Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Raid Finder

oktayca

Öne çıkan mesajlar

Baya detaylı bir yazı var bu konu hakkında ama çok özetle yeni sistem şu şekilde oldu.

Diyelim boss 4 loot atacak. Boss'u kesince sistem zar atıyor ve kazanan 4 kişiyi belirliyor. Sonra bu kişilere bossun loot havusundan oynadığı class-talent'e göre uygun loot'u veriyor. Kazanamayanlarada çanta düşüyor.

Bir araba detay var ama özeti bu.
Sosyal ağlarda paylaş

Benim bildiğim loot un bir sayısı yok. 20% civarımı ne bir şansınız var, her boss kesildiğinde size özgü bir zar atılıyor bu 20% yi tutturursanız class-spec inize uygun loot çantanıza düşüyor, hiç birşey kazanamazsanızda para/potion/flask ödüllü teselli çantası alıyorsunuz =P Dragon soulda bu çanta genelde 25 gold veriyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Raid Finder on Live:

1) Boss dies.
2) The game determines what loot he drops.
3) Players for whom the loot is appropriate get a chance to Need or Greed.

Raid Finder in Mists:

1) Boss dies.
2) The game decides who is going to get loot. Each player has a small and independent chance to win loot.
3) The game picks loot appropriate for those players.

Böyle yazmışlar.

iyice karıştırdım ya la :)
Sosyal ağlarda paylaş

Need , greed gibi tuşlar çıkmıyor. Boss öldüğü anda sistem zarı otomatik atıyor (ben zar atmak istemiyorum deme şansınız yok)

Kazanan kişi sayısı sabit, asla bir bossta çok ballı bir raiddesiniz diye 10 kişi birden item kazanmıyacak.

Gelen itemi başka birine verme şansınız yok. "item işinize yaramıyorsa vendora satın" diye blue post bile var :D

Offspec item alma şansınız yok, offspec lazımsa o specle girmeniz gerekiyor.

Edit: Bu arada spesifik loot sınırı diye birşey yok. Raide 5 tane rogue girdi, boss öldü, bunlar item almaya hak kazandı, 5'i de o bosstan rogue için düşebilecek loottan birini alıyor otomatik. Sistem ya zaten 4 rogue kazandı 5ci için item yok falan demiyor yani.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...