarı girdi 10-15 dk affalladı sora birden kendine geldi, roket gibi şut çekti görüosun izliyorsun. Aydın Emre kadar iyi değil bence ama Terim onuda kullanmayı biliyor. Terim işi biliyor. Gavur hocalar genç oyuncuyla ilgilenmiyor adamlar parasına bakıyor. Bizim yerli hocada ne yaptığını bilmiyor.

Ayrıca Salih'i doğru düzgün göremedik Recep'ide göremedik pek ama gördüğüm kadarıyla Recep'te ciddi gelecek var. Ama türk oyuncuların en büyük problemleri duygusal olmaları yada türk takımlarında ciddi baskıların olması oyuncuların bu baskı altında ezilip gitmeleri vs. Bunuda çözecek adam TD'dir. Taraftar her maç Recep'i al diye bağırsa bile Recep'in üstünde baskı oluşacak. Bu baskıyı yıkacak adam TD'dir. Nitekim Selçuk'a 10 yıldır verilen kredi'yi her yıl alt yapıdan random çekilcek oyunculara verilseydi 10 yılda 10 oyuncudan en az 2-3 tanesinden iyi oyuncu çıkabilirdi. Selçuk'tan daha başarısız olmamazlardı. Kaç defa sonradan oyuna girdi rezil etti maçı gereksiz penaltı yaptı gereksiz top kaybı yaptı gitti gol oldu. Sadece 5-6 defa benim saydığım avrupa maçlarında doğrudan elenmemize sebep olacak hareketleri var. Şuan bile mükemmel oynadığımız maçta sahaya bir giriyor hızlı oynayan takım birden afallıor. Niye salak salak ayağında top tutuyor. 10 dk düşünüyor nereye pas atayım oyuncular top Selçuk'tayken ordan oraya kendinilerini paralıyorlar rahat pas atsın diye görmüyor adam. Bu kadar kıt bir ortasaha daha görmedim ben. Eskiden Emre gelip Selçuk'un 1 metre dibinden topu alıp oyunu açıyordu. Çünkü biliyordu bu herif yine atağı öldürecek.
Sosyal ağlarda paylaş

salih salih deniyorda nerde iziliyorsunuz bu herifide okadar iyi olduğunu biliyorsunuz? fenerde oynamıyor zaten, genç milli takımlardan falan mı?

böyle şöyle yetenekli böyle yetenekli denilen adamların yüzde 90'ı anadolu klüplerinde kayboluyr.

şişirme geliyor bana hepsi çok iyi olan adamın yaşına bakılmaz oynatılır zaten ne örnekler var yani
Sosyal ağlarda paylaş

geçen yıl buca'da izledim, ondan önce ilk defa yine bir Buca-Fenerbahçe maçında oyuna sonradan girdiğinde fark etmiştim. O zamanlar iplemiyordum fazla klasik Anadolu topçusu diye ama özellikle geçen yıl hayran kaldım adama,

Genç milli takımda hiç izlemedim işin garibi :D görmek gerek

yani şu gerçekte var aslında, beşiktaş'ta da sana salih kadar potansiyelli 10 adam sayarım. Bu konuda ülkedeki en iyi takım belki Beşiktaş ama potansiyel ile ortaya konan arasında bayağı fark oluyor. Önemli olan futbolcudan tam verim almak.

Sene başında Samet'in Beşiktaş için ilk istediği adam Salih olmuştu mesela, kendi altyapıdan çıkardı Buca'da ve parlattı ve şimdi işin devamı için yanına istiyordu ama Fener fiyat yükselterek (hemde yanılmıyorsam bizim 4 katımız para verdi) aldı.

Bizde olsaydı Salih eminim şuan 11 oynuyor olurdu ve potansiyelini az çok sahaya yansıtıyor olurdu.
Sosyal ağlarda paylaş

Mesela Cafercan olayı var güzel bir örnekte, bana kalırsa ülkenin en iyi hücum oyuncularından biri olacak potansiyeli vardı ama GS faydalanamadı. Kendi de çok çabalamadı, şuan Boluspor'da harikalar yaratıyor ama halen 1. lig için yeterli düzeyde mi veya gerçekten beklenilen adam olacak mı? bilinmez

Geldi 25 yaşına, artık ne kadar üstüne koyar bilinmez. Salih'in yaş avantajı da çok yüksek,

Mesela Beşiktaş'taki genç yetenek denilen isimlerin çoğu 23-24 yaşında,

Altyapıdan gelen çocuk dedikleri ve dün beğenilen Emre Özkan, 3 senedir takımın AS oyuncusu olan İsmail'den yaşça daha büyük ...
Sosyal ağlarda paylaş

erdalz said:

salih 2. ligte 1 sezon oynadı diye çocuğu fellaini yaptınız, oysaki tek benzeyen yönü saçları
salih recep muhammed gibi gençler kiraya gitmeliler bonservisini vermeden 1-2 sene antep gençler kayseri gibi yerlerde oynasalar gayet pişerler

2. ligde 1 sezon ligin üstünde bir futbol oynayıp takımının orta sahasında mükemmel işler yaptı. Fellaini tarzında futbola sahip, tek farkı onun kadar uzun değil. (6 CM kısa gerçi)

Bir Fellaini olmaması için hiçbir sebep yok. Fellaini'den daha süratli olduğu düşünülünce daha iyi olma ihtimali bile var...
Sosyal ağlarda paylaş

Cafercan için sanki A.Avcı'nın bir röpartajı vardı üzerine düşüyoruz ama eliğimizden geldiği kadar gibisinden taa yıllar önce, fiziksel dezavantajları var, kondisyonunu bir türlü arttıramadık diye. Az çok farkındalardır oyuncuların hocalar da, şu Selçuk olayı hakikaten sinir bozucu bir durum..
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

Altyapıdan gelen çocuk dedikleri ve dün beğenilen Emre Özkan, 3 senedir takımın AS oyuncusu olan İsmail'den yaşça daha büyük ...

abi o herif genç yetenek olmuyor ki işte 23 yaşındaki herif eğer kendini kanıtlayamadıysa o yaşına kadar gitsin 2. ligde oynası zaten.

sahile baktım da 94ylümüş herif 18 yaşında.

youtube videolarına baktımda şuan videolara baktımda şuan tam oynacak zamanı resmen.

gs'de olsa terim ilk 11 başlatır.

çok mal antrenörlermiz var cidden ya.
Sosyal ağlarda paylaş

o adamda youtube'dakinden fazlası da var işte, canlı da izledim kaç defa. Oyun bilgisi falan da çok üst düzey, Antalya maçında yaptığına bakmayın.

O Antalya maçı zaten ya onun sonu olacak ya da başlangıcı, onu Aykut'un çok iyi ayarlaması gerek ama onda o potansiyelde yok hocalık bilgisi de yok...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...