Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dota 2

GERGE

Öne çıkan mesajlar

Huskar,Tuskar,Centaur,Troll warlord başlıca olanlar
%46,70 %44,64 %55,72 %53,33 win oranları o heroların. tam altlarına yazdım.

Oyunda bi tek drow var şuan unbalanced diyebileceğin ki o bile insanlar nası oynaması gerektiğini çözdükten sonra dengeye geldi biraz.

Tuskar'la akıyorum ama ben niye bu kadar düşük kalmış bilemedim şimdi :D
Sosyal ağlarda paylaş

kzpmaza said:

saçmalama çok eğlenceli hero lan. aganim ve refresh kasıp kafalarına golem yağdırmak kadar zevkli bir şey var mı dotada?

Ezalor'dan sonra en çok picklediğim 2. hero şu anda warlock. En iyi winratelerimden birisi aynı zamanda.

Warlocka aghanim+Refresh 1 defa dahi kasamadım. Kasmadım. Taaa eskiden 6 küsürler daha ilk çıktığı zamanlar mahalledeki yeto dotacılar kasarlardı refreshi. Bütün lasthitleri alıp, ward mard hak getire modunda takılırlardı.

Kaya 1 tane insin. 5 kişiye insin. Fatal bonds olsun hepisinde. Yeter. 2. kayaya gerek yok. Kurye murye, drum bişiler al onun yerine.
Sosyal ağlarda paylaş

support hero almışsam wardsız kuryesiz oyun oynamam.
warlock'a meka+aganim+refresh kasarım combatta kimseyi kımıldatmam takıma destek olurum.
yazdıkların müthiş gereksiz, rus olsa şunları yazmaz.
drum, kurye ve wardın refresherla ne alakası var?
tamam senin dediğin gibi 5300 goldluk item yerine 300-500 goldluk drum ve ward alıp gezerim.

sen oyun boyunca böyle geziyorsun çünkü refresher alıcak para kasamıyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

60 degil 90 dakika da sürse cok özel seyler olmadigi sürece ki bundan kastim iste fatal bonds la rampage almak gibi seyler üzerinde o itemler olmamali.

Niyesi basit nerde creep kesiyorsan warlock gibi kacmak icin büyüsü olmaya bir heroyla orasi kasmak icin güvenli bir nokta demektir warlockun görevi ordaki creepleri kesmek degil orda creep kesen carry herosunu yakin mesafede durarak güvende tutmak.

Hayir bi fikrin olur bunu paylasirsin bunda sorun yok da bi bok bilmeden baska insanlari assagilama cabasina girmen cok ilginc gercekten.
Sosyal ağlarda paylaş

DeathLord said:

Niyesi basit nerde creep kesiyorsan warlock gibi kacmak icin büyüsü olmaya bir heroyla orasi kasmak icin güvenli bir nokta demektir warlockun görevi ordaki creepleri kesmek degil orda creep kesen carry herosunu yakin mesafede durarak güvende tutmak.

Şu kısım işte. Adam çok güzel dile getirmiş.
Sosyal ağlarda paylaş

ya warlockla ne kadar para kasarsan kas, onceliklerin obs sentry smoke dust. bunlari alip teamfight larda ezersiniz assistlerden killerden para gelir o zaman meka urn pushstick. warlockun gorevi teamfightta ortaya golem + fatal bonds + olmeye yakin dayak yiyen adami pushstickle kurtarmak. meka ve ilk skille takima surekli heal katkisinda bulunmak.

diyeceklerim bunlar.
Sosyal ağlarda paylaş

DeathLord said:

+1 Hem ward courier alıcan, hem drum meka yapıcan. Sonrada refresher aghanim cıkıcan, oldu :)
Sosyal ağlarda paylaş

siz var ya kafayı yemişsiniz. yazdığınız her şey early gamede geçerli sadece.

hala dust ward falan diyorlar ya. ben size dengede ama late game kalan bi maçtan söz ediyorum. lux item olarak ne yaptığımı söylüyorum warlock'a. ben hiç bi zaman demedim ki oyun başından beri refresher kasmak için uğraşıyorum.

senin 35. dakikadan sonra üstünde aganim yoksa zaten teamfightlarda o dediklerinin hiçbirini yapamadan ölürsün.
ilk hedef sen olucaksın çünkü.
Sosyal ağlarda paylaş

Sevgili kzpmaza.

Ben ne demek istediğini anlıyorum. Gerçekten. Aghanim olmadan Warlockla 1k bile hpye ulaşamamanın ne kadar kötü bir şey olduğunu da biliyorum.

Bizim demek istediğimiz şu. Eğer gerçekten hakkıyla support oynamaktan bahsediyorsak bir warlockun bütün bir oyun boyunca yapabileceği maksimum last hit sayısı 50-60 civarında. Hadi erken levellesen öyle kassan dicem ama warlockla creep stack ve pull için oyunun başında 5-6 creepwavei feda da ediyoruz malesef. Bu kadar az last hit yaparak hem hakkıyla support oynamak hem de lüküs itemlar kasmak gerçekten çok zor. Meka 2k, Arcane 1.5k, 10 tp 10 ward alsan 3k. Etti mi sana 6.5k... Ki daha drumı, kuryeyi ve olası counter wardları, smoke-dust saymadım.

Warlockun ultisiyle yapması gereken kombatı initiate etmesi değil. Kombat başladıktan sonra tam bkbler açılmış ya da böle initiate senden bağımsız bir şekilde oluşmuşken Deli kadir misali "Nooluyo lan burda? Daalın lan" modunda kaya indirmek. Yani senin ilk hedef olma durumun ya senin cabbar cemal önde olman ya da takımının saçma bir şekilde seni önde salmasından ötürü. İlkini asla yapma, eğer takımın seni initiate edesin diye öne salmaya çalışıyorsa da umursama.

Merak edip kontrol ettim. Son 4 maçımın 2sinde aghanim yapmayı başarmışım. Ki ikisinde de ciddi bir şekilde domine etmişiz oyunu. 20-25 asist olan üstüne killerim olan oyunlar. Hatta birinde oblivion staffı da almışım. Ama zaman yetmemiş. (7 kill 25 asist var. asdasd)Muhtemelen karşımdaki adamlar rus falandı. Agha+Refreshi ise dediğim gibi 1 defa dahi yaptığımı hatırlamıyorum malesef.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...