Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

"Processing power nası satarım lan" diye geldik meğersem bitcoinmiş.

Chemical

Öne çıkan mesajlar

üretim maliyeti olarak düşünmek lazım. normal gpu ile mine edilirken elektrik ve hardware masrafı fazla olduğu için bticoin fiyatı yüksekti fakat bu asicsler çıkınca hardware ve elektrik tüketimi delice düşeceğin bitcoin maliyeti azalacak. bu da haliyle bitcoin fiyatını düşürecek.

ama orta vadede difficulty artacağı için bir noktada dengelenir diye tahmin ediyorum. ama yinede dificulty / bitcoin miktarı oranını falan iyice irdelemek emin konuşmak için.

işsiz, ekonomiden anlayan bi arkadaş el atsa analiz edip paylaşsa güzel olur aslında.
Sosyal ağlarda paylaş

adamin elektirik maliyeti dustu ama uretim maliyeti dusmedi aslinda. Sonucta bu alete de $1.5K para bayildi, bu da adamin uretim maliyetini olustuyor. Uzun vadede kabul ediyorum dusmus oluyor ama orta ve kisa vadede uretim maliyetinde degisiklik yok, bu kadar hizli etkilememeli bence sistemi
Sosyal ağlarda paylaş

düştü düştü.

5 gh/s hızında mine ediyor adam 250 dolarlık aletle. sen o hıza bırak ulaşmayı, 700-750 mh/s hız için 5870 iki kartı crossfire yapacak sistemi kursan nereden baksan 700-800 lira vermek gerekiyor ikinci el fiyatlarıyla.

birisi usb den çalışırken senin kurduğun sistem gerçek 600 watt güç kaynağıyla bile çalışır mı belli değil.
Sosyal ağlarda paylaş

zgrw said:

$93'a kadar dustu, gece $64 gordum, ne dersiniz nasil seyreder sizce? almali mi?

Baya saglam ddos almislar gece, o yuzden bir anda cakilmis diye duydum hatundan ama aslini bilmiyorum. Lakin dogruysa birileri bir gecede voleyi vurdu diyebiliriz. =)
Sosyal ağlarda paylaş

DIY guide'mi degilmi anlayamadim tam olarak, sanirsam DIY degil(mis). Netekim burda kurcalamis biseyler yapmis hatta 10gh /s lik zimbirti yapmis adam var. Arduinomu bunlar yoksa kendi uretimlerimi nedir ki bu?

Buarada, simdi para muhabbetini anlamis bulunuyorum. Butun konuyu okudumda, mine olayini anlamis degilim. Bitcoin neden gpu'yu delidanalar gibi kastirinca mine ediliyo? Islem gucunu online olarak satma mevzusumu? Kullanildikcami mine ediliyo dicem, saatlik bi miktar var yazdiginiz yani neye göre mine ediliyo?

Buarada bide localbitcons.com adresinde bitcoin satan adamlar var. Mesela piyasa degerinden dusuk veya yuksek fiyata satmak isteyenlermi bu tarz siteler uzerinden satiyo? Oyle bi durum varsa ucuz buldukca anlik degerin altinda satanlardan cat diye satin almak mantikli degilmi?
Sosyal ağlarda paylaş

Bitcoin topiki mı açsak baya 21 sayfa oldu hala farklı isimle :D

Ben hala denıyorum ama tabii 40-50 mhash/s ile gram gram ilerliyor.

Şimdi bişi almaya kalksam asicler çıkıyor . Benim boyle bi dükkana girip asic alıp çıkmama daha 1 seneden fazla bile olabilir. Şuan order bile versem 6-7 aydan önce almam gerçekten zor olur . İlla ki ben beklerim alıcam diyeniniz varsa avalon harbiden dağıtıyor , bfl falan yalan gerçekten satan bi tek avalon var şuan .
Sosyal ağlarda paylaş

600 ünite diyor ya , çıktığı gibi satılıyodur tabii bu asicler. Hayır napıcaz asicler gelene kadar beklesek ayrı dert , beklemeyip bişiler alsak başka dert. Napacağımı bilemedim :D

Ya bu overclock diyorlar 70 mhas/s idim 150 oldum falan dıyolar , şu bizim mhash/s arttırmanın bir yolu var sanırım bir yerlerde ama ben çözemedim :D Bilen varsa nasıl ayar çekilip şu mhash/s hızımı arttırabilir miyim falan , yardımcı olursam sevinirim.
Sosyal ağlarda paylaş

http://gpuz.techpowerup.com/13/04/12/5ax.png

http://gpuz.techpowerup.com/13/04/12/ev8.png

Mine sırasında durumlarım böyle , ne kadarını kullanıyorum , ne kadarı mine uğruna kullanılır durumda falan bilemiyorum , teknik bilgimi aşıyor bunlar tabii :D

İnsan istiyor ki tabii bir ayarı olsun , yatarken full gpu bırakıp yatiim sonra lazım olunca kapatır oyun moyun açarım ama kullanmıyoken tüm gpu mine kassın.

Bu gösterdiklerim ile 30 mhash/s çıkıyor , 460 yılda kendini amorti eder heralde , hatta elektriği hesaba katarsak teknik olarak hiç bir zaman kendini amorti etmiyor , şunların resimlerini buraya koydum ki , şu bilgilerle 30 mhash/s normal mi onu sormak istedim.
Sosyal ağlarda paylaş

Korax said:

DIY guide'mi degilmi anlayamadim tam olarak, sanirsam DIY degil(mis). Netekim burda kurcalamis biseyler yapmis hatta 10gh /s lik zimbirti yapmis adam var. Arduinomu bunlar yoksa kendi uretimlerimi nedir ki bu?

Buarada, simdi para muhabbetini anlamis bulunuyorum. Butun konuyu okudumda, mine olayini anlamis degilim. Bitcoin neden gpu'yu delidanalar gibi kastirinca mine ediliyo? Islem gucunu online olarak satma mevzusumu? Kullanildikcami mine ediliyo dicem, saatlik bi miktar var yazdiginiz yani neye göre mine ediliyo?

Buarada bide localbitcons.com adresinde bitcoin satan adamlar var. Mesela piyasa degerinden dusuk veya yuksek fiyata satmak isteyenlermi bu tarz siteler uzerinden satiyo? Oyle bi durum varsa ucuz buldukca anlik degerin altinda satanlardan cat diye satin almak mantikli degilmi?

yar bana bi cevap kaynadi mesajim arada
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...