Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Şırnak sınırındaki askerden Askerlik 101

roket adam

Öne çıkan mesajlar

Baggio said:

vivavale said:

hic bisi cıkmaz.asker olmayan birini nasil askeri mahkemeye cikaricaksin
ayrıca usenmeyip kassalarda askerlik suresince dava acılmamısa hic bisi cıkmaz.
en fazla tsk bu olaydan rahatsız oldum der.sivil mahkemede dava acar ondan da hic bisi cıkmaz.

Basit disiplin suçları için dediğin doğru, yani 3 gün kala kılık kıyafete uygunsuz davranır da askeri mahkemeye sevk edilirsen dava bitene kadar senin askerliğin biter, ceza veremezler. Bazı işler ayrı ama. Askerliği yaptın mı bilmiyorum, yaptıysan da imzaladığın kağıtları okumadan imzalamışsın, ben ne yapayım :p

"Olur mu lan öyle şey askerlik bitti baba" mantığıyla yorum yapmaktansa dikkatli olmakta fayda var, sivil mahkemeye sevkedilirsin, oradan da 1 yıldan 4 yıla kadar hapis cezası var yasak alanda fotoğraf çekmenin.

Para cezasına çevrilir, gizli bir şeyi ifşa etmediğine karar verilir falan o kadar detayını bilemem de askerlik bitse bile cezası var imzaladığın "gizlilik anlaşması" tarzı şeye göre. Bokunu çıkarmazsan kimse uğraşmıyor sadece, kendini de yormuyor adamı da yakmıyor.

aynen, belli bir süre için değil ömür boyu için atıyorsun o imzayı. her zaman etkiler seni, baggio nun dediği gibi sivil mahkeme olur.

mesela jandarma olup santrale koyulan varsa bilir, briefing imzalıyorsun. gizlilik vs için ama en bombası 5 yıl yurt dışı yasağı var. çıkamazsın yani. benim allahtan işim yok, yoksa acı olurdu herhalde. gerçi takmayıp gidenler var da sonra noldu bilmiyorum. hiç takip ediceklerini de sanmmıyorum gerçi.
Sosyal ağlarda paylaş

Jeeztro said:

Baggio said:

vivavale said:

hic bisi cıkmaz.asker olmayan birini nasil askeri mahkemeye cikaricaksin
ayrıca usenmeyip kassalarda askerlik suresince dava acılmamısa hic bisi cıkmaz.
en fazla tsk bu olaydan rahatsız oldum der.sivil mahkemede dava acar ondan da hic bisi cıkmaz.

Basit disiplin suçları için dediğin doğru, yani 3 gün kala kılık kıyafete uygunsuz davranır da askeri mahkemeye sevk edilirsen dava bitene kadar senin askerliğin biter, ceza veremezler. Bazı işler ayrı ama. Askerliği yaptın mı bilmiyorum, yaptıysan da imzaladığın kağıtları okumadan imzalamışsın, ben ne yapayım :p

"Olur mu lan öyle şey askerlik bitti baba" mantığıyla yorum yapmaktansa dikkatli olmakta fayda var, sivil mahkemeye sevkedilirsin, oradan da 1 yıldan 4 yıla kadar hapis cezası var yasak alanda fotoğraf çekmenin.

Para cezasına çevrilir, gizli bir şeyi ifşa etmediğine karar verilir falan o kadar detayını bilemem de askerlik bitse bile cezası var imzaladığın "gizlilik anlaşması" tarzı şeye göre. Bokunu çıkarmazsan kimse uğraşmıyor sadece, kendini de yormuyor adamı da yakmıyor.

aynen, belli bir süre için değil ömür boyu için atıyorsun o imzayı. her zaman etkiler seni, baggio nun dediği gibi sivil mahkeme olur.

mesela jandarma olup santrale koyulan varsa bilir, briefing imzalıyorsun. gizlilik vs için ama en bombası 5 yıl yurt dışı yasağı var. çıkamazsın yani. benim allahtan işim yok, yoksa acı olurdu herhalde. gerçi takmayıp gidenler var da sonra noldu bilmiyorum. hiç takip ediceklerini de sanmmıyorum gerçi.

ehh nerden nereye gelmis konu.sivilde dahi teror orgutu lehine propaganda yaparsan gel yavrucum derler.

yani askeri yonetmelige bakarsanız gecerliligini yitirmis pek cok madde ile karsılasırsınız.

mesele cep telefonu ve tv kullanılması yasaktır hudut birliklerinde,rutbelilerde buna dahildir.
sonra hic bir askere 8 saatten fazla nobet tutturamassın.
bu madde onemlidir cunku neredeyse butun hudut birliklerinde 12 ser saat bazı yerlerde 14-15 saat nobet tutabiliyor bir personel.vs vs

@baggio
askerligimi yaptım.hudut birliginde karakol komutanlıgı yaptım iran sınırında.agrı dagın eteginde idi karakolum.tey tey

neyse yani bahsettgn yonetmelikleri ezbere bilirim.118-1 ve 118-1(A) bu yonetmeliklerde hudut birliklerinin ne yaptıklarını ne olduklarını kısacası herseyi bu yonetmeliklerde bulursun.

@jeez
senin dedigin ayrılıs-katılıs brifingidir.stratejik yerlerdeki askerlere imzalattırılır.silahlık,cephanelik,santral,mutfak vs vs.fakat bunlardan ziyade daha cok aklı basında askerlere imzalattırıyorlar simdilerde.

gelelim bu olaya.bu videonun pesine dusup sorusturma acılsa videodaki kisinin baglı oldugu alay kom.dahi gel yavrucum diyebilirler hatta zorlarlarsa baglı oldukları tugay kom. dahi ifadeye gidebilir.

bu yuzden cok extreme bisi olmadıkca kimse dusmez pesine.
ama askerde mimlenmis kisiler olur,adam teroristtir,sempatizanıdır dısarıya bilgi sızdırıyodur.onu gizliden takip ederler sivilde rahat durmassa binerler tepesine o bambaska bi konu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...