Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

DVD deki bir oyunu CD ye kopyalamak?


Bone

Öne çıkan mesajlar

Şimdi bir adet DVD version oyun var elimde.Bunu setup yapılabilecek şekilde CD ye aktarmak istiyorum
Yani 3gb falan bi DVD, bunun içindeki oyunun setupını CD lere bölmek istiyorum.Nasıl yapabilirim?[signature][hline]I fear no enemy!
I fear not death!
For the khala is my strength!
En Taro Adun!
Link to comment
Sosyal ağlarda paylaş

Bir çok setup dosyası rar ya da zip gibi sıkıştırılmış bir paketten farklı değil. Tam olarak nasıl yaparsın ya da yapabilir misin bilmiyorum fakat bir kaç fikrim var.

Winrar ile o tek setup'ı harddisk'ine açıp tekrar winrar ile sıkıştırabilirsin. Ne anladık tekrar sıkıştıracaksan dersen max dosya boyutunu 680 mb civarında ayarlarsın. Bu sayede cd lere bölünmüş olur. Winrar'ın sfx şeklinde sıkıştırıp açtıktan sonra setup'ı çalıştırabilme gibi bir özelliğinin olması lazım ama tam bilmiyorum.

İkinci yol ise nero image drive'ı kullanmak. Ben bunu kullanıyorum. Nero ile direk dvd'nin image'ını aldım ve nero image drive ile sanal dvd yaratıp oraya load ettim. Sorunsuz ve gayet hızlı olarak çalışmakta oyun. Dvd sürücüm bile yok üstelik :) Netten 2 dvd'lik oyun indirmiştim. Bu şekilde hallettim sorunu.

Birde bir arkadaş cab leri bölmekten bahsetmiş ama o yöntem çalışsa bile kurulum aşamasında sürekli sorun çıkaracaktır bana göre.

Aklıma gelenler bunlar. Kolay gelsin.[signature][hline]ICQ#85889898
If you need a host, contact me.
ıcın değil için, ıyı değil iyi, ınsan değil insan, mılyon değil milyon...

Klavyeniz TR olmaz yazamazsınız, ı yerine i yazarsınız ama i yerine ı yazmak ne dingilliktir çözmüş değilim! Her gördüğümde monitöre kafa atasım geliyor! Hiç mi rahatsız olmuyorsunuz yazarken be!
Link to comment
Sosyal ağlarda paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...