Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Çok tembelleşmişim

deadwoll

Öne çıkan mesajlar

sipeyskeyk said:

Abi tembellik inanılmaz ölümcül bir hastalık.

Eskiden profesyonel su topu oynuyordum, günde 3 saat antreman şeklinde...

Şuan BİR BOK yapmıyorum. 1.90 boy 76 kiloyum ama böyle hep bir miskinlik bir üşengeçlik.

Binerim diye bisiklet aldım 2 kere bindim.

İliklerime işledi resmen tembellik artık.

Aynısını ben yaşıyodum şunun.Yüzücüydüm aynen günde 3 saat antreman şeklinde cimrilikten ısıtmadıkları buz gibi havuzda her allahın günü.

Uzun süre böyle planlı antreman yapıp bianda bırakmakla alakası varmı bu miskinliğin bilmiyorum ama bitane bitkisel vitamin kullandım bi süre solgar ın bilmemnesi.

Adını hatırlamıyorum.Baya bi dinçleştirmişti ama beni.Bulursam gene başlıcam kullanmaya
Sosyal ağlarda paylaş

Ya geçen sene bisikletle gidip geliyordum ben de, -10,-20 arası kar, yağmur, çamur hiç kaçırmıyordum.

Ondan önce gittiğim yer evimle alakasızdı, 1 saat sürüyordu gitmesi. Ondan da öncekisine okuldan çıkıp gidiyordum, ordan çıkınca da başka antremana yine top tepip gidiyordum falan...

Vücuttaki yağ oranının artmasıyla spor yapma isteğinin azalması doğru orantılı sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

yalan birsey aslinda da psikolojik yani biraz

eksisozlukten

zihnin birşeyi kendi gerçekliği olarak kabul etmesi için geçen süre. sigara bırakmak, erken uyanmak, düzenli spor yapmak gibi hayatınıza katmak ya da hayatınızdan çıkarmak istediğiniz şeyleri düzenli olarak yaptığınız-yapmadığınız 21 gün boyunca istediginiz sonuc hayatınıza yeni bir gerçeğiniz olarak dahil olur.

genelde birseyi duzenli yapmak istedigimde 21 gun saymaya basliyorum oyle zorlandigimda
aga 21 gun olmasina ne kaldi dayan diyorum sonra zaten saymayida unutuyorum duzene oturuyor. kendi kendimi kandiriyorum boyle =)
Sosyal ağlarda paylaş

Olumlama yapmak lazım. Yapmak istediğiniz şeyleri yazın bir kağıda ama tabi gelişi güzel yazmamak gerek bunları. Birsürü kuralı var bilinç altının anlaması için. Mesela yazdık diyelim.
Açın 12 hZ bir binarual beat o önceden yazdığınız şeyleri uyandıktan ve uyumadan önce gün içinde aklınıza ne zaman gelirse binarual beat leri kulaklıkla dinlerken kağıda yazın ve okuyun.
1 ay filan yapınca bunu bilinç altına yerleşir. O işte amacınız oluyor ve cidden sapmıyorsunuz. En iyisi amacınıza ulaşana kadar bunu tekrarlamak her gün.

Mesela vücudunuzla ilgili bi olumlama oluşturcaksınız mesela bu benimki:

- Vücudum kaslı, esnek, yağ oranım düşük aynı zamanda kardiyovasküler sistemimle birlikte çok sağlıklıyım.

Şimdiki zaman kullanılmalı detay verilmeli her zaman pozitif olmalı ve kendimizi içermeli sadece.
Mesela zayıflayacağım değil veya zayıfım demek gerek. Bilinç altına bu mesajı yerleştirebilirseniz vücudunuz o mesajı cidden gerçekliğe dönüştürmek için çalışıyor. Süre tamamen kişiye özgü. Benim mesela vücudumda 22 kg yağ var diyelim yağ oranım 20% çıktı bu gün. 10 kg yağ yakmayı istiyorum diyelim bu nerden baksan 1 seneyi bulur.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...