Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

le 9gag mühendisi

Artariel

Öne çıkan mesajlar

uyuz olmaya başladım lan yeni jenerasyonun mühendislik seçip "trust me im engineer" "bi mühendis kolay yetişmiyo" triplerine. olum bu ne lan kafayı yiyorum resmen, böyle gidiyolar makine bölümüne ilk çizimini instagramlıyolar "ya işte biz de ince hesap yapıyoz ;)" modunda bi açıklama, yok elektroniğe gidiyor "off çok zor işimiz ya robotçu olcam ben le le iron man 9gag". nerde var bi marvel fanı, le 9gagçı, seçmiş bi mühendislik. adamlar resmen 9gag postu yapmak için mühendislik okuyolar. sırf türkler için de geçerli değil bu hani. resmen çöp bi jenerasyon, bildiğin bomboş beyinler. nerdlük falan da değil bu ya, marvelin fanı oluyo adam ben iron man kıyafeti yapacam diye mühendislik okuyor. ve çok uzak değil 5 seneye falan bu adamlar muhtemelen meslek sahibi olacak.

OH BE KUSTUM KİNİMİ
Sosyal ağlarda paylaş

barbu said:

meslek ne?

bilgisayar ama gidip de nasayı h4x0rlucam süper kahramanım ben diye seçmedim. hayatım boyunca sosyal yaşamı terk etmek suretiyle pc ile ilgilendim, tabi bu ilgi torrent ve oyundan ibaret değildi -şimdilerde seçme kriteri o, oyunları çok seviyorum o zaman cs seçmeliyim-
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşın dedikleri dün eğlence bölümünde dalga geçilen kızın dedikleri ile paralel seviyede.

yapmayın etmeyin yaw.

necisiniz bilmiyorum ama siz üniye girdiğinizde büyük ihtimalle biz de "zuahahha bebelere bak la!" tavrındaydık.

boş işler bunlar. gerek yok hakikaten
Sosyal ağlarda paylaş

Artariel said:

barbu said:

meslek ne?

bilgisayar ama gidip de nasayı h4x0rlucam süper kahramanım ben diye seçmedim. hayatım boyunca sosyal yaşamı terk etmek suretiyle pc ile ilgilendim, tabi bu ilgi torrent ve oyundan ibaret değildi -şimdilerde seçme kriteri o, oyunları çok seviyorum o zaman cs seçmeliyim-

çok yüzeysel bakışın. adam pc yi seviyordur o yüzden seçmek istiyordur yani. sen başka yönünü sevmişsindir adam oyunu sevip girmiştir.

yeni game developerlar neden yetişmesin. ya da neden yeni bir dosya paylaşım protokolü bulunmasın.

ayrıca laf ettiğin tipler 18 yaşlarında. Sanki sen CS seçtiğinde traveler's salesman problemini çözecem diye girdin.

geçiniz efendim.
Sosyal ağlarda paylaş

barbu said:

Artariel said:

barbu said:

meslek ne?

çok yüzeysel bakışın. adam pc yi seviyordur o yüzden seçmek istiyordur yani. sen başka yönünü sevmişsindir adam oyunu sevip girmiştir.

yeni game developerlar neden yetişmesin. ya da neden yeni bir dosya paylaşım protokolü bulunmasın.

ayrıca laf ettiğin tipler 18 yaşlarında. Sanki sen CS seçtiğinde traveler's salesman problemini çözecem diye girdin.

geçiniz efendim.

abi oyun sevmek != cs. dershane rehberlikçilerinden saçma sapan gaz ve öneri alıp 2. senede tökezliyor millet, mutsuz olan yine onlar oluyor. game development bölümü bile yok türkiyede. biraz yanlış daldım konuya ama oyun sevmek deyince onu programlamak gelmemeli akla, grafiği var müziği var tasarımı var hikayesi var.

bendeki butthurt tamamen facebook müyendizlerine aslında, "bakın mühendis oldum her şeyinizi ben yapıyom akıllı olun ;)" triplerinde gezen insanlar ayar ediyor beni.
Sosyal ağlarda paylaş

Artariel said:

barbu said:

Artariel said:

barbu said:

meslek ne?

geçiniz efendim.

abi oyun sevmek != cs. dershane rehberlikçilerinden saçma sapan gaz ve öneri alıp 2. senede tökezliyor millet, mutsuz olan yine onlar oluyor. game development bölümü bile yok türkiyede. biraz yanlış daldım konuya ama oyun sevmek deyince onu programlamak gelmemeli akla, grafiği var müziği var tasarımı var hikayesi var.

bendeki butthurt tamamen facebook müyendizlerine aslında, "bakın mühendis oldum her şeyinizi ben yapıyom akıllı olun ;)" triplerinde gezen insanlar ayar ediyor beni.

abi ben de mesela paso pc ile haşır neşir olduğumdan ve pc yi sevdiğimden CS seçtim. hani eskiden beri istediğim bölümdü zaten. bu sevgim de oyunlardan geliyordu bariz şekilde.

okul bitti, hani süper ortalama kasmadım ama kendi çalışmamam sonucu. matematikler ve benzeri dersler düşürdü zaten. gene de 2.5 üstü bitirdim yani.

kısaca insanlar 16-18 yaşlarında ne okumak istediklerini seçerlerken bölümün içeriğini anlayamadan seçmeleri gayet doğal.

neyse dur dasaaa bölümüme laf etti. ona yüklenmeliyim acilen.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

barbu said:

dasaaa senin mühendislik ne mühendisliği?

inşallah mühendisiyim.
deprem yaratıyorum boş zamanımda.

laz mütayitler yaptığın işi yapabiliyor lolo. bi de gitmiş her bişiyinizi yaparken kullandığınız programları hazırlayan ulvi, büyük, süper ve en iyi mühendislik dalına laf etmişsin.

bunu bir endustrici yapar iki inşaatçı işte.

hatta o kadar iyiyim ki artık lesser mühendislerle muhattap olmamak adına sana cevap vermicem bu konuyla ilgili.

B)
Sosyal ağlarda paylaş

programlarımızı kendimiz yazıyoruz.
sizin hayatınız boyunca okuduğunuz kitaplar kadar tek bi sağlam inşaat programının documentation'ı vardır. zira hesapların doğruluğunu kanıtlamak için de documentation ve makaleler yayınlamaları gerekir. onları da koyarsan altında ezilirsin. boyunu geçer demiyorum bak. ölürsün altında diyorum bu unique çalışmaların.

adı anılan laz müteahhitler benim yaptığım tek bi çalışmayı anlamaya yetemez. bırak benzerini yapmayı.

ben iyi bi meendisim abi.
gözlüklü deal with it smileysi koyuyorum buraya.
Sosyal ağlarda paylaş

bi de bu konunun para mühendisi versiyonunu açacaktım. tıp mı mühendislik mi diye bi soru cümlesi kurabilen, efendime söyliyim össde kasabildiği kadar puanı kasıp en çok parayı getirecek şeyi seçen falan. odtü bilgisayar mühendisliği tanıtım şeysini izlemiştim kızın biriyle röportaj yapıyolar "bilgisayar bilmiyodum, ilgim de yoktu." neden girdin ? sorusu geliyor "puanım yetti, bilgisayarı sevdim 2. senedeyim bilgisayarı öğrendim" diye bir cevap veriyordu. istediğiniz kadar göt acısı deyin de şimdi niye eleştirmeyeyim ben bu durumu ?
Sosyal ağlarda paylaş

böyle durumlarda deal with it diyoruz. hayatın acı gerçekleri malesef.

o kız o bölümden mezun olup belki de o işi hiç yapmayabilir bile.

Senin dediğin gibi herkes üniye gitmeden kendine uygun bölüm seçsin, ne nedir bilsin gibi bir olay Türkiye için daha uzun seneler hayal.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...