Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

kadınla futbol konusmam

kiymaliborek

Öne çıkan mesajlar

Adamın tarzı ne kadar öküzce gibi gözüksede dediklerinde haklılık payı var. Mesela futbolla ilgilenen kitle erkek yerine kadın olsaydı o zamanda erkeklerin futbolla ilgili konuşması itici gelebilirdi. Yani konuşamazsın demiyor dikkat ederseniz konuşursun ama seni kim takar güzelim demeye getiriyor. Adama istediğiniz kadar öküz diyin evet belki düşüncelerini bu yaşına kadar düzgünce tane tane ifade edebilecek bir donanıma erişemedi ama pekte haksız sayılmaz dediklerinde. Bu sunucu kadın manyak zaten o ayrı.
Sosyal ağlarda paylaş

Saeros said:

hepsini seyretmedim çok sıkıcıydı çünkü
ama gördüğüm kadarıyla adam her ne kadar biraz öküz de olsa kadın da gayet sinir bozucuymuş
hele şurası bitirdi olayı

- tüm seyircilerden özür diliyorum..
- KADIN SEYİRCİLERDEN DE UMARIM

IYYYY
kadını tanımıyorum bu arada ama bi aralar tarih filan konuşulan bi program vardı, orda da böyle bi kadın vardı programda karı olsun diye konulmuş, aynı hesap işte

Tam o anda cinnet geçirdim

bi de: reyting olsun diye kadın yorumcuları çıkardılar, sonra her kanala yayıldı bunlar reytingleri artırıyo diye ve artık ilginçlikleirni kaybettiler. Azalarak bitsin kadın futbol yorumcuları. Bi de delikanlı takılanları falan hiç çekilmiyo.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

bır ınssanın cınsıyetı bır konudaki bilgisini tecrubesını nasıl belirliyebilir?

ogrenme yetisini etkilemez bence ama istatistiksel olarak ogrenmis kisi sayisini etkiler bence.

eger cinsiyet bir sekilde insani cesitli turlu hobilere itiyorsa (itiyor mu bilmem itse itse hormonal ya da sosyal bir etkidir diye dusunurum ama) o zaman istatistiksel olarak o cinsiyetin o konu uzerinde daha fazla bilgisi olur.

bence erkeklerin karakterinde agresiflik daha agir baskin (yine hormonal olarak veay sosyal cinsiyet rollerinden olabilir) dolayisiyla futbol gibi agresif sporlara istatistiksel olarak daha egimliler.

ama bu hic bir sekilde bir kadinin acayip iyi futbol ogrenemeyecegi anlamina gelmez. kisacasini bunu diyen adam hoduk.
Sosyal ağlarda paylaş

yoo haksız futbol tartışmaniçin 20yıl futbolcu olman gerekmiyor ya da erkek olman gerekmiyor. sadece koşanları takip edicek basit beyin aktivitelerine sahip ol yeter

ee o kadında oraya çıkıp, yıllardır spor spikerliği yaptığına göre, eşek değil kafasına birşeyler girmiştir çok rahat futbol tartışabilir

antreman programını söyle ne demek lan
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

Cuce said:

bır ınssanın cınsıyetı bır konudaki bilgisini tecrubesını nasıl belirliyebilir?

ogrenme yetisini etkilemez bence ama istatistiksel olarak ogrenmis kisi sayisini etkiler bence.

eger cinsiyet bir sekilde insani cesitli turlu hobilere itiyorsa (itiyor mu bilmem itse itse hormonal ya da sosyal bir etkidir diye dusunurum ama) o zaman istatistiksel olarak o cinsiyetin o konu uzerinde daha fazla bilgisi olur.

bence erkeklerin karakterinde agresiflik daha agir baskin (yine hormonal olarak veay sosyal cinsiyet rollerinden olabilir) dolayisiyla futbol gibi agresif sporlara istatistiksel olarak daha egimliler.

ama bu hic bir sekilde bir kadinin acayip iyi futbol ogrenemeyecegi anlamina gelmez. kisacasini bunu diyen adam hoduk.

e tamam. bir konudaki bilgi tecrubesini etkilemez, bir konuda tecrube bilgi kazanma ihtimalini etkiler.
Sosyal ağlarda paylaş

Kadın simge fıstıkoğlu
spor spikerliğinden HT ün spor servisinde hatrı sayılır bi mevkide. Acaba neden ve nasıl?

Ben yıllarca sahalarda terleyecem, Kölnde sahada kalbim duracak ölümden dönecem. Elin yeni yetmesi bana futbol üzerinden goy goy yapacak. Yine adam beklediğimden soğukkanlı çıktı.
Sosyal ağlarda paylaş

Futbola kadınlar erkekler kadar ilgi duymuyor doğru bir laf ama bir kadın erkek kadar anlayamaz demek yanlış işte. İllaki futbola gönül vermiş, eski efsane kadroları sayabilecek, maçları düzenli takip eden kadınlar vardır. Ha şu konuda haklılık payı var futbol oynamış birinin futbol hakkındaki vizyonu her zaman daha geniştir, yorumlarından belli olur ama bu futbol oynamayan futboldan anlayamaz demek değildir.
Sosyal ağlarda paylaş

kadınlardan futbolu anlıyor gözükenler bile en dandik futbol yorumcularının yanında sırıtıyor hep

bir erkek ile kadının futbola ilgisi çok farklı seviyelerde bence.sadece maç izlemek yada maça gitmekten çok başka

biz sokakta futbol oynayarak büyüdük.halısahada hala oynuyoruz.sadece kendi takımımız değil bütün ligleri takip ediyoruz.oturup futbol oyunları oynuyoruz saatlerce

ayrıca ülkemizde kadın futbolu da gelişmemiş olduğu için belki hani kadın milli takımı falan olsa tamam derim o kadar top oynamıs kadın. ama kadın futbolu da yok denicek kadar az
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

Dogru demis, futbilla ilgili kadinlarin yuzde 90i sirf erkeklere yakin olabilmek adina bu ise giriyor

lise yıllarımda hergün okula gittiğimde arkadaşlar futbol konuşurlardı sıkılırdım birisine ne zevk alıyorsunuz diye sorduğumda cevabı yarın okula geldiğimde arkadaşlarla konuşabilcek bişey olsun muhabbet olsun diye izliyorumdu.
futbol izlemenin tek zevk alınan noktası zaten bu insanlarla onun hakkında konuşmak tartışmak ego tatmin etmek kadınların %90ı erkeklere yakın olmak için yapıyor erkeklerde aynısını yapıyor malesef :)
Sosyal ağlarda paylaş

o arkadasinin angutlugu kusura bakma. konusucak sey olsun diye mac mi izlenir

40 yilda bir futbol izleyen biri olarak, cok zevkle izledigim maclar da oluyo, 5 dakkasina dayanamiyip kapattigim da. kimseyle de tartismasini yapma ihtiyaci duymuyorum. mac guzelse keyifle izleyip bitince kapatiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...