Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

29 Ekim'de Ankara'da yapılacak olan Seferberlik Yürüyüşü'nden haberiniz var mı?

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

SeaGle said:

Gominikim ben eet.

İzinsiz gösteriye izin vermediler ühühüh diyorlar, ben de "orda bi mantık hatası var beyler" diyorum. Kızıyorlar =/

cuma namazından sonra izinsiz fatih yürüyüşü yapsalar dizlerin titrer imandan lan. tarafsız tarafsız konuşuyo, halbuki tanısanız ayaklı taraf gazetesi bu adam
Sosyal ağlarda paylaş

goldbären said:

SeaGle said:

Gominikim ben eet.

İzinsiz gösteriye izin vermediler ühühüh diyorlar, ben de "orda bi mantık hatası var beyler" diyorum. Kızıyorlar =/

cuma namazından sonra izinsiz fatih yürüyüşü yapsalar dizlerin titrer imandan lan. tarafsız tarafsız konuşuyo, halbuki tanısanız ayaklı taraf gazetesi bu adam

Ya olm beni ele verme demiyo muyum ben? Sır tut diye her ay cemaat bütçesinden dolarlar yatıyor banka hesabına, kucak dolusu triple whooper yatırıyoruz sana. Sen bi çeneni tutamıyosun ya!

Taraf çok ağır oldu ama =/
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

İzinsiz gösteri yapmak istiyoruz ama engelliyorlar!

izinsiz gösteri diye birşey yok. Gösteri ve yürüyüş yapmak izne tabi değildir. Eskiden gösteri ve yürüyüşler beyan edilmek zorundaydı, artık o bile yok. Gösteri ve yürüyüş kanununa muhalefet diye aptalca bir nedenden valilik gösterileri yasaklar. Aslında anayasal suç gösterileri ve yürüyüşleri engellemek ve izin vermemek ortada geçerli bir durum yoksa.

Tekrardan söyleyeyim üstüne basa basa.

Anayasal haklar asla ve asla izne tabi değildir. Temel hak ve özgürlükler kapsamına girer ve kanunla belirtilen durumlarda ancak ve ancak bu hak kısıtlanabilir. Ve durumlar sıradışı durumlardır.
Sosyal ağlarda paylaş

Toplantı ve gösteri yapılacak yerler arasında TBMM önü bulunmamaktadır. İzinsiz toplantı ve gösteri yapıl­mak istenmesi halinde toplantıyı düzenleyenlerin yanı sıra buna katılanlar hakkında da yasal işlemler yapılacaktır.

Olay gösterinin yapılacak olması değil zaten, tbmm'nin o kapsama girmemesi. Ha açıkçası giriyor mu girmiyor mu bilmiyorum, başından beri haber üzerinden konuşuyoruz zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...