Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Türkiye'nin bölünmeye doğru gittiğine inanıyor musunuz?

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

Jaegerjaquez said:

doğuyu verelim göçleri kapatlım problem solved kendi bokları içinde takılsınlar

Abi en iyi mantık budur.Aynı şekilde düşünüyorum.Doğudakiler batıya gelip anasını ağlattılar izmirimin,istanbulumun,Antalyamın vs vs.Düzene uyacaklarına,KENDİ düzenlerini getirdiler.Manisa mesela şu an yaşanmaz halde.Eşini ya da kız arkadaşını alıp gezemezsin sokakta.Bundan 4-5 ay önce arkadaşım,eşi ve ben giderken laf atan bu insanımsı yaratıklara Türk'e bulaşılmayacağını dayakla öğrettik.Doğma büyüme manisalıyım.Huzurlu sakin bir şehir nasıl yok edilir bizzat şahidi oldum.

Eğitimdir odur budur hikaye.Çok uğraştık olmuyor.Bilgi ünide burslu okuyupta teröristlere kahraman diyen çok Doğulu eleman tanıdım.Bunların üniversiteliside aynı,en cahilide.

Bence tam tersi eğer bölünmezsek sonumuz gelecek.Yakında sokağa çıkamayacak hale geleceğiz hepberaber.Duvarlar çekilsin,giriş vizeyle olsun.Tabiki vize falan vermeyelim bunlara..

ps:Ben kimseyle kardeş değilim.Olmak zorunda da değilim.Önce Türkler'e saygı duymayı öğrensinler,sonra kardeşlik konusunu düşünürüz.
Sosyal ağlarda paylaş

evet la kayserili balıkesirli çorumlu trakyalı yada istanbul un köylerinde hiç egitimsiz cahil şehir yaşamına ayak uyduramayan yada "kıro" yok zaten hepsi doğudan geldi ne doğuymuş be.

işte sosyolojik bir yaklaşım olmayınca olay böyle xenofobi ye dönüşüyor aynen avrupadaki bazı kesimlerin göçmenlere yaptığı muabbetin aynısının tıpkısı.
Sosyal ağlarda paylaş

Elimizde bir cihaz olsa. Kimin ne görüşten, hangi ırktan olduğunu söylese bölelim de yok öyle bir şey. Bölünürse sadece toprak bölünür aynı homojenlikte insanlarla yeni, küçük Türkiyecikler çıkar. Aynı tas, aynı hamam devam eder. Burada temel soru amerikanın işine bölünmüş Türkiyeler mi yarar bölünmemiş mi? Bana sorarsanız bizi bölmek niyetinde değiller bu haliyle daha işe yarıyoruz.

Keşke bunları hiç tartışmasak ama...
Sosyal ağlarda paylaş

Bir çok görüş fikir ve duruş içerisinde bölünüğüz.

Ata vefaat edip gittikden sonra parça parça ısırttı her yandaş ve maşa gelinen hal ortada.

ama üzülmeyin Türkiyenin rengi buymuş.

Bu topraklar üzerinde bir Türk kesimi var birde bu toprak üzerinde yaşayanlar.

Bağımsızlık özlemi hala devam ediyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Sorun, teroristlerle, en basit yasamsal haklarini isteyen insanlari ayiramayanlar arasinda cikiyo belki dha dogru olur.

Yani islami teroristler, ya da islami yasami empoze etmeye calisan insanlarla, dinini sadece yasamak isteyen insanlar arasinda ayrim yapamadik son yuz yildir. Sonunda ne oldu? Patladi, adamlar istediklerinden daha fazlasini aldilar.

Ayni sekilde, Turkiye'den toprak isteyen ve bu konuda sivil olduren insanlarla, kurt kimligini ve onurlarini koruyarak yasamak isteyen insanlari ayiramadigimiz icin yine bu olaylar devam ediyor, ve patlarsa yine istediklerinden fazlasini alirlar giderler.
Sosyal ağlarda paylaş

Kurt konusunda is kolay. Cunku asil buyuk sorun PKK su an icin. O yuzden eline silah alip sivil oldureni direkt zaten etiketlersin terorist olarak.

Din konusunda da turnusol kagidin olmadigindan bi cok durumu demokrasi adina kabul edeceksin. Ornegin basortusu ile ogrenim almak bu konulardan biridir, turnusol kagidin olmadigindan kabul etmek durumundasin eger ki pedagojik bir engel yoksa, ilkokulda bile giyebilir. Orada cok iyi argumanlar oldugundan, 18 yas oncesinin okulda giymesine karsi durabilirsin, ama seriat ekseninde degil, 9 yasinda cocuga dini semboller giydirmekle, 9 yasinda cocugu muhammed gerdege girdi diye, o yasta gerdege sokmak arasinda fark olmadigindan. Ozgur dusunce yasinda olmadigindan.

Ayni sekilde ogretmenlerinde giymesinin yanlis oldugunu cok rahat tartisabilirsin, yine seriat anlaminda degil, o hocanin rol model olacagini bilerek, sekuler bir ulkede ogretmenlerin dini semboller takarak (koca bir gorunen hac takmasi da ayni yerde), okula gelmesinin yanlisligindan bahsedersin.

Bir universite ogrencisinin okula basortusu ile gelmesinde ise karsi durabilecegin seriat veya devletin duzeni disinda argumanin yok, o zaman kabul edeceksin.
Sosyal ağlarda paylaş

konuyu dine çekmeden, dağdaki terörist kürt ile eline silah almamış senin komşun olan intihar süsü verilmiş kürdü nasıl ayıracaksın onu sordum.

ya da askere gittin mi ? ordaki kürtlerin nasıl pkk sempatizanı oldugunu gördün mü ? peki o adamın askerde ne işi var ironi değil mi? adamla 6 ayını geçiriyosun çok iyi biri gibi, tv açılıyor eleman şehit haberlerine seviniyo, kendide asker :S

dediğin şey o kadar kolay değil yani..

adamlar cahilliklerinden yapmaya çalıştığı şeyin farkında bile değil.. soruyosun niye böle bak şöle böle diyosun

vara vara çeri başi çıtki çıtki
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...