Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Türkiyede Siyaset

Myshkin

Öne çıkan mesajlar

Ardeth said:

abi erdal inönü wignerin öğrencisi (wigner efsane fizikçi). o adamı parti başkanı yapmak dünyanın en saçma hareketi falan. türkiyede bu yüzden bi bok olmaz işte. hatta hocası wigner, inönü türkiyeye döneceği zaman "dikkat et türkiye gibi ülkelerde, bir insan bir işte çok iyiyse o zaman ondan herşeyi yapmasını beklerler" demiş.

bazı olaylara bugünden bakınca tabii ki son derece saçma olduğu görünüyor. ancak erdal inönü'nün apar topar parti başkanı yapılmasının nedeni sol siyasetin tanınan tüm politikacılarının(sağ siyasette de kimse turgut sunalp*'i ya da turgut özal'ı tanımazdı çünkü orada da tüm kalbur üstü politikacılar yasaklıydı) yasaklı olması idi. soyadı nedeniyle getirilip parti başkanı yapıldı. bence her şeye rağmen iyi oldu çünkü Türkiye gibi bir ülke Erdal İnönü gibi kaliteli bir parti başkanını da gördü. bir ünlü profesör arkadaşı Erdal İnönü'nün öldüğü kendisine haber verildiğinde şöyle demiş:"o zaten politikaya girdiğinde ölmüştü". Televizyonda duymuştum bu mevzuyu,sanırım doğru hatırlıyorum.

edit: bu ifadem yanlış anlaşılabilir, Turgut Sunalp emekli general olarak tanınırdı elbette ama neticede politikacı değildi,darbe yönetimi parti kurdurup başına geçirdi(MDP).Sonra DYP oldu bu parti.
Sosyal ağlarda paylaş

Siyaset, toplumun ülke yönetimine yansıma şeklidir. Bugün parti liderleri tartışmalarını bu uslup çerçevesinde yapıyorsa, halk da bunu istiyor demektir.

İstemeyen varsa tutsun kampanya başlatsın hadi. Twitter'da #edeplisiyaset desek, toplum örgütleri ve parti başkanlıklarına yazılar gönderilse, imzalar toplansa fena mı olur?
Sosyal ağlarda paylaş

Erbakanli videoda icerikten bagimsiz olarak uslup ve tartisma kulturu simdikiyle kiyaslanmiyacak seviyedeymis. Gerci mevcut politikacilarin ne kadar capsiz oldugunun anlasilmasi icin doksanlara inmeye de gerek yok.

Ben bir sey merak eder oldum, herhangi bir ulkede milletvekili adayi olmak icin belirlenmis bir standart veya nitelik var midir?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...