Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Lamer Şahin bir Türkiye komedisi

mani

Öne çıkan mesajlar

Havenless said:

Qualance said:

Püüü 99 senelerinde SOL yokken raksnet vardı zannedersem o zaman ortalıkta gezinen ben hackerim diyen tipleri hatırlattınız bana :D.

Sene 1999, internet bağlantısı yeni 56K'ya ulaşmış, @net diye bir servis sağlayıcı vardı. Superonline sonra çıktı, ama nedense Raks çok daha eski diye hatırlıyorum.

baba bu kronoloji butunuyle yanlis oyle diyim ben sana..

- 93 turkiye ye internet geldi, hatta 92 ama commercial ilk ISP IBM ve doruknet
- 94 raksnet acildi
- 95 aidatanet (senin @net diye bildigin 98 de benim adminleri arasinda oldugum isp) acildi.
- 95 sonu 96 da diyebiliriz superonline acildi.
- 97 aidata net, anet oldu, ufak isp ler geldi, 96 sonu gibi ege bolgesi isp leri geldi adanet, efesnet gibi..

modemlere gelince
97 de geldi 56k lar..

2000 de zate kablo geldi..
Sosyal ağlarda paylaş

benim ilk modem mesela 93 de aldigim 14400 du..
14.4 diyim..

sonra onla Tubitak MAM uzerinde calinti accountlarla internete giriyordum eheh

93 ocak ayinda pcworld dergisi internet in haritasini vermisti
butun siteler araliklarla basili olarak boyle bir dunya resmi ustundeydi.. ben 1 haftada "literally" interneti gezmistim eheh

bir sayfa acilirken mesela, (mtv yoktu mesela bi universiteden test yayini yapiyordu) kahve yapabilmistim kendime sure olarak.

modemlere geri donersek.. 94-95 gibi 36k lar geldi 96 bulletproof teknolojisini tanitti diamond supra modemlerde.. boylelikle iki modemi back to back baglayabiliyorduk.

sonra 97 ve 56k..
99 sonu 00 gibi kablo ve 128k geldi..

14.4 den once 9600 ler vardi fax olarak kullaniyoduk. 14400 ler ilk internal modem di.. mesela.. [edit]
Sosyal ağlarda paylaş

Aket-Atum said:

modem olarak 97den önce ne vardı? benim ağaca çıktığım seneler olduğu içni o zamanlar cdrom bile görmemiş olabilirim.

14k falan vardı abi

ahaha adamın mesajını kestim
said:
benim ilk modem mesela 93 de aldigim 14400 du..
14.4 diyim..

sonra onla Tubitak MAM uzerinde calinti accountlarla internete giriyordum eheh

93 ocak ayinda pcworld dergisi internet in haritasini vermisti
butun siteler araliklarla basili olarak boyle bir dunya resmi ustundeydi.. ben 1 haftada "literally" interneti gezmistim eheh

bir sayfa acilirken mesela, (mtv yoktu mesela bi universiteden test yayini yapiyordu) kahve yapabilmistim kendime sure olarak.

modemlere geri donersek.. 94-95 gibi 36k lar geldi 96 bulletproof teknolojisini tanitti diamond supra modemlerde.. boylelikle iki modemi back to back baglayabiliyorduk.

sonra 97 ve 56k..
99 sonu 00 gibi kablo ve 128k geldi..

14.4 den once 9600 ler vardi fax olarak kullaniyoduk. 14400 ler ilk internal modem di.. mesela.. [edit]

ahanda böleydi evet
Sosyal ağlarda paylaş

ahahahah

valla abi ben cok sansliydim, mesela 89 da bilgisayarim vardi benim.

92 de kendime ait BBS im vardi, chip dergisinde roportajim bile vardi la 96 da falan.

simdi de BT deyiz iste dunya uzerinde 100k calisani olan, 1500 den fazla elit danismani olan 4 milyar dolar lik kari olan, 20 milyar dolar civari cirosu olan,

200 security danismanindan biri olarak, dubai de, DU telecom da (finansal gazlama icin bakiniz Dasaaa'nin postlari) proje yapiyoruz.. eheh..
edit: ve bu mesaji 36. katta dubai manzarali otel odamda, yogurtlu yaptigim muthis noodle imi mideye indirdikten sonra, uzerine muhtesem moroccan tea mi yudumlarken 3000$ lik macbook umdan yaziyorum.. ahahahah :P

ogrenmismiyim dasaaa bak sisirme olayini? ;)
Sosyal ağlarda paylaş

Aket-Atum said:

dasaaa said:

ahahahhahah

sizi gibi kısa pantolonlu bebeler sizi

1993de benim için en teknolojik nesne JVC VHS kasetçalarımız ve evdeki John Lee Hooker cdsiydi cidden. Hatta arabada kasetçalar olduğu için cd çok saçma geliyordu bana.

"Araba CD yerine kaset çaldığından manyetik diskleri dikiz aynasına asıyorduk."
Sosyal ağlarda paylaş

14.4'ü nasıl hatırlamıyorsunuz ya, doksanlı adamım ben bile nereden baksan bir 99'a kadar 14.4 kullandım. ha bi iki bbs'e bağlanma, bi de eve korkunç bi fatura getirmeme neredeyse mahal verecek olan the microsoft network denilen garip oluşuma bağlanma denemelerim dışında herhalde 2 sene falan hiç bir şey yapmamışımdır. 97-98 gibi turk net çıkmıştı da sürekli bedava veriyordu, bir saatlik interneti bir ay kullanıyorduk.

değişik.
Sosyal ağlarda paylaş

O zamanlar fuarlara gidip alirdik, conexant , usr modemleri falan. Ben direk 28.8 lerden girmistim. Domi net ile, ayni zamanda turkiyenin ilk irc serveri olur kendileri. Kac saatlik paketler oluyordu.
AOL diye biseyin varligindan efsane olarak soz ediyorduk. netscape e tek kelime yazinca site aciliyormus whoaohao falan diye.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...