Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

bingölde 6 şehit 36 yaralı

kiymaliborek

Öne çıkan mesajlar

deady said:

Ayrıca asker oraya çicek toplamaya gitmiyor askerlik yapmaya gidiyor tamam saldırıya uğrayan hemşire doktor öğretmen olsa anlarım TSK bunları korumak zorunda ama asker yurdunu savunmaya gidiyor ,bu uğurda şehit olmakta var gazi olmakta bizde bu düşünceler ile gittik oraya hiçte goçunmadık devlet bizi korumuyor diye ağlaşmadık eminimki şu anda oradakilerde aynen bizim düşündüğümüz gibi düşünüyor.

Zaten seninde tepkin orada yitip giden canlara için filan değil pekte bi tarafına taktığını sanmıyorum şehit olanları. Fırsat çıkmış TSK ya verip veriştiriyosun ve aynı liderin gibi öfkeyi hitabet sanatı olarak kullanıyosun yani ağzından bal damlıyor eğer daha iyi bir çözüm önerin varsa yazda bilelim

budur işte kaypaklıkta son nokta. Aman asker transfer edilirken 50 60 160 asker ölmüş nolcek, bir sürü adam gidiyor bunlarda arada gebermiş deyip üsütne silahsız şekilde üst üste bindirilip düşman hattına yollanıp aciz bir şekilde ordunun kifayetsizliği yüzünden can vermiş insanlara cahaletini kusup ama şehit oldular orası yan gelip yatılacak yer değil moduna bağlaman priceless.

ben senin gibi 1 kişinin ölmesi trajedi 1000 kişinin ölmesi istatistiktir zihniyetini kabul etmiyorum. Bir kişinin bırak ölmesinin yaralanmasının önüne şayet geçilebilecektiyse ve ihmal edildiyse sorumlusunun hesap vermesi gerekir. Sen koyun olarak yaşamını idame ettirebilirsin ama ben küçük/büyük baş hayvanlığı kabul edemiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Frostbite said:

Oski said:

hiç saldırı kastım falan olmadan sormak istiyorum. millet uyanmadı diyosunuz da sizler neler yapıyorsunuz mesela? milleti uyandırmak için veya başka bir sebeple. sanki burda hepimiz "uyanmış" gibi konuşmak garip geliyor bana.

ben hiç bir şey yapmıyorum misal. ülkeyi terkettim son 2 senede bunalıp. ordayken de hiç bir şeye kılımı kıpırdatmamıştım taksicilerle şehit haberleri üstüne anti-akp muhabbet çevirmekten başka.

etrafımdaki insanları uyarmaya çalışıyorum yeri geliyor kitap armağan ediyorum okusunlar akıllansınlar diye,saçma salak dergi,gazeteler yerine her kesimden gazeteleri tavsiye ediyorum(aydınlık ve yeni çağ bence şu an en iyi gazeteler) yada bazı önemli kritik köşe yazılarını ezberim el verdiğince aktarıyorum,anlatıyorum,köşe yazarları tavsiye ediyorum...ama nafile şöyle cümleler duyuyorum "seccademi serdiğim yer vatanım dır","inönü kuran yaktı zamanın da ahır yaptı camileri","sen seksenlerde yoktun biz ne sıkıntı çektik şimdi bak ekonomi iyiye gidiyor" "kardeş kardeşi vurmuyor artık" tabi haliyle sinirleniyorum etrafımda az insan kaldı haliyle...

Boldlu yerden sonrasını okuyamadım gülmekten.
Sosyal ağlarda paylaş

Mighty_THoR said:

budur işte kaypaklıkta son nokta. Aman asker transfer edilirken 50 60 160 asker ölmüş nolcek, bir sürü adam gidiyor bunlarda arada gebermiş deyip üsütne silahsız şekilde üst üste bindirilip düşman hattına yollanıp aciz bir şekilde ordunun kifayetsizliği yüzünden can vermiş insanlara cahaletini kusup ama şehit oldular orası yan gelip yatılacak yer değil moduna bağlaman priceless.

ben senin gibi 1 kişinin ölmesi trajedi 1000 kişinin ölmesi istatistiktir zihniyetini kabul etmiyorum. Bir kişinin bırak ölmesinin yaralanmasının önüne şayet geçilebilecektiyse ve ihmal edildiyse sorumlusunun hesap vermesi gerekir. Sen koyun olarak yaşamını idame ettirebilirsin ama ben küçük/büyük baş hayvanlığı kabul edemiyorum.

Yukarıdada yazdım ,bu olayla birlikte bu güne kadar asker sevkiyatı sırasında şehit olanların sayısı 45 ama senin gördüğün başka bir şey.Biz eşkiya ile savaşmaya üstüstede gideriz yürüyerekte gideriz ama sen ve senin gibiler sadece tsk yı eleştirmesini bilir madem daha iyisini biliyosun gel yap o zaman yada yaz burdan ,sordum sana cözüm öner dedim madem durumdan rahatsızsın ama sen aklınca bana laf giydireceksin .Bu ülkenin başına bir musubet geldiğinde savaşacaklar yine bizler olacak sende tası tarağı toplamış kaçıyo olacaksın

Bu yazdıklarını okuyanlar pkk nın bu olayda hiç bir suçu yok sanacak ben senin daha önce bu forumlarda yazdıklarınıda biliyorum sahibinin sesi ,senin gibi örümcek kafalılar yeri gelse tsk ya karşı pkk yı destekler ki destekliyosunuzda zaten

Hadi bize saygın yok bari orda şehit olmuş anadolu çocuklarına saygın olsun yok ak 47 i bi taraflarına sokmuşlar falan filan

Bak senin Amerikalı abilerin ne teklif etmişler hani çok beğendiğin amerikan ordusu varya

said:
Genelkurmay Başkanı Dempsey'i Ankara'ya gönderen ABD, 24 saat istihbarat verme karşılığında Türkiye'ye 'Afganistan'da Taliban'la siz savaşın. El Kaide'siz Suriye için devreye girin' teklifini sundu. Türkiye'yi bölgesinde bataklığa sürükleyecek bu iki öneri, Ankara'da kabul edilemez bulundu

Kaynak
Sosyal ağlarda paylaş

Mighty Thor gayet anlaşılabilir bir dilde yazmış neyi anlayamadınız bukadar sayfadır? 1 yaralı bile olsa hesap vermesi gerekenler o aracı o şekilde oraya yollayanlardır. 1800 yıllarda değiliz katırla cepheye asker taşıyalım. Terör var memlekette isviçrede değiliz. Sen bu ortamda askerini peynir tenekesi gibi taşıyamazsın. Bütçenin bilmemnekadarı gidiyor orduya. Ülkedeki herşeyin fiyatının yarısı vergi ama bizimkilerin durumuna bak.

Hoş yani manU gs maşı olacak millet profil resimlerini değiştirmiş hemen manU falan yapmışlar, memlekette sürekli olarak her konuda bir "ÖTEKİLEŞTİRME" var ufaklıktan beri aşılanan. Ne beklersinki bu atmosferden. Adamı amerikan sempazitanı asker düşmanı yaptınız, siz de vatan dostu kesildiniz 2 dakkada.
Sosyal ağlarda paylaş

samaella said:

Mighty Thor gayet anlaşılabilir bir dilde yazmış neyi anlayamadınız bukadar sayfadır? 1 yaralı bile olsa hesap vermesi gerekenler o aracı o şekilde oraya yollayanlardır. 1800 yıllarda değiliz katırla cepheye asker taşıyalım. Terör var memlekette isviçrede değiliz. Sen bu ortamda askerini peynir tenekesi gibi taşıyamazsın. Bütçenin bilmemnekadarı gidiyor orduya. Ülkedeki herşeyin fiyatının yarısı vergi ama bizimkilerin durumuna bak.

Hoş yani manU gs maşı olacak millet profil resimlerini değiştirmiş hemen manU falan yapmışlar, memlekette sürekli olarak her konuda bir "ÖTEKİLEŞTİRME" var ufaklıktan beri aşılanan. Ne beklersinki bu atmosferden. Adamı amerikan sempazitanı asker düşmanı yaptınız, siz de vatan dostu kesildiniz 2 dakkada.

Hangi ülkede yaşıyorsunuz abi siz?
Sosyal ağlarda paylaş

Eleştirecek o kadar şey varken sadece asker sevkiyatını eleştirmek bence art niyettir.

Teror dünkü olay değil 2000 senesinde bitme noktasına gelen olayların bu yıl neden zirve yaptığını görmemek aptalık olur .

AKP iktadır boyunca sınır ötesi harekat sadece 1 defa yapıldı onda da asker 5 günde geri dönmek zorunda kaldı amerikanın emriyle .Türkiyeye eşkiyanın nereden geldiğini sokaktakı çocuk bile biliyor ,adamlar kışın hazırlık yapar yazın gelmesi ilede türkiyeye geçip eylem yapar yıllardır yapılan iş bu .Öyle bombalama ile falan bitmiyor bu işler senin uçağın havalandığında adamlar sığınaklarına çokta girmiş oluyolar amerikalı abileri hemen haberi uçuruyor ee demekki bombalamak ile olmuyor bu olay ne yapmak lazım gidip eşkiyayı ininde basmak lazım ama amerika izin vermiyor ,bunu genelkurmay başkanı bile söyledi alın izin gidip gireyim inlerine diye.

Sonra bir suriye olayı var sen adamın ülkesinde terör yaratan itleri beslersen silah yardımı yaparsan adamda senin ülkendeki tileri besler peki hükümet niye bunu yapıyor amerikadan emir geldi diye .Daha düne kadar sınırları kaldırmaktan parlementoları bile birleştirmekten söz ederken şimdi suriye tü kaka oldu .Bide iran faktörü var sen kurmuşsun radar üssünü açıkca israile destek çıkıyosun sonra iran pkk ya yardım etmesin oldu peki

Ama bizim aklı evvel arkadaşımız takmış kafayı tsk ya nasıl asker taşındı neden böle oldu bi ton maval okuyo ,onca bomba patladı şehrilerde nerdeydi bu arkadaş neden polise laf sölemedi sölemez onların bi suçu yok çünkü hepsi aynı cemaatten .

Peki nasıl biter ? girersin kuzay ıraka ama kışın gireceksin ,yazın adam bulamazsın o kamplarda bulacağın adam ya yaralı adamdır yada sakat sonra silahlada olmuyor bu işler keseceksin adamların para kaynaklarını silah sevkiyatını. Aynen esada yaptığın gibi barzaniye vereceksin ayarı bu adamları cıkart bölgenden yoksa ben gelir seni çıkartırım diye varmı böyle babayiğit bu ülkede olanlarda silivride ortalık yamyamlara kalmış kan ile beslenen politikacı müsvetteleri dolu ülke .

Bide şunu düşün neden bu sıralar fazlalaştı olaylar ? Sen adamlara bazı sözler verdin ve yerine getirmiyosun adamda veriyor eylemi sana ,kim zarar görecek bu eylemlerden iktidar partisi adam açıkca diyorki eğer verdiğin sözleri yerine getirmezsen iktidarını bitiririm daha dün acıkladılar osloda yapılan antlaşmaları ,kaçınız takip etti kacınız tepki verdi.
Sonra burdan ahkam keselim "tsk askerini düzgün taşısın can güvenliği sağlasın" bırakın bu ayakları ,bırakın bu timsah gözyaşlarını sanki çok takıyomuş gibi ölen askerleri
Sosyal ağlarda paylaş

deady said:

Yukarıdada yazdım ,bu olayla birlikte bu güne kadar asker sevkiyatı sırasında şehit olanların sayısı 45 ama senin gördüğün başka bir şey.Biz eşkiya ile savaşmaya üstüstede gideriz yürüyerekte gideriz ama sen ve senin gibiler sadece tsk yı eleştirmesini bilir madem daha iyisini biliyosun gel yap o zaman yada yaz burdan ,sordum sana cözüm öner dedim madem durumdan rahatsızsın ama sen aklınca bana laf giydireceksin .Bu ülkenin başına bir musubet geldiğinde savaşacaklar yine bizler olacak sende tası tarağı toplamış kaçıyo olacaksın

Bu yazdıklarını okuyanlar pkk nın bu olayda hiç bir suçu yok sanacak ben senin daha önce bu forumlarda yazdıklarınıda biliyorum sahibinin sesi ,senin gibi örümcek kafalılar yeri gelse tsk ya karşı pkk yı destekler ki destekliyosunuzda zaten

Hadi bize saygın yok bari orda şehit olmuş anadolu çocuklarına saygın olsun yok ak 47 i bi taraflarına sokmuşlar falan filan

Bak senin Amerikalı abilerin ne teklif etmişler hani çok beğendiğin amerikan ordusu varya

said:
Genelkurmay Başkanı Dempsey'i Ankara'ya gönderen ABD, 24 saat istihbarat verme karşılığında Türkiye'ye 'Afganistan'da Taliban'la siz savaşın. El Kaide'siz Suriye için devreye girin' teklifini sundu. Türkiye'yi bölgesinde bataklığa sürükleyecek bu iki öneri, Ankara'da kabul edilemez bulundu

Kaynak

Midem bulanıyor böyle insanları gördüğümde.

itina ile klavye başında vatan kurtarmaya devam edin buradan futbol bölümüne geç bin galatasaraylı on bin fenerliyi yok eder diye devam et.

45 insan senin için istatistik benim için insan. Birinin çocuğu birinin babası birinin sevgilisi kardeşi. Bu insanlar vatan kurtarırken filan ölmüyorlar bu insanlar T.C ordusunun kifayetsizliği yüzünden herhangi bir karşılık şansı verme şansları olmadan infaz ediliyorlar bu terörist saldırı filan değil bildiğin net infaz.

Birileri çok büyün bir hata yaptı ve bu hata sonucunda insanlar öldü yaralandı ve ne yazık ki belkide bazıları hayatları boyunca sakat kaldı. Bu hatanın kaynağına inip suçluları cezalandırıp bu hadisenin bir daha meydana gelmesini önlemek yerine. cahilce biz 45 ölürüz 45000 doğarız cahil mottosunu geç. Sen mümkünse ölebilirsin doğal seleksiyon böyle birşey türün başarısız örnekleri ortadan kalkacak ki kalite artsın amma velakin orada pisi pisine ölen insanların hesabının verilmesi lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

calimero said:

Ardeth said:

bunlar bir yana bu adamlar niye operasyonlarını bu kadar arttırdılar. hükümete bişey yaptırmaya çalışıyorlar, hükümette muhtemelen tahmin ediyordur ne olduğunu. suriyeye girmek mi acaba diye düşünüyorum.

tersten bakıyorsun. suriye 2000 civarında gerillayı koşulsuz serbest bıraktı hapishanelerden. sonra iran ciddi mücadele veriyordu, o rahat bıraktı. bütün güç şu anda türkiye'ye kanalize edildi.

E bunların da sebebi olabilir yani tam tersine Türkiyenin isyancuları desteklemesi sebebi ile yapılmış hareketler olabilirdi. Gerçi salınan 2000 kişi de PKKlı mı onu bilmiyorum. Ama sonuçta bu kadar artmasının bence bir şekilde Suriye politikamızla ilgisi var. Gerçi düşünüyorum gerçekten PKK kuzey suriye topraklarında şu an yerleşmeye çalışıyor olsaydı (biraz bizim medyanın dolduruşu gibi duruyor o ama neyse) herhalde savaşın uzamasını tercih ederdi.

sebebini söylediler 3 ay önce. türkiyeye kendi sehirleirni bombalatıcaz diye.

mısırda libyada suriyede gelinen noktaya getirmek istiyolar durumu
Sosyal ağlarda paylaş

Burda da sanırım PKKnın amacının TSKyı komple yenerek doğuyu ele geçirmek olduğunu sananlar var. Onların amacı türk askeri öldürerek türkiyenin politik ilişkilerini ve halkın psikolojisini germek ve türkiyeyi politik bir krize sokarak zor durumda bırakmak, şartlarını kabul ettirmek. Türkiyenin amacı ise, PKK'yı tamamen ortadan kaldırmak yani hepsini ya öldürmek ya da silah bıraktırmaya zorlamak.

Bu açıdan bakınaca Türkiyenin periyodik olan 100-200 terörist öldürmesi bir başarı değil. Ama PKKnın periyodik olarak 20-30 asker öldürmesi ve böylece ülkenin havasını germesi başarı. Biz kaybediyoruz bu açıdan. Ne hükümet, ne de TSK, PKK ile baş etme konusunda başarılı değil. İnsanlar bu gerçeği ortaya koyunca "sizin tek bildiğiniz eleştirmek becerebiliyorsanız daha iyisini yapın" demek saçmalığın daniskası. Beceriksiz bir devletin her zaman hayal ettiği vatandaş türü hatta, kayıtsız şartsız destekleyen, eleştirenlere saldıran.
Sosyal ağlarda paylaş

E iyi de sadece eleştirmenin getirisi ne Ardeth? Şurada sırf şu konuda ordu+hükümet+ergenekona atılan mesajlar için harcanan sürenin ne getirisi var bu ülkeye?
Bir adamın nickine bakınca fikrinin ne olduğunu,konuya ne mesaj attığını hepimiz biliyoruz artık aslında. İşte senin yazdığında içeriğin ne olacağını,sipeysin attığı postu da okumadan tahmin etsek %80-90 doğru çıkar.

Aramaya şehit yaz bak açılan konulara,aynı insanlar,aynı mesajlar,aynı tartışmalar,hakaretler vs... değişen ne? Tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış sözü tam olarak burası için geçerli, eleştiri böyle yapılmaz, senin yaptığın eleştiriyi eleştirilenler okumadığı,görmediği,duymadığı sürece hangi amaca hizmet ediyor ki?

Şu forumda 1 tane kullanıcı var mı seçimde AKP'ye oy atıp da burada okuduklarının sonucunda sonraki seçimde başka partiye oy atıcak olan?
Ya da 1 tane CHP'li var mı sonraki seçimde farklı oy atıcak olan? Amaç ne o zaman burda ben çözemiyorum şahsen, hacıların şeytan taşlıyoruz diye dağı taşı taşlamasından farkı yok yaptığınızın...

Misal demişsin ya böyle hükümetlerin en sevdiği vatandaş tipi diye, hükümet için senin o vatandaştan ne farkın var?
Sosyal ağlarda paylaş

son mesajı okudum bi cevap falan yaziyim dedim önceki mesajlara hemen göz atıp ilk sayfadan başliyim okumaya dedim tekerleği yukarı döndürmemle küçük küçük wotlar görmem bir oldu. okumadım üsttekileri ama kişisel rahatlama için hakarete varmadan eleştiriyi şiddetli bir şekilde iletmek yararlı bir şey. 1-2 insan değişir vs diye kasmazdım şahsen. internet.
Sosyal ağlarda paylaş

bu feyk de ağustos ayında edirne-keşan arası baya bir gidip geldim. yol kenarlarında "duble yollarla can güvenliğimizi arttırdığın için TEŞEKKÜRLER AKP!", "duble yollarla sevdiklerimize daha çabuk kavuşturduğun için TEŞEKKÜRLER AKP!" pankartları vardı hep. adamlar allah olmuş resmen.
Sosyal ağlarda paylaş

Oski said:

bu feyk de ağustos ayında edirne-keşan arası baya bir gidip geldim. yol kenarlarında "duble yollarla can güvenliğimizi arttırdığın için TEŞEKKÜRLER AKP!", "duble yollarla sevdiklerimize daha çabuk kavuşturduğun için TEŞEKKÜRLER AKP!" pankartları vardı hep. adamlar allah olmuş resmen.

oda fake,sen gözüne kral çıplak gözlüğü taktığın için öyle görmüşsündür...
Sosyal ağlarda paylaş

Nessaftw said:

Haberlerde yaralı sayısını görünce umursamayıp şehit sayısına odaklanıyoruz genelde ve bu algı herkeste var. O yaralıların durumunu GATA'ya gidip 1 gün ayırıp görün, içiniz sızlayacak. Afyon'da şehit olan arkadaşımın cenazesini almak için bekleyen ailesine taziyede bulunmak üzere Gata'ya yolumuz düştüğünde o acı tablo ile karşılaştım. Oturup tarif etmeyeceğim bilenler biliyor bilmeyenler de tahmin edebilir sanırım.

Yazık bunlarca insan yıllardır aptal yerine koyuluyor olan bu genç insanlara onların yakınlarına ve sevdiklerine oluyor. Bu halk öylesine pasif hale gelmiş ki başka bir millet olsa yakıp yıkmayacağı sokak kalmazken bizler kuzu kuzu oturup bir şey yapmaya çalışanlara da köstek oluyoruz.

Nasılsa 2 gün sonra bu da unutulacak artık bizler ne desek boş, ne desek çare yok. Toplum toplum; millet millet değil.

Şehitlerimizin ruhları şad olsun.

:(

duygularıma tercüman oldun kardeşim, yüreğine sağlık.
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

kafalar hemen karakolları kale yapalım, konvoyları tamamen zırhlı araçlar ile kuralıma falan çalışıyor, ama bunları konuşmadan önce de demiyor ki, bu olay ülke sınırları içinde oluyor...

başka bir ülkeye saldırısındır, köprü başı tutmuşsundur, bir yerden biryere falan gidiyorsundur, o olur

silaha, abd doktrinlerine falan gelene kadar, nerede senin istihbaratım, nerede gayri nizami teşkilatın (gerçi biliyoruz nederde, silivirde) adam bombayı nasıl sok muş içeri? -masum kaçakçı- nasıl oraya yerleştirmiş?

önce bunları engeleyeceksin, en ucuz ve ne az kayıp ile naca bu şekilde yapılır bu iş,

çok iyi, çok doğru.
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

Frostbite said:

Oski said:

hiç saldırı kastım falan olmadan sormak istiyorum. millet uyanmadı diyosunuz da sizler neler yapıyorsunuz mesela? milleti uyandırmak için veya başka bir sebeple. sanki burda hepimiz "uyanmış" gibi konuşmak garip geliyor bana.

ben hiç bir şey yapmıyorum misal. ülkeyi terkettim son 2 senede bunalıp. ordayken de hiç bir şeye kılımı kıpırdatmamıştım taksicilerle şehit haberleri üstüne anti-akp muhabbet çevirmekten başka.

etrafımdaki insanları uyarmaya çalışıyorum yeri geliyor kitap armağan ediyorum okusunlar akıllansınlar diye,saçma salak dergi,gazeteler yerine her kesimden gazeteleri tavsiye ediyorum(aydınlık ve yeni çağ bence şu an en iyi gazeteler) yada bazı önemli kritik köşe yazılarını ezberim el verdiğince aktarıyorum,anlatıyorum,köşe yazarları tavsiye ediyorum...ama nafile şöyle cümleler duyuyorum "seccademi serdiğim yer vatanım dır","inönü kuran yaktı zamanın da ahır yaptı camileri","sen seksenlerde yoktun biz ne sıkıntı çektik şimdi bak ekonomi iyiye gidiyor" "kardeş kardeşi vurmuyor artık" tabi haliyle sinirleniyorum etrafımda az insan kaldı haliyle...

Boldlu yerden sonrasını okuyamadım gülmekten.

sen ağlanacak haline gül, adam doğru söylemiş.
Sosyal ağlarda paylaş

şu
deady said:

Eleştirecek o kadar şey varken sadece asker sevkiyatını eleştirmek bence art niyettir.

şu
deady said:

Teror dünkü olay değil 2000 senesinde bitme noktasına gelen olayların bu yıl neden zirve yaptığını görmemek aptalık olur .

şu
deady said:

AKP iktadır boyunca sınır ötesi harekat sadece 1 defa yapıldı onda da asker 5 günde geri dönmek zorunda kaldı amerikanın emriyle .Türkiyeye eşkiyanın nereden geldiğini sokaktakı çocuk bile biliyor ,adamlar kışın hazırlık yapar yazın gelmesi ilede türkiyeye geçip eylem yapar yıllardır yapılan iş bu .Öyle bombalama ile falan bitmiyor bu işler senin uçağın havalandığında adamlar sığınaklarına çokta girmiş oluyolar amerikalı abileri hemen haberi uçuruyor ee demekki bombalamak ile olmuyor bu olay ne yapmak lazım gidip eşkiyayı ininde basmak lazım ama amerika izin vermiyor ,bunu genelkurmay başkanı bile söyledi alın izin gidip gireyim inlerine diye.

şu
deady said:

Sonra bir suriye olayı var sen adamın ülkesinde terör yaratan itleri beslersen silah yardımı yaparsan adamda senin ülkendeki tileri besler peki hükümet niye bunu yapıyor amerikadan emir geldi diye .Daha düne kadar sınırları kaldırmaktan parlementoları bile birleştirmekten söz ederken şimdi suriye tü kaka oldu .Bide iran faktörü var sen kurmuşsun radar üssünü açıkca israile destek çıkıyosun sonra iran pkk ya yardım etmesin oldu peki

helal olsun kardeşim, tespitler aynen doğru.
geriye kalanı da 100% katıldığım gerçekler,ben dile getirince sinek sürüsü gibi saldıran bir güruh var. ama 100% katılıyorum.

deady said:

Ama bizim aklı evvel arkadaşımız takmış kafayı tsk ya nasıl asker taşındı neden böle oldu bi ton maval okuyo ,onca bomba patladı şehrilerde nerdeydi bu arkadaş neden polise laf sölemedi sölemez onların bi suçu yok çünkü hepsi aynı cemaatten .

Peki nasıl biter ? girersin kuzay ıraka ama kışın gireceksin ,yazın adam bulamazsın o kamplarda bulacağın adam ya yaralı adamdır yada sakat sonra silahlada olmuyor bu işler keseceksin adamların para kaynaklarını silah sevkiyatını. Aynen esada yaptığın gibi barzaniye vereceksin ayarı bu adamları cıkart bölgenden yoksa ben gelir seni çıkartırım diye varmı böyle babayiğit bu ülkede olanlarda silivride ortalık yamyamlara kalmış kan ile beslenen politikacı müsvetteleri dolu ülke .

Bide şunu düşün neden bu sıralar fazlalaştı olaylar ? Sen adamlara bazı sözler verdin ve yerine getirmiyosun adamda veriyor eylemi sana ,kim zarar görecek bu eylemlerden iktidar partisi adam açıkca diyorki eğer verdiğin sözleri yerine getirmezsen iktidarını bitiririm daha dün acıkladılar osloda yapılan antlaşmaları ,kaçınız takip etti kacınız tepki verdi.
Sonra burdan ahkam keselim "tsk askerini düzgün taşısın can güvenliği sağlasın" bırakın bu ayakları ,bırakın bu timsah gözyaşlarını sanki çok takıyomuş gibi ölen askerleri
Sosyal ağlarda paylaş

Oski said:

kesan belediyesi chp.de hatta oyle bi chp aski var ki yoldan cevirdigin birini aday goster secilir.
Tabi bunlarin belediyeyle ne kadar ilgisi var bilmiyorum,edirne de chp.de sanirim
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...