Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

keşke sünnet olmasaydım lan

Chemical

Öne çıkan mesajlar

abi konuyu görünce merak ettim araştırdım ve vardığım sonuç sünnet gereksiz. sünnetsizliğin zararlarının kaynağıda yeterince temizlenmemek. sünnetli olunca daha steril olduğu için bi kaç hastalık var onlara yakalanmıyorsun.
Belki eskiden gerekli olabilirmiş fakat şu an herkes yeterince temizlenebildiği için gereksiz.

kaynaklarımda;

Sünnetin zararları

Sünnetin faydaları
Sosyal ağlarda paylaş

benim anlamadıım olay şu, hastalıklar vs ile sözederken her zaman "görülme sıklığı" deniliyor, ama asla "bulaşma olasılığı" denmiyor çünkü hmm acaba hakkaten sünnetli olunca bulaşması zorlaşıyor mu diye deney yapamıyorsun.

correlation =/= causation olayı var burada.

sünnet edilmiş birinin müslüman ya da hristiyan olma olasığı, haliyle evlenmeden sevişmeme olasılığı ve haliyle sünnetsiz birine göre çok daha az partnerle beraber olması muhtemel değil mi?
Bu, daha yüksek hastalık olasılığını yaratmada asıl etken olmasın?

E ulan zaten, uzun süreli ilişki yapıcam abi, tahlilleri yaptırdım kız hap alıyor durumu olmadığı sürece, kondom takıcaksın. Kondomu taktıktan sonra sünnetli ile sünnetsiz çük arasında enfeksiyon riski farkı var diyen varsa, teorisini lütfen adım adım anlatsın.
Sosyal ağlarda paylaş

ne kadar yoğun zevk alırsan o kadar çabuk boşalırsın, zaman olur tutamazsın.

tutabiliyorsan, kesinlikle his kaybı vardır.

yani his kaybı, erken boşalma gibi iki sebep yan yana gelemiyorlar.

ayrıca sekste başarısız olup sürekli bahane aramakta nedir. çok mu erken boşaldın, 2. ye devam et, hem spermin kayganlığı ve sıcaklığı kadını uçurur.
Sosyal ağlarda paylaş

eleştircem diye bu kadar aptallık olamaz ama gerçekten. Temizlik dediğiniz hadi yıkadım hoop olayı değil. ulaşılabilirlik açısından. hastalık dediğinizde illa cinsellikle bulaşan hastalıklar değil. Enfeksiyonlar açısından düşünün az. ulaşılabilirlik azaldıkça tekrarlayan enfeksiyon artar. Tıpta temizlenebilirlik,ulaşılabilirlik veya bakteri retansiyonu ne anlarsanız artık önemlidir. Protezlerde,Dikiş malzemelerinde, ağızda hep dikkat edilir.
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

Litminov said:

Bana kalırsa hem hijyen hem de estetik açısından sünnet olmak iyidir. Denildiği gibi kadınların çoğu yapılan anketlerde vs olsun sünnetli penisi tercih ediyor.

estetiği ne abi pipinin
brazzersdaki kel adamın ete bağlı hali
nesi estetik

Abi mesela kızlarsoruyor sitesindeki sünnetli mi, sünnetsiz mi sorularına bak kızların yarısından çoğu sünnetli daha estetik duruyor diyor ve sünnetli penis olmasını tercih ederim diyor. Aynı şekilde kadınların çoğu da böyle düşünüyor. Ayrıca dizi, film vs gibi pek çok ortamda konu olmuştur bu durum.
Sosyal ağlarda paylaş

Litminov said:

BonePART said:

Litminov said:

Bana kalırsa hem hijyen hem de estetik açısından sünnet olmak iyidir. Denildiği gibi kadınların çoğu yapılan anketlerde vs olsun sünnetli penisi tercih ediyor.

estetiği ne abi pipinin
brazzersdaki kel adamın ete bağlı hali
nesi estetik

Abi mesela kızlarsoruyor sitesindeki sünnetli mi, sünnetsiz mi sorularına bak kızların yarısından çoğu sünnetli daha estetik duruyor diyor ve sünnetli penis olmasını tercih ederim diyor. Aynı şekilde kadınların çoğu da böyle düşünüyor. Ayrıca dizi, film vs gibi pek çok ortamda konu olmuştur bu durum.

sıyonıst oyunları onlar
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

Olm erken geliyosa onun spreyi fln var onu kullan, drama yapma bu kadar yea.

spreye de gerek yok hacıt, zaten geç boşalmak maharet değil, gerçekten işkenceye dönüyor bir süre sonra.

en iyisi 1 ve 2 ard arda.

hissizleştiriyor diyip üstüne de erken boşaltıyor diyemez ki.

his çkosa erken boşalırsın, his yoksa . his azsa zaten geç boşalıyorsunki.

ulan 1 kere seks yapıp gelen adam burda seksi tartışıyor ya.
Sosyal ağlarda paylaş

Belki de öyledir bilemem. Pirince talep azalıyor tıp dünyası(!) pirinç tüketin şöyle şöyle yararları vardır diyor. Sonra talep artıyor bu sefer de yok arsenik var, glisemik indeksi yüksek az tüketin, hamileler ve diyabetler tüketmesin vs diyorlar. Hergün yararlı diye bildiğimiz şeylerin aslında bir zararı ortaya çıkıyor. Eskiden halk sünnet hakkında bu kadar bilinçli miydi? Hep temizlikten ve dinden dem vuruluyordu. Penis ucunun hissizleştiği kesin belki de cinsel ilişkideki zevki baltalıyordur ama hijyen bakımından büyük bir avantajı varsa ben şimdi olsam yine sünnet olurdum.
Sosyal ağlarda paylaş

"verilen siteden alıntı" said:

* * Sünnet Hissizleştirir: Sünnet penisi radikal bir şekilde hissizleştirir. *Üst-deri (sünnet derisi) *amputasyonu, üst-derinin kendisindeki zengin sinir ağını ve sinir alıcılarını yok etmek anlamına gelir. Sünnet, neredeyse her zaman frenulumu ya yok eder ya da büyük zarar verir. Koruyucu üst-derinin kaybedilmesi glansı hissizleştirir. Sürekli dışarda kalan glansı (penis başı) kaplayan membran şimdi sürekli aşınma ve irritasyon ile *karşı-karşıya olduğundan keratinleşir, sert ve kuru olur. Normal, sağlam bir peniste, mukoz zarın tam altında olan glanstaki sinir uçları, şimdi birbiri üstüne oluşan keratin tabakalarının altına gömülmüştür. Köreltilmiş glans(penis başı) şimdi donuk, gri ve sklerotik bir görünüm alır.

* ** Sünnet Etkisiz Kılar: Sünnet ile büyük miktardaki *penis derisinin amputasyonu, geri kalan deriyi kalıcı olarak hareketsiz hale getirir. Bu hareket kaybı, glansın normal olarak uyarıldığı mekanizmayı yok eder. Sünnetli penis sert hale geldiğinde, geri kalan hareketsiz hale gelmiş deri gerilir, bazen bu o kadar sıkı olur ki tüm penisi kaplamaya yetmez. *Normalde penis gövdesi üzerinde kıl yoktur, ama bu şekilde, torba vs. üzerindeki kıllı deri de penise kadar çekilir. Cerrahi olarak dış ortama maruz hale getirilen glansın mukozası sebaceous bezlerini içermez. Üst-derinin emolyantları ve koruması olmadan, galns(penis başı) kurur, çatlamaya ve kanamaya meyilli hale gelir.

şunlar kötüymüş. illaki dar olsun isteğinin altında bu yatıyor olabilir mi
Sosyal ağlarda paylaş

bende hep Penisin basının hemen altında kalan çizgi şeklindeki ampüte edilen kısmın derisi var en cok orası zevk veriyor hemi de deli gibin HIMPS HIMPFS Demekki doğruymuş panpa. Oğlum olursa kestirtmicem. Kadınlarla normalde aynı hissi almamız gerekirken sünnetle 1 e 10 gibi süper düşüşe neden oluyor vay arkadaş ne kadar üzücü. Bi kadın gibi orgazm/boşalmayı isterdim acıkcası. :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...