Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Lamer Şahin bir Türkiye komedisi

mani

Öne çıkan mesajlar

Biraz gec katildim muhabbete ve Cancim cok da sana katilamayacagim ne yazik ki.

Tamer'i ben de ne yazik ki taniyorum, daha dogrusu vaktinde ada net mi superonline mi hatirlayamadigim bir irc sunucusunda #linux ve #notallowed da surekli soru sorardi bize bu arkadas. Hatta kendisine lamer sahin denmesinin sebebi o zamanlardan kaynaklanmakta.

O donemde security e gonul bagi ile baglanmis herkes biraz arizaliydi, fakat gel gor ki, o zaman security security diye gezinen arkadaslardan da cok kisi kalmadi bugune. Tek tuk bir kac adam var, Tamer Sahin de bunlardan bir tanesi. Tamer - benim tanidigim donem icin konusabilirim ancak - oyle muhtesem kafasi calisip da potansiyeli cok yuksek olan bir arkadas degildi, netekim belli ki sabir tasiymis kendisi :) O donemlerde sistem adminim diye gecinen bazi arkadaslar WHOIS nedir, 14.4 modemle 14.4 kbps download yapilir iste falan derken, bu arkadas SuperOnline in WHOIS kayitlarini degistirtmisti :) Detaylar bir onceki post larda aciklanmis zaten. Yani velhasil, anlattigi seylerin bir %30 una falan inanmiyor olsam da, geri kalani konusunda yaptigina eminim. Zira o donemde bu islere baslayip da, bugunlere geldiginde hala ayni isle ugrasan zaten bir yerlere gelirdi, ki cogu kisi geldi.

En buyuk fark, Tamer medyatik olmayi seviyor egosu geregi. Eh normal, tum security ciler boyledir biraz ( uzerine alin Can :) ). Ama isin dogasi geregi boyle bir durum mevcut. O donemde bu islerle ugrasip, cok daha potansiyeli olan ve medyatik olmamis arkadaslar da var. Kimi su anda multi-milyoner, kimi kariyer hayatinda tutunamadi, kimi o gunku cevresini kullanarak bir cok ise girdi, ama hic bir zaman global olarak bilinemedi.

Bugun icin konusursak, Tamer'i kutlamak lazim diye dusunuyorum. Hakkaten sabretti, yokdan yaratti kendisini - ki senior camiada baya bir dalga gecildi bu yolda. Artik o camia eskisi gibi siki fiki olmadigi icin, Tamer da rahat rahat top kosturuyor su anda :) O kadar isin icinde kitap yazmasi da ayri bir takdir edilmesi gereken durum diye dusunuyorum.

Netekim gun degisti. O donemlerde "Bill Gates, gitmis universitelere seminer verirken, salak misiniz niye okuorsunuz olm demis." efsaneleri ve tek adamlik ordu konsepti tamamen kapandi. Artik buyuk bir sistemin parcasi olmak, o sistemi drive edebilmek, takim oyunu onemli olan. Dolayisi ile bilisim dunyasinda kisisel marka olmanin degeri buyuk oranda kayboldu, Tamer de bunu yakinda farkeder muhtemelen.
Sosyal ağlarda paylaş

Emre, iyi ki katilmamissin yavru, bide katilsan nasi olcakti acep..
:D

bireysel marka olmak onemlidir insanin hayat kalitesi acisindan eger o kisi liderlik yapiyorsa, yoksa iyi bir takim oyuncusuysa bunun bilinmesi de onemli bir marka degeri bence..

@roket yukarda yazdik ya abicim 14400 diye..

28.8 var arada onu unutmusum sanirim :P
Sosyal ağlarda paylaş

"roket adam" said:

14.4'ü nasıl hatırlamıyorsunuz ya, doksanlı adamım ben bile nereden baksan bir 99'a kadar 14.4 kullandım. ha bi iki bbs'e bağlanma, bi de eve korkunç bi fatura getirmeme neredeyse mahal verecek olan the microsoft network denilen garip oluşuma bağlanma denemelerim dışında herhalde 2 sene falan hiç bir şey yapmamışımdır. 97-98 gibi turk net çıkmıştı da sürekli bedava veriyordu, bir saatlik interneti bir ay kullanıyorduk.

değişik.

8-9 yaşında internete girmiyoduk
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

adı ultimatr tabi o zaman

O ultimatr hayatımı yidi bitirdi benim :D snn serverlarında ultimatr de okuyup okuyup treasure huntig yapacaz diye bizim çocukları organize edip sabah akşam az balık tutmadık sonunda gemi aldık ama meğerse serverde öle bişi yokmuş :D sadece osi için gecerli bir sciptmiş :D

Bu arada eskilere saygı duymak lazım lamer veya değil kaldıki o zamanlar herkes lamerdi ,herkes kulaktan dolma bilgiler ile kendilerini geliştirdi bir yerlere geldi ayrıca o zamanlarda bu işlerle uğraşan ve egosu olmayan çok az insan vardır ve bu egosu olmayanların bir kaçıda sanırım hala paticikte :D
Sosyal ağlarda paylaş

abi lamer falan ne halt derseniz deyin sağolsun. çok güzel konu oldu bu ya.

luniz'i de bekliyorum. gelince haber ver. ilk içkiler benden. devamını içme performansına göre değerlendireceğim artık. :P

şimdi geldim bi çırpıda okudum.
bu arada benim bu filtre çok işe yarıyormuş yahu. ben neden önceden kullanmamışım ki.

neyse yeniden gittim zaten. take care.
Sosyal ağlarda paylaş

hexxorlar şimdi flashget ile torrent indirirken bazı dosyaları hiç başlamıyor meret sebebi nedir ? Çözümü nedir ?
Misal nyaa dan bazı dosyaları sorunsuz indirirken bazı dosyaları indiriyorum flashget otomatik olarak açılıyor ama dl başlamıyor ve herhangi bir şeyde olmuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

abi lamer falan ne halt derseniz deyin sağolsun. çok güzel konu oldu bu ya.

luniz'i de bekliyorum. gelince haber ver. ilk içkiler benden. devamını içme performansına göre değerlendireceğim artık. :P

şimdi geldim bi çırpıda okudum.
bu arada benim bu filtre çok işe yarıyormuş yahu. ben neden önceden kullanmamışım ki.

neyse yeniden gittim zaten. take care.

Ne filtresi?
Sosyal ağlarda paylaş

aquila said:

Ardeth said:

ben de orta3teyim ama bi yandan da quantum çalışıyorum, o zamanlardan edindiğim bir hobidir

ben elfim, Ben cuceyim diye aptal aptal dolasiyodunuz lan o zaman.

asfsahgfag ahahah, internet cafeden okula giderken "adami gördum, bide anexi yedi, galvasi bi cahtim, heööö dedi yatti, sora reslediler, 3v1 giristim, birinde bilekrak set var, öteki artionbes katana hpfss.. ondan sonra adamlar dalinca eve kitledim, aytimdavn yaptim kestim tek tek" derken okula gelinir
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...