Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Rahmetli Atatürk.

ahmedinejad

Öne çıkan mesajlar

Gaboo said:

ananı bacını dedeni isa musa değil atatürk kurtardı falan diye alınıyolar sanırım

şu "kurtarma" lafına da hayranım. neyden kurtulduysak.

istiklal harbi'ni bile kurtuluş savaşı'na döndürmüşler.

istiklal ne demek kurtuluş ne demek? ne alakası var?

istiklalimize mani olan güçleri yenilgiye uğrattık.
o yüzden istiklal harbi demişler.
ama bu istiklal lafı sakıncalı geldi muhtemelen birtakım kimselere, ondan "kurtuluş"a dönmüşüz.
Sosyal ağlarda paylaş

niye efendi efendi tartışılamıyor? şöyle bir üstünkörü baktım yine analar manalar girmiş araya? sene olmuş 2013, oturduğunuz yerden saniyede milyon işlem yapan bir aracı kullanıp, ışık hızında veri transferi yaparken hala primitif bir şekilde birbirinizin aile üyeleri üzerinden birbirinizi tahrik etme çabanız çok salakça lan.
Sosyal ağlarda paylaş

Fransuxa said:

biyik kanka nolur inme sen bizim seviyelere. çekilmezsin.

fransuxa, azıcık yazılanları oku ve aklını kullan.
"İNDİĞİN" seviyede diyorum.
izbe meslek lisesi koridorlarında arkadaşları arasında statü kazanmaya çalışan sivilceli kavruk delikanlıların yaptığı gibi ana bacı ağızları yaptığı için.

kimseyi aşağılama gibi bi derdim yok.
lafları düzgün anla, düzgün saldır.
ben hiçbir zaman insanlara kişisel olarak bir saldırıda bulunmuyorum ve bulunmayacağım, sonuna kadar söylemler üzerinden tartışacağım ama rica ediyorum en azından ikili tartışmalardaki hakkaniyet seviyesinde siyasi önyargılara bir kenara bırakalım.
Sosyal ağlarda paylaş

topiki okumadım da biyik efendi, forumda 7/24 ideoloji grind yaptıktan sonra schindler hesabı insaniyet dersi vermeye kalkanlara bu forumun karnı toktur. önce bir önceki hesabın / hesapların kimdi, niye banlandın veya kimin ikinci hesabısın onları bir yaz da şecereni görelim. üç aylık hesapla adam RPsi yapmak kolay.
Sosyal ağlarda paylaş

Biyik said:

ama bu istiklal lafı sakıncalı geldi muhtemelen birtakım kimselere, ondan "kurtuluş"a dönmüşüz.

herhangi bir sozlugu eline acip iki dakika karistirsan; istiklal kelimesinin arapca menseili oldugunu ve "bagimsizlik" anlamina geldigini, kurtulus kelimesinin ise turkce oldugunu ve yine "ozgurluk, bagimsizlik" anlami oldugunu gorurdun.

ama ne gerek var tabii, "laf sokayimda nereden olursa olsun" anlayisindan mantik beklemek manasiz.

ilk mesajda ki kose yazisini da cok begendim, bonecrusher WOT'u kalitesinde bir basyapitmis.
Sosyal ağlarda paylaş

Biyik said:

atatürk'le neden dalga geçilemesin ki? hakaret, küfürler vs. olmadığı sürece istediğin kişiyle alay edebilirsin, her türlü mizahın konusu olabilir. inönü de neredeyse atatürk kadar ülkesi için mücadele etmiş biri, ağır işitmesiyle vs. tonla şeyiyle dalga geçilir, hikayeler anlatılır. ama atatürk insani özellikleriyle anlatılmaya başlayınca nedense böyle bir alerji oluyor.

erdoğan'ın kedili karikatürü yasaklatması üzerine yapılan tayyipler alemi karikatürü tayyip'i sevenleri ne kadar kızmıştır düşünsenize. nasıl bir başbakanı hayvan kılığında çizerler vs. ne farkı var? madem eşitlik diyoruz, her yerde eşitlik. mizahta da eşitlik.

gayet absürd bir şekilde atatürk'le ilgili yapılan yahudi'ydi vs. yayınlarıyla dalga geçen çok komik bir şey yapmış adam, hala BUNLARA GÜLEMİYORUM, ÇOK AYIP, NE HALLERE GELDİK.

adamlar isa'yı şekilden şekile sokuyor, hıristiyanlar için isa değerini mi kaybediyor?

SAYGI işte bunun için var.
İnsan herkesle,her şeyle dalga geçebilir. Allahla,İsa ile,Muhammed ile,Atatürk ile,öğretmeni ile,çöpçü ile,bakkal ile...

Ama kiminle dalga geçip, kiminle ve neyle dalga geçmemesi gerektiğini SAYGILI insan bilir.
Sosyal ağlarda paylaş

paparnoz said:

Birde uzun yaşıyorlar asıl enteresan olan kısım bu, bir bakıyorsun kenan evren 5 yıl sonra 100 yaşında olacak. Bu kadar uzun yaşam güney amerika'ya kaçan nazi subaylarına nasip oldu. Bu işler böyle vicdan olmayınca sıkıntı - dert olmuyor ömür uzun oluyor.

dostum...
kötülere bir şey olmaz sözünü sen laf olsun diye söylenmiş bir söz mü sandın?
Sosyal ağlarda paylaş

Biyik said:

Gaboo said:

ananı bacını dedeni isa musa değil atatürk kurtardı falan diye alınıyolar sanırım

1.şu "kurtarma" lafına da hayranım. neyden kurtulduysak.

2.istiklal harbi'ni bile kurtuluş savaşı'na döndürmüşler.

3.istiklal ne demek kurtuluş ne demek? ne alakası var?

ben çok anlamam bu bilgisayar işlerinden de sen acaba bir virüs programı olabilir misin? troleybit virüsü gibi bir şey?
Sosyal ağlarda paylaş

Biyik said:

Gaboo said:

şu "kurtarma" lafına da hayranım. neyden kurtulduysak.

istiklal = bağımsızlık demektir. ( kaynak : türk dil kurumu sözlüğü, google'dan bakabilirsin).

istiklal harbi = bağımsızlık harbi , daha da türkçeleştirecek olursak bağımsızlık savaşı olur. Kurtuluş savaşı burda "düşmanlardan kurtuluş, bağımsızlaşma" anlamında kullanılmaktadır.

Neyden kurtulduğumuza gelecek olursak, başka milletlerin himayesinde sömürge olarak yaşamaktan kurtulduk.Bu nedenle kurtuluş savaşı deniyor. İlkokul öğrencileri bile şunun açıklamasını yapabilirler.
Sosyal ağlarda paylaş

osmangillerden de kurtulduk, adamlar kiraya yardım etmeyi bırak yiyip içip bütün gün evde yedi sülale donla dolanıyorlardı...

oda değil, yancıları da vardı bir sürü, onlarda arada bir gelip yatıya kalıyordu, bizde pısırık olduğumuz için ses edemiyorduk,
Sosyal ağlarda paylaş

misal,
murat menteş kişisi,
arkadaşım, vatandaşım,
niye zorluyorsun,
niye kılıf uydurup,
gençlerin veya devamlı genç kalanların akıllarına,
şirinlik kisvesi ile
mantıklıymış gibi ama,
sadece gerekli donanıma sahip olmayanlara mantıklı gelecek,
satır aralarında gizli, kusmukları
saçıyorsun
ayrıca niye 15 dk boş muhabetin ve manasız aklama çabaların ile çalıyorsun.
kalem tutan adamsın, sakalından belli,
niye bir şeyler üretmek yerine,
allahın nefesini boşa harcıyorsun,
sana saçma gelenler, gereksiz bulduklarını
belki biz seviyoruz,
ne biliyorsun?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...