Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gnomoria (Dwarf Fortress alternatifi)

Innuendo

Öne çıkan mesajlar

Feamer said:

birde oynayanlarda oldumu, bende haritanın her yeri evcil hayvan oldu getirip çiftliklerede koymuyorlar her yerde geziyor hayvanlar

1. pasture yaptın mı? her hayvan tipi için ayrı pasture lazım
2. rachner var mı. varsa sayısı yeterli mi? bende 3 tip hayvanında pasturesi vardı yaklasık 50 hayvana 2 racher yetyodu
Sosyal ağlarda paylaş

abi oyunda bug deilde
hala çok sinir sacma seyler var save sildiren

1. her allahın günü goblin geliyo. ama her allahın günü. sıkıntım yok bronze silahlı eğitimli 2 grup askerim var ama duvar dışında çalışmak artık imkansız. duvar dışında iş yapcaksan tek tek yapmak zorundasın. eğer çok bişi aynı anda yaparsan iş uzarsa kesin goblin baskını yiyip çalışan amelelerin yarısını kaybediyosun.

2. siviller savaştan kesinlikle kaçmıyor. çıldırtıyolar. 10 tane mant lık ordu geliyo. benim woodcutterlar mantlara koşuyolar. halbuki geri koşsalar 200 tane trapli şehir girişinden koşarak geçseler yeter hepsibi öldürmeye.

3. zaten bide trapleri efektif kullanamama durumu var ki feci. guard area yaptım girişe benim adamlar illa koşup içerde karşılıyolar adamları trapleri kullanamıyoruz.

4. abi en siniri en çok adam aihtiyac duyduğum anda gelen 11 tane gnomad bi mant grubuyla aynı anda spawn oldu. 6 mantın 5 i benim orduya girşiti birig eri döndü 11 tane ameleyi tek tek öldürdü.

bu tür ufak şeyler var. zorluk değil sadece sinir edici şeyler. zaten oyunda terra forming yapmaya çalışınca oyun çıldırıyo. bide dışarda çalışmaya uraşmak ayrı bi işkence. tek tek toprakları dig etmeye çalışıyosun bazen. her ne kadar artık dig yerine dig ramp kullansam da(ki mükemmel bi şey kesin deneyin dig gibi adamların saçma sapan yerlerde mahsur kalmıyo) genede binbir sıkıntı bi dağı eriştmek.
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

Feamer said:

birde oynayanlarda oldumu, bende haritanın her yeri evcil hayvan oldu getirip çiftliklerede koymuyorlar her yerde geziyor hayvanlar

1. pasture yaptın mı? her hayvan tipi için ayrı pasture lazım
2. rachner var mı. varsa sayısı yeterli mi? bende 3 tip hayvanında pasturesi vardı yaklasık 50 hayvana 2 racher yetyodu

var onlarda sorun yok, ama ben üretimi çok abartınca (7000 food, 7000 drink, 2500 deri ve o kadar kemik) artık koyacak yer kalmadı bende pasture önceliklerini düşürüp adamları başka işlere gönderdim, ama hayvanlar üremeye devam etiler, madenlerde bile yak var, bende eski haline getirdim ama bu sefer pasturelerin çeyreği dolu olmasına rağmen hayvanları getirip koymuyorlar, 2-3 rancher var, benim tahminime göre, kullanmadığım madenleri kapatıyorum ve orada kalan yaklara ulaşamayan yapay zeka öyle benkliyor
Sosyal ağlarda paylaş

oda olabilir
yetişemiyoda olabilirler
o kadar pasture varsa yetişemiyo olabilirler
bide o kadar sıkıntıysa pasturedaki yaklar felan
kessene abi
sucuk yap en güzeli

ben eski madenleri genelde istenmeyen ürün storage yapıyorum
mesela 2 3 kattaki bütün taşları sattım vendor geldiğinde
bomboş 2 3 kat yarattım oralara crate doldurdum başta sonra onuda bıraktım
deri meri doldurdum
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

abi oyunda bug deilde
hala çok sinir sacma seyler var save sildiren

1. her allahın günü goblin geliyo. ama her allahın günü. sıkıntım yok bronze silahlı eğitimli 2 grup askerim var ama duvar dışında çalışmak artık imkansız. duvar dışında iş yapcaksan tek tek yapmak zorundasın. eğer çok bişi aynı anda yaparsan iş uzarsa kesin goblin baskını yiyip çalışan amelelerin yarısını kaybediyosun.

2. siviller savaştan kesinlikle kaçmıyor. çıldırtıyolar. 10 tane mant lık ordu geliyo. benim woodcutterlar mantlara koşuyolar. halbuki geri koşsalar 200 tane trapli şehir girişinden koşarak geçseler yeter hepsibi öldürmeye.

3. zaten bide trapleri efektif kullanamama durumu var ki feci. guard area yaptım girişe benim adamlar illa koşup içerde karşılıyolar adamları trapleri kullanamıyoruz.

4. abi en siniri en çok adam aihtiyac duyduğum anda gelen 11 tane gnomad bi mant grubuyla aynı anda spawn oldu. 6 mantın 5 i benim orduya girşiti birig eri döndü 11 tane ameleyi tek tek öldürdü.

bu tür ufak şeyler var. zorluk değil sadece sinir edici şeyler. zaten oyunda terra forming yapmaya çalışınca oyun çıldırıyo. bide dışarda çalışmaya uraşmak ayrı bi işkence. tek tek toprakları dig etmeye çalışıyosun bazen. her ne kadar artık dig yerine dig ramp kullansam da(ki mükemmel bi şey kesin deneyin dig gibi adamların saçma sapan yerlerde mahsur kalmıyo) genede binbir sıkıntı bi dağı eriştmek.

işte ben ona ilk başta şöyle çözüm yaptım 30x30 civarı bir alanı çevirip dışarı çıkmayı kapatım, ve onu piramit gibi yukarı çıkarak kat kat yaptım, alt kat hayvanlara, onun üstü 3 ayrı farma, onun üstü açık hava olması lazım ağaçlara 200 tana odun yetiyor baya şeye..., madenleri taş toplmamak içi -7 civarına indim o kadar, atolyeleri tamaladım, güzel yatma yerleri yaptım, stor da eşya birikince demirli goblinler geldi, olar da dışarda acından ölünce onların silahlarına kondum, şimdide geliş noktalarına barikat/engel koydum dış araziyede ben hakim oldum ama yapacak bir şey kalmadı gibi şu an
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

oda olabilir
yetişemiyoda olabilirler
o kadar pasture varsa yetişemiyo olabilirler
bide o kadar sıkıntıysa pasturedaki yaklar felan
kessene abi
sucuk yap en güzeli

ben eski madenleri genelde istenmeyen ürün storage yapıyorum
mesela 2 3 kattaki bütün taşları sattım vendor geldiğinde
bomboş 2 3 kat yarattım oralara crate doldurdum başta sonra onuda bıraktım
deri meri doldurdum

işte pastureden alıyor, kesiyor galiba araziden değil, mesela kullanmadığım ve golem gelmesin diye kapatığım bir odaya girmiş beş tane yak var onları çıkartmak lazım, ama açınca bu sefer daha fazla giriyor falan
Sosyal ağlarda paylaş

valla ben ilk seneden dediğim gibi yaptım dışarı sadece odun kesmeye çıktım, birde merchant/gomad gelince kapıyı açtım rahatım yani hatta koyacak yer bulamadım üretimleri, o derece şu anda demir daha bulamamama rağmen, 15 tane asker var 2 si full steel, gerisi komple iron, ki ben bunu yaptığım sürümde ilk seneden mant geliyordu
Sosyal ağlarda paylaş

galba satmak icin onnar
statuette de öle
yane işte el emeği göz nuru hesabı
eğer gemin yoksa (ki gem bracelet varken başa bişi satmak gereksiz) üretilip satılabilir
ama o durumda benim tercihim deri armor olur valla 1 deriyle 1 armor ürretiliyo
oda 10 gold
ogrelerden düşen derilerşe sırf kassan yeter
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

abi onnar konulmuyodur işte
onnar satmak için
statuette de mesela konmuyo

bende öyle biliyorum da wikide falan koyun puanınız artsın diyor ondan sordum, acaba makine kısmından mı bir şey yapılıyor diye

ha birde buhar motorunu bulunca başa bir şey daha çıkmıyor dimi, workshopu kapattım çünkü
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...