Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Suriyeli muhaliflere ilk maaşları ödendi

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

Ekonomiyi kurtarmak için yapılan zamların Suriye'den gelen sığınmacıların giderini karşılamak için harcanacağı tartışmaları yaşanırken, Halep'ten yeni bir haber geldi. Muhalif askerlere dün ilk maaşları ödendi. Halep'te yabancı muhabirlerin de takip ettiği 'ödeme günü'nde konuşan komutanlardan birinin yaptığı açıklama oldukça dikkat çekiciydi. Ödemelerin başta Türkiye ve körfez ülkeleri gibi İslami ülkelerden geldiğini açıkladı.

HER AY 150 DOLAR ALACAKLAR

MUHALİF Devrimciler Askeri Kurulu'nun finans işlerinden sorumlu albay Abdüsselam Humaidi de "Devrimci askeri kurul savaşçılara aylık maaşlarını vermekle uğraşıyor, bu özellikle ilk planda ön saflarda bulunanlar içindir" şeklinde konuştu.Onun sözlerine göre, savaşçılar her ay 150 dolar alacak, ancak bu rakam ileride değişebilecek.Suriye'yle ilgili ödenek artışı hakkında konuşan Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, ise Suriyeli sığınmacılara harcanan paranın 380 milyon lirayı geçtiğini açıkladı.

Rusya'nın Sesi Radyosu'nun AFP'den aktardığına göre isyancıların çeşitli tugay komutanları maaş paralarının Basra Körfezi ve diğer İslam ülkelerinden geldiğini ifade ettiler.

TÜRKİYE'DEN DE GELİYOR

MHP'ye yakınlığıyla bilinen Ortadoğu Gazetesi'nin haberine göre, Halep'te yabancı muhabirlerin de takip ettiği 'ödeme günü'nde konuşan komutanlardan birinin yaptığı açıklama oldukça dikkat çekiciydi. 100 dolarlık ödemesini alan muhalif komutan, ödemelerin Türkiye ve körfez ülkeleri gibi İslami ülkelerden geldiğini açıkladı. Suriyeli muhaliflerin çoğunun ailesi şu anda Türkiye'deki sığınma kamplarında bulunuyor.

Kaynak: http://www.ensonhaber.com/suriyeli-muhaliflere-ilk-maaslari-odendi-2012-10-23.html

benzer diğer haberler için kaynaklar:
http://www.yurtgazetesi.com.tr/gundem/son-dakika-suriyeli-multeciler-icin-servet-h20877.html
http://www.somaolay.com.tr/suriyeli-muhaliflere-ilk-maaslari-odendi.html
http://sivrisinekcaz.blogspot.com/2012/07/akp-sgnmac-teroriste-maas-baglyor.html
http://sariyertimes.com/hukumetten-suriyeli-kukla-isyancilara-gayriresmi-maas/
Sosyal ağlarda paylaş

iyice pisliğe battık bu meselede. bu olayların başında da medya kuruluşları el birliği ile ESED ŞÖYLE İĞRENÇ BÖYLE TİKSİNÇ diye haberleri döşeyip duruyordu her gün biraz duruldular gibi. Hatta bazıları ÖSOnun yaptığı şeyleri internet sitelerine de koymaya başladı. Medya çark etmeye başladı biraz bu meselede ama AKP etmedi, etmez de bence.

bildiğin paralı asker işte adamlar, mültecilere yardım da işin kılıfı. Bu mesele sonunda ne yapacaklar mültecileri bakalım.
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

suriye de ve genel olarak hükümetin yaptıklarını din ile kitapla bağdaşdırıyorsan orası ayrı boyut oraya girmeyelim hiç, yok alakası yok libarel falanım diyorsan, diktaya niye bu kadar karşı çıkıyorsun?

Insanım ben abi kendimi x kalıbına sokmak zorundamiyim? O cu şu cu bu cu degilim sadece düşünen bir varlığım.
Sosyal ağlarda paylaş

ezrayil said:

Bence esad masum ellerinde hama humusun
kanı yok :) ne kadar diktatör meraklisisiniz arkadaş bitmedi 75 senelik diktatör özleminin

suriye'de suriye hükümetinin ne yaptığı suriyelileri ilgilendirir. tıpkı bizim hükümetimizin yaptıklarının sadece bizi ilgilendirdiği gibi. Tutup Rusya, Çin veya ABD ya da başka herhangi bir ülke (geçmişte baba esad'ın yaptığı gibi)hükümete karşı olan silahlı grupları maddi olarak destekleyip üzerimize saldırtırsa nasıl abuk bir durum oluşuyorsa, şu an Suriyeli sıradan vatandaşın gözünde de bizim hükümetimizin yaptığı budur.

Ayrıca eğer bizim hükümetimiz din-kitap konusunda bu kadar dindar,bu kadar kitapçı ise neden yıllardır Irak'ta süregelen Müslüman kadınların ırzlarına geçilmesine, camilerin yakılıp-yıkılmasına, 2 milyona yakın Iraklı'nın katledilmesine ses çıkartmadı?

bizim paramızın bize sorulmadan suriyeli teröristlere aktarılmasına karşı çıkmazsak neye karşı çıkacağız?

sen bu sorduğum soruyu anlayacak kapasitede misin akp diktatörlüğüne tapan ve benim gibi adamları 75 senelik diktatör (ATATÜRK'ü kastediyorsun, bir tarafın yemiyor değil mi doğrudan Atatürk'e hakaret etmeye? ağa babalarından böyle gördün çünkü,etrafında dolanıp küçük akıllarınızla aklınız sıra akıl oyunları yapıyorsunuz he?)özlemi olmakla suçlayan yurdumun zavallı insanı?
Sosyal ağlarda paylaş

mesele şu, şimdi suriyeliler müslüman olduğu için ve eğer bir insan zulüm altında "allah içi bana bir yardım eden yok mu" derse ve sen yardım edebilecek vaziyetde olmana rağmen, yardım etmez isen sende zulüm edenler den oluyorsun, zaten eset de dinsiz bir adam, babasında öyleydi zaten...

bunların dayanağı da bunlar, böyle gaza geliyorlar

o yüzden diyorum savaşa bizi sokacak, adamın muhaliflerini besletecek argümalarınız nelerdir?
Sosyal ağlarda paylaş

Kuddusi sanırım ulusalciyiz ya da tabiri caizse dünya siyaset tarihinin yeni yetme fikir akımlarını takip ediyorsun.fakat benim sana tavsiyem 10 sene önce ulusalcilarin askerin saksakladigi suriyeye girelim perişan edelim nidalarini bugün tayyeap din kardeşim ayağına yapmaya çalışıyor.siz lacivertsiniz onlar yeşil farkınız yok birbirinizden bence.şahsi algılama genelinize söylüyorum
Samimi değilsiniz...
Sosyal ağlarda paylaş

ezrayil said:

Feamer said:

suriye de ve genel olarak hükümetin yaptıklarını din ile kitapla bağdaşdırıyorsan orası ayrı boyut oraya girmeyelim hiç, yok alakası yok libarel falanım diyorsan, diktaya niye bu kadar karşı çıkıyorsun?

Insanım ben abi kendimi x kalıbına sokmak zorundamiyim? O cu şu cu bu cu degilim sadece düşünen bir varlığım.

millete ulusalcıyı çekinmeden yapıştırıyosun?
Sosyal ağlarda paylaş

ezrayil said:

Bence esad masum ellerinde hama humusun
kanı yok :) ne kadar diktatör meraklisisiniz arkadaş bitmedi 75 senelik diktatör özleminin

al işte direk beyni yıkanmış sığ adam yorumu.

ben tek bir yerde dedim mi esad suçsuz diye? olaya tek yönlü bakan sizsiniz biz değil. ordaki savaş ne sebeplerle başladı bilmem ama şuan iç savaşa döndü, sivil halk içindeki cepheler karşı taraftan olanların boğazına yapışıyor. buna sivil savaş denir diktatörlüğe karşı savaş denmez. kendi fikirlerini yaymak isteyen dini gruplar bile savaşa girdi, olaydan nasiplenmek isteyen PKK işin için bulaştı vs de vs, çorbaya döndü olay.

Bu olayın başından beri de türk medyası olayın sadece Esat yönüne odaklanmış durumda, savaşın diğer yüzünü tamamen görmezden geliyor buna da propaganda denir. iyi işlemiş üzerinizde gördüğüm kadarıyla. "sunni kardeşlerim" kafası yüzünden milletin birbirine kırdırıldığı bir savaşı destekliyorsunuz gizli gizli.

asıl sizin bi türlü bitmedi 75 senelik kuyruk acınız yahu adamı ulusalcı yaparsınız vallahi billahi.

Madem bu kadar sevmiyorsunuz tepeden inme demokrasileri, diktataları o zaman neden suriyeye tepeden demokrasi indirmeye bu kadar meraklısınız? diktaymış, yalana bak ya sizin tek umursadığınız şey hacı yağı kokan din kardeşliği.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...