Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Lamer Şahin bir Türkiye komedisi

mani

Öne çıkan mesajlar

iskorpitx vardi bir zamanlar tgrt ye de cikmisti. davs exploitli random sitelere turk bayrakli falan index atip turkun gucunu gosteriyorum falan diyordu. sitelerin coguda MEB e bagli lise ilkokul falan sitesi adsasj
spymastersnake i bilen varsa tanir kesin.
Sosyal ağlarda paylaş

En çok şurdan etkilendim ben

mani said:

Çok tehlikeli bir adam mısınız?
- Etik hacker olarak çalışmadan ve egomu terbiye etmeden önce öyleydim. Siyah giyinen, şapka takan; “benim dünyam internet ve orada hükümdarlığım var, kimse bana dokunamaz” diyen biri... Ama kısa süre sonra gerçeklerle yüzleştim.

mani said:

Çok tehlikeli bir adam mısınız?
- Etik hacker olarak çalışmadan ve egomu terbiye etmeden önce öyleydim.

mani said:

ve egomu terbiye etmeden önce öyleydim.

mani said:

egomu terbiye etmeden önce

mani said:

önce

Gelecekte bir zamandan bahsediyor sanırım
Sosyal ağlarda paylaş

Nekro said:

iskorpitx vardi bir zamanlar tgrt ye de cikmisti. davs exploitli random sitelere turk bayrakli falan index atip turkun gucunu gosteriyorum falan diyordu.

Lol, o denyo Canakkale/Can tarafinda bi muhasebeci. Hacker demeye bin sahit ister cidden.

Script ile host taratip, haci bu acik diye cikanlara dadanan bi tip. Benim ilgilendigim sunuculardan birinde rastlamistim izine, sonra telefonuna kadar buldum ama TR'deki adalet sistemi sagolsun sikayet etmeye bile zahmet etmedim.
Sosyal ağlarda paylaş

edit:
di said:
...

olm o deilde,

icinde bulundugum durumun ozeti

dubai deyim, ve burda mesai var la. igrenc..

Siebel diye, igrenc bir database e yonelik iso 27011 temelli security audit sorularini cikariyorum.

hani cikarmistim gecen hafta, begenmemis musteri.. simdi daha teknik ve detayli hale getiriyorum.

Karim evde istanbulda yalniz iki veletle cebellesiyor, aklim onlarda, veletlerimi ozledim. kelimenin tam anlamiyla colun ortasindayim anasini satim..

gelmis burda TS anlatiyorum millete falan diye dusundum bir an.. kendime uzuldum.. Tamer iyidir hostur ben severim adami, super keyifli icer, arabasiyla hava atar, tikky nin onde gidenidir.. iyi unixcidir.. kendi sirketiyle bugune kadar ayakta kalmayi basarmistir. ticari kafasi calisir yani iki krize ragmen batmamistir. Turkiye de security diyince fransiza baglayan insanlarin doneminden bu yana vardir..

yaptigi eventlerin bir cogu dogrudur, aktarimi yanlis ve abartilidir.

bence budur, Tamer, geriside bostur.. dedim kendi kendime ;)
Sosyal ağlarda paylaş

Buarada bence yurtdışı olayları doğru değildir. yurtdışına açılmış olsa muhtemelen bu kadar ego yapmazdı. ben de boğaziçindeyken baya hevesli ve hem biyoloji hem fizik bilen bir öğrenci olduğum için baya havalardaydım (benim kadar ders alan kimse yoktu mesela sdf). Sonra yüksek lisansta amerikada/avrupada ortalama üzeri bir üniversiteye doktoraya girdiğin zaman çevrendeki herkesin senle az çok aynı seviyede olduğunu görünce egon balon gibi söner.

Bu arkadaşın cinyus olmadığını var sayarsak(tabi tanımıyorum olabilir de), böyle bir ortamı tatmadığı için kendisini çevresiyle tartıp biraz coşmuş bence.

Bu duruma Türkiye yanılgısı diyebiliriz bence.
Sosyal ağlarda paylaş

ya isin ozu, adamla yurtdisindan insanlarda iletisim halinde oluyor bol bol.. o da gidiyor konusuyor belki o donemlerde sakinliyordurda,

babacan sonrasinda ulkeye gelince, seminer roportaj ivir zivir doluyordur tekrar enerji bar i.. bilemiyorum :D cinyus bir durum yok ;) zekidir o ayri..

edit; bide yarali parmaga isemez.. pzvnk.. oda var.. okursa buralari kendi adini taratip gorsun diye yaziyorum eheheh :D
Sosyal ağlarda paylaş

abi sen de çık kendini öv.

Sene 2012.. Özel bir iş için davet almıştım, havalimanından uçakla aldırdılar. Dubai'deyim.
2005 yılında neredeyse 3milyar $ gelir elde etmiş Siebel diye bir şirketin güvenliğinde açıklar bulmaya çalışıyorum. Şirketi sonrasında Oracle almış. Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden birisi. Geliştirmişler, kale gibi sistem kurduk diyorlar. Açık bulması elbette kolay bir iş değil ama buldum tabii. Dubai'de bi şirket verdiğim dosyaya baktı ve "bu kadar kısa sürede böle bir dosya teslim ediyorsa biraz daha irdelese bize neler bulur neler" demiş olmalı ki kısa sürede bunları hazırlayınca daha detaylı bir rapor hazırlamamı talep ettiler. Peki dedim. Müşteri her zaman haklıdır.Oturdum iso 27011 temelli security audit sorularını çıkartmaya başladım.. Böylece bir süre daha konukları oldum. Tuttukları yer dediğim Dubai'nin içi değil. Gerçekten çölün tam ortasında özel bir tesis. Bizim iş gizli yapılır. Ondan Pazar günü çalışıyorum bir de orada........
Sosyal ağlarda paylaş

knoxville said:

abi
http://www.tamersahin.com/hackerin-akli.html

ahahaha

said:
“Girmediğin delik kalmamış be abi!”
Okan Bayülgen

“Bill Gates'e al maillerini, ben bunları biraz okudum diyebilen adam”
Beyazıt Öztürk

“Öyle de temiz yüzlü çocuk ki. Benim karşıma gelse direkt beraat!”
Prof. Dr. Burhan Kuzu

“Biliyoruz iyi çocuksun”
Adnan Hoca'nın avukatı

“Bizi hack ettin. Halen de nasıl yaptığını bilmiyoruz”
Osmanlı Bankası yöneticisi
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

abi sen de çık kendini öv.

2005 yılında neredeyse 3milyar $ gelir elde etmiş Siebel diye bir şirketin güvenliğinde açıklar bulmaya çalışıyorum. Elbette kolay bir iş değil ama buldum tabii. Dubai'de bi şirket verdiğim dosyaya baktı ve "bu kadar kısa sürede böle bir dosya teslim ediyorsa biraz daha irdelese bize neler bulur neler" demiş olmalı ki kısa sürede bunları hazırlayınca daha detaylı bir rapor hazırlamamı talep ettiler. Peki dedim. Müşteri her zaman haklıdır.Oturdum iso 27011 temelli security audit sorularını çıkartmaya başladım.. Böylece bir süre daha konukları oldum. Tuttukları yer dediğim Dubai'nin içi değil. gerçekten çölün tam ortasında özel bir tesis. Bizim iş gizli yapılır. Ondan Pazar günü çalışıyorum bir de orada........

puahahahahahhaha abi bugun beni guldurebildin ya.. bi tanesin baska bisey demiyorum :D

eline saglik..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...