Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

29 Ekim'de Ankara'da yapılacak olan Seferberlik Yürüyüşü'nden haberiniz var mı?

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

Sam said:

ulusalcı =/= milliyetçi

kurtuluş savaşı'nı da sahiplenmeyin artık bir zahmet. biraz utanma sıkılma olsun.

utanma,sıkılma sana lazım; ulusal ne demek? ulusalcı ne demek? millet ne demek? milliyetçi ne demek?

hayat sadece maklube toplantılarındaki gibi tek sesli değil?

bu arada aranızdaki dayanışmaya da hayranım.
B)-
Sosyal ağlarda paylaş

Sufi said:

karikatür gibisin çetintaş

yine kendin pişirip kendin yemişsin. nerede yasağı savundum yahu üzemizde kök tengri aşkına? hatta yasakla dalga bile geçtim 2 gün önce kanunu alıntılarken.

kafanı kalıplardan kurtar.

yazdıkların hemen yukarıda sufi, 2 gün önce ne yazdığın değil az önce ne yazdığın var yukarıda. bir o tarafa, bir bu tarafa selam gönderme, dürüst ol, mert ol. 2 düüşün, gerekirse 5 düşün 1 yaz. yasağı savunmuyorsan neyi tartışıyoruz seninle?
Sosyal ağlarda paylaş

neyi tartıştığımızı bile anlamıyorsun ki sana ne diyeyim. wisdom eksiğinden bahsederken ne derece haklıymışım diye de şaştım, bu kadar crit haklı olmayı ummamıştım.

ulusalcı düşünce yapısına karşıyım ben. düşünceyi eleştiriyorum. o düşüncenin sahiplerinin gösteri yapmalarını değil.
Sosyal ağlarda paylaş

ulusalcı düşünceye karşısın. bu 2 mesajından net çıkıyor.

Sufi said:

içimin rahat olduğu bir nokta var ki bu wisdom fakiri ulusalcı zihniyet nerede yanlış yaptığını farkedemeyecek kadar wisdomdan yoksun. ama eskaza bi 20 rollayıp cr'yi bypasslarlarsa da yaptıkları yanlışı farkederlerse işte o zaman bu milletin hali harap.

Sufi said:

ülkenin işgal edilmesiyle ülke içindeki bir akımın ülke yönetiminde olmasına aynı tepkiyi vermekle çok iyi bir iş yaptığını düşünüyor olabilirsin. ama bu feraset eksikliğini başkaları da desteklemiyor diye kimseyi suçlayamazsın.

burada yasaklamanın amacı belli, kimlerin bu yasağın muhatabı olduğu belli, tartışılan konu belli...sen araya girip bu mesajları attığın zaman seni:

a)tarafsız mı addedeceğiz?
b)yasaktan taraf mı addedeceğiz?
c)yasağa karşı mı kabul edeceğiz?

lütfen biraz ciddiyet.

ulusalcılığa karşı olmak zaten bana göre başlı başına neden,kimden taraf olduğunu gösteriyor. buna rağmen "yasağı savunmadım,savunmuyorum" diye yazman da ilginç.
Sosyal ağlarda paylaş

yahu senden önce ben dedim zatan ulusalcı düşünceye karşı olduğumu. çıkıp bana bunu karşı argüman olarak söylüyorsun. ardından da niyet okuyorsun:

bu düşünceye karşısın
o zaman yasak istiyorsun

dumurdan dumura koşturuyorsun var ya adamı.
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

utanma,sıkılma sana lazım; ulusal ne demek? ulusalcı ne demek? millet ne demek? milliyetçi ne demek?

B)-

değil aynı şey, türkçe öğrenmekten dem vuruyorsun lakin kendin bihabersin. ulusalcı diye bir kavram bile yok zaten 80 yıl önce, son 10 yılın ürünü bir fikir.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

KuddusiMavra said:

B)-

değil aynı şey, türkçe öğrenmekten dem vuruyorsun lakin kendin bihabersin. ulusalcı diye bir kavram bile yok zaten 80 yıl önce, son 10 yılın ürünü bir fikir.

o güzelim aklını birazcık yorar ve 5-6 mesaj önce yazdıklarımı okursan ulusalcı kavramının malum iktidar,medya ve bir kısım solcu tarafından icat edildiğini ve enteresan bir şekilde de sahiplenildiğini oysa ki ben dahil bir çoğumuzun Milliyetçi olduğumuzu belirttim. Ama bu böyle diye de ulusalcı olarak nitelenen insanlar çam kozalağı değiller, hepsi de milliyetçi insanlar. bu kavramı da laiklik kavramının yorumu haline dönüştürmenin bir anlamı yok. Türkçe açısından baktığımız zaman da ulusal = milli ise ulusalcı = milliyetçi'dir...ama bak senin gibi zor anlayan ya da anlasa da işine gelmediği için anlamaz numarası yapan adamlar için altını çizerek bir kez daha vurguluyorum; milliyetçi kavramı dururken kendimi ulusalcı olarak nitelemem ama ulusalcıyım diyen adama da "yürü git lan" demem. hepimiz aynı fidanın güller açan dalıyız...
Sosyal ağlarda paylaş

Sufi said:

yahu senden önce ben dedim zatan ulusalcı düşünceye karşı olduğumu. çıkıp bana bunu karşı argüman olarak söylüyorsun. ardından da niyet okuyorsun:

bu düşünceye karşısın
o zaman yasak istiyorsun

sufi..kıvırtmadan cevap ver, yorma beni de okuyanları da...
Ulus'ta 1. Meclis önünde insanların buluşup 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutlamalarına karşı mısın, değil misin?
mesele bu kadar basit, çünkü meselenin seninle sayfalardır tartıştığımız kadar karışık bir yanı yok. cumhuriyet bayramını kutlamak isteyen insanlar var,bu konuda açıklanmış bir irade var ve bu iradeye karşılık da hükümet valiye yasak açıklaması yaptırıyor. budur mesele.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

alakanız pek yok salt milliyetçilikle, haklı olarak üretilmiş bir kavram o nedenle. çok insan var milliyetçi olup da sizin fikirlerle tamamen alakasız olan.

bu senin düşüncen. senin bakış açın. bu sınırlar içinde kaldığı sürece saygı duyarım ama kendi düşünceni, kendi bakış açını tartışılamaz gerçeklikte bir doğruymuş gibi dayatırsan bu yanlış.
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

Sufi said:

bu düşünceye karşısın
o zaman yasak istiyorsun

sufi..kıvırtmadan cevap ver, yorma beni de okuyanları da...
Ulus'ta 1. Meclis önünde insanların buluşup 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutlamalarına karşı mısın, değil misin?
mesele bu kadar basit, çünkü meselenin seninle sayfalardır tartıştığımız kadar karışık bir yanı yok. cumhuriyet bayramını kutlamak isteyen insanlar var,bu konuda açıklanmış bir irade var ve bu iradeye karşılık da hükümet valiye yasak açıklaması yaptırıyor. budur mesele.

kıvırtmak sana yakışır lütfen bu lafı bir daha kullanma yeter artık seviyesizlik.

cumhuriyet bayramının meclis önünde kutlanmasına da, meclis önünde herhangi bir görüşün gösterisinin yapılmasına da, anıtkabirde dangalakça gösteri -dangalakça bulsam da- yapılmasına karşı değilim.

bi daha söyliyim ben aynı bayrağı sahiplenen insanlardan bir kısmının, diğerlerinin suratına kendi bayraklarını açmasına karşıyım, ulusalcılığa karşıyım. ama düşünsel bazda karşıyım. öyle senin anladığın gibi yasaklama falan gibi uç doktalarda değilim. sen her karşı olduğun düşüncenin yasaklanmasını düşünüyorsan (beni öyle anladığına göre) yandık demektir.
Sosyal ağlarda paylaş

:) oğlum ne komik adamsın lan. nerede ağlamışım, kimin tavuğuna kışt demişim. işin özü nedir biliyor musun? ulusalcı = milliyetçi dir gelinen noktada. kavramları tartışarak meselenin özünden insanları uzaklaştırmak maklubecilerin işidir. bu manada evet, maklubecileri de severim B)-

beyinciğin zorlandı mı biraz?
Sosyal ağlarda paylaş

Sufi said:

kıvırtmak sana yakışır lütfen bu lafı bir daha kullanma yeter artık seviyesizlik.

vallahi bana sen dahil maklubeci arkadaşların her türlü hakareti ederken rahatsınız ama kelime anlamı ile kullandığım ve başka bir anlam kastetmediğim bu söz seni incitiyor. enteresan,ben yine özürümü dileyeyim ama sen de özü ve sözü bir yorumlar yapıver. ulusalcılara ve ulusalcılığa karşıyım ne demek? insanlar kendilerini nasıl ifade ediyorlarsa öyledirler, sana veya bir başkasının haddine düşmez ki o adamların kendilerini nasıl ifade ettikleri? saygıyı yalnız kendine isteme güzel kardeşim.

edit: anıtkabir'de dangalakça gösteri ne demek? şimdi sen burada benim gibi düşünen insanları dangalaklıkla ya da dangalak gibi davranmakla suçlamıyor musun? senin ki düşünce özgürlüğü, benimki seviyesizlik; öyle mi?
B)-
Sosyal ağlarda paylaş

beyincik düşünme işlerine bakmıyor yalnız

neyse kavramları tartışarak meselenin özünden insanları uzaklaştırdığın durumunu kabullenebilmen bile aylar sonunda bu forumdaki insanlardan az da olsa birşey öğrenebildiğini gösteriyor. senin adına sevindim
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...