Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

25 yaşını dolduran işsizler

Oce4n

Öne çıkan mesajlar

Korax said:

Masticore said:

hmm peki bu para ceza ile 7.3k olmus olabilir mi ne bileyim faiz fln. işliyormu bu borçta.

Faiz isliyo bagkurda die biliom. Ilerde af cikar, yapilandirma bisi olur ödemen icin illa ödicem emekli olcam dersen.

Sagol bu arada gittim gerek kalmadan, o parayi odemeden yani. Basvurum onaylandi 5dk. bekledim toplam. Istanbul'da Idata ya gore cook daha iyimis orasi. Ispanya,fransa,norvec vs. bakan yer yani. Idata gibi ukala tipler degil.

Bagkur olayina gelince. Evet ceza ve faiz binmis ama insan yinede korkuyor bu devletin ne yapacagi belli olmaz. af yaparmi bilinmez.Belki de sirf ibneligine ,maas alma diye, af cikarmazlar ama yanilmiyorsam en azindan guncel primlerini yatirirsan daha fazla faiz binmiyormus korax ve ayrica Saglik sigortasindan yararlanamiycaz. (O parayi oduyene kadar) hani ciddi bir rahatsizligin oldu odeyip yararlanabilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Masticore said:

Bagkur olayina gelince. Evet ceza ve faiz binmis ama insan yinede korkuyor bu devletin ne yapacagi belli olmaz. af yaparmi bilinmez.Belki de sirf ibneligine ,maas alma diye, af cikarmazlar ama yanilmiyorsam en azindan guncel primlerini yatirirsan daha fazla faiz binmiyormus korax ve ayrica Saglik sigortasindan yararlanamiycaz. (O parayi oduyene kadar) hani ciddi bir rahatsizligin oldu odeyip yararlanabilirsin.

Hadi hayirli olsun diim ozaman, gidisin hallolmus madem :)

Valla devletin ne yapacagi konusuna katiliyorum, artik baya ipin ucu kacti netekim. Bildigin soyup sogana ceviriliyoruz, enayi yazsalar bide zorla alnimiza tam olcak. Saglik sigortasini son 2 ayin guncel primini yatirirsan faydalaniyosun diye biliyorum, emin degilim öyle bisey hatirliyorum ama. Ben ödemeyi dusunmuyorum ileriye dönuk yav, 2. ulke vatandasligim oldugu icin umursamiyorum yani pek burayi, en kötu kacarim ake diyorum dsfgs
Sosyal ağlarda paylaş

beyler gidin sgk ya itiraz edin benin 2,5k gayme indi 70.98 tl ye şaka gibi..

her ne kadar bu sigortalar hedehödösü birbirine bağlansa gibi gözüksede saçma bi şekilde birbirlerinden haberi yok kurumların.benim çalıştığım zamanları düşmedikleri için borç katlanmış gözükmüş ama itiraz edip sistemden düşürebiliyorsunuz..

birde kesin olarak gelir testi yaptırın bir sgk da çalışan arkadaşdan da trick aldım zengin bi muhitde oturuyorsanız başka fakir muhitleri yazın,2-3 arkadaş ortak evde oturuyosunuz falan incelemeye falanda gelmiyolarmış dediğine göre..

bence biz ülke olarak bitmişiz de okeye dönüyoruz bence..
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • Genel Yönetici
Azmodai said:

kayit yok diyor, yirttimmi yani?

Bu konuda bir sorum var abi sana, pattern bulmaya calisiyorum. Bana da aynisini diyor ama bu kanun cikmadan once bir yerde 2-3 ay sigortali calismistim. Senin de oyle bir olayin varsa, bundan once sigortali calismissan bundan dolayi kayit yok cikiyor diyecegim. Yoksa ciddi ciddi burokratik hata var ortada.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...