Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ansys Kursu

sayisalanaliz

Öne çıkan mesajlar

Sonlu Elemanlar Analizi (FEA), gerilme analizi, ısı transferi, akış ve diğer tipteki mühendislik problemlerinin kullanılan bilgisayar tabanlı sayısal bir metotdur. Özellikle son yıllarda gelişen ve karmaşık mühendislik problemlerinin çözümünde önemli görev alan bir metottur. Ülkemizde ürün geliştirme kavramının gelişimiyle farkındalık oluşmuş ve her geçen gün FEM kullanımı artmaktadır.

Sayısal Analiz olarak çağın mesleği simülasyon alanında kendini geliştirmek isteyen mühendis, teknik öğretmen ve teknikerlere veya ilgililere, Sonlu Elemanlar Analizi paket programlar kullanarak uygulamalı olarak uygulamalı olarak sağlamaktadır. Eğitimimiz sonunda bir ürünün bütün disiplinlerdeki analizlerini yapabilecek ve gerek geometri optimizasyonu gerekse malzeme seçimi konusunda uzmanlaşacaksınız.

Ansys Kursu Eğitim İçeriği

Sonlu Elemanlar Yöntemi
Geometri İşlemleri
Mesh, Mesh Algoritmaları, Kalite Kontrol İşlemleri ve Stratejiler
Malzemeler, Malzeme Kütüphanesi ve Malzeme Tanımlama
Statik Analiz
Yorulma Analizi
Non-Lineer Analiz
Kinematik Analiz
Dinamik Analiz
Şekil Optimizasyonu
Termal Analiz
Termal Gerilme Analizi
Ekplisit Analiz (Plastik Deformasyon)
Burkulma Analizi
Modal Analiz (Dğal Frekansların Bulunması)
Titreşim Analizi
Parametrik Çalışma
Response Surface Optimizasyon
Six Sigma Optimizasyon
Sonuçların Değerlendirilmesi ve Yorumlanması
Malzeme Optimizasyonu
Proje
Sayısal Analiz farkı ile FEA Öğrenin:

Eğitim süresince kullanabileceğiniz son sistem bilgisayarlar, dijital kumpaslar ve tasarım ürünleri
Uygulamala fotokopileri ve firmamıza ait eğitim videoları
Projelerinizde teknik destek
Telafi dersleri
Bir yıl içinde istediğiniz kadar tekrar alma imkanı
Ücretsiz olarak tasarım günlerine katılma imkanı
Standart üstü eğitim
Eğitim Süresi: 54saat / 9 hafta
Eğitim Başlama Tarihi ve Saati: 29 Eylül Cumartesi-Pazar, 17:00-20:00
Eğitim Materyalleri: Eğitim videoları. uygulama örnekleri ve dökümanlar, PDF kitaplar
Eğitim Ortamı: 22" monitör, 8 GB RAM ve İ7 son sistem işlemciye sahip bilgisayarlar, projeksiyon cihazı, ölçerek tasarım yapabileceğiniz dijital kumpaslar, uygulama örnekleri, teknik kitaplar ve dökümanlar...

www.sayisalanaliz.net
SAYISAL ANALİZ Eğitim ve Danışmanlık
Sosyal ağlarda paylaş

barnacle said:

abaqus enteresan bir program ya. kullanımı yaygın mı?

tuzlu bi program olduğundan fazla değil. kaynaklarına ulaşmak da bi okadar zor. tez yaptım abaquste ne çektim ben bilirim.

bu arada Mahr marka dijital kumpaslar 83eurodan başlıyo lan 5liraya dijital kumpas mı olur :P
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

abaqus'ün kitapları yeter be abi

boyum kadar oluyor kitapları üstüste koyunca

ama içinde kayboldukça zevkli be abi ben bi PE borunun hidrostatik iç basınç testini yapmıştım abaquste birebir aynı sonucu verip aynı formu alınca gözlerim dolmuştu resmen:)

Insize marka kumpas alırsanız max 35 40 liraya bulursunuz ancak kaliteli diyosanız ya Mahr alıcaksınız ya da Mitutoyo. o da mitutoyonun sıvı geçirgenliği olan en basit dijital modeli 79 mahr ise aynı model 83 euro civarında. IP67 korumalı su geçirmezler ise 120den başlar.
Sosyal ağlarda paylaş

powermill gibi bi program bilsen yeterli diye düşünüyorum ya da catia gibi bi programın cam modülünü..çünkü aşağı yukarı mantık aynı yazılımlarda ötekilerine de biraz kafa yorsan mantıktan çözüyorsun.keza ben NX'i bu şekilde hallettim..

@barn.
ben koceali üni mezunuyum sen?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...