Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Türkiye de 10 kişiden 9 u evrime inanmıyor

fenn

Öne çıkan mesajlar

dinle ilgili bütün kitapların aynı olması hepsinin birbirinden kopya çektiğini de gösteriyor olabilir dsf öyle olduğunu iddia etmiyorum ama bazı şeyler işinize geldiği gibi yorumlamak, yorumlarınızı doğru yapmaz.

Bir de fosilleşme oldukça zor bir olay. sandığın kadar bol fosil kalsaydı dünyada şuan ayağımızı attığımız yerden fosil çıkması gerekirdi. Dünyanın geçmişinde yeterince yayılamadan yok olan bir sürü tür olabilir, bunların fosillerinin bulunamaması normal, fosilleşmenin ne kadar zor olduğunu düşünürsek. Adı üstünde bunlar ara geçiş formu. Yani kaydıraktan kaymak gibi düşün bunu. Vaktinin çoğunu kaydırağın tepesinde ve aşağısında harcarsın, kaydıraktan kaydığın süre bu sürelere göre çok kısıtlıdır. Değişim sürecinde olan ve çok yayılmayı başaramamış canlıların fosilinin kalmaması normal.

Ha belki gerçekten de bu evrilme işi ara geçiş formları ile olmuyordur bilemem ama şundan eminim, gelişi güzel mutasyondan çok daha akıllı ve gen birimlerinin yapısını bozmayan "mutasyon" mekanizmaları mevcut. Bunlar hücrelerin fizyolojisini ve işleyişini etkileyebiliyor. Kısacası mikro boyutta böyle bir durum mevcut. Makro boyutta canlılara bunu etkisi ne olur bunlar daha teoretik tabi çünkü bunu milyonlarca yıl içersinde birinci gözden gözlemleme şansımız yok. Ama yukarda bahsettiğim moleküler olayları labda gözlemleyebiliyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

hamsilipilav said:

abi evrimin maymundan gelmek olduğu sanan bir adamla mantıklı konuşma yapmaya çalışıyorsun "allah" aşkına ya

dostum madem bu kadar prosun dök elindeki taşları bizde bir okuyalım?

ben inandığım şeyi yazdım saçmalık gelir gelmez. ben yaratıldığımıza inanıyorum.zaten inandığım şeyde bilimden uzak değil.

Cennetten ışık geldi biz oluştuk demiyoruz heralde
Sosyal ağlarda paylaş

Ancalagan said:

hamsilipilav said:

abi evrimin maymundan gelmek olduğu sanan bir adamla mantıklı konuşma yapmaya çalışıyorsun "allah" aşkına ya

dostum madem bu kadar prosun dök elindeki taşları bizde bir okuyalım?

ben inandığım şeyi yazdım saçmalık gelir gelmez. ben yaratıldığımıza inanıyorum.zaten inandığım şeyde bilimden uzak değil.

Cennetten ışık geldi biz oluştuk demiyoruz heralde

Evrimi maymundan evrilmek sanan birisiyle niye tartışayım ki? Tartışmaya çalıştığın şeyle ilgili hiçbir bilgi edinme gayretine girmemişsin bile. Kütüphaneye falan gitmeye de gerek yok hiç yoktan 2 youtube videosu izlesen öğrenirsin bişiler.

http://www.youtube.com/watch?v=wh0F4FBLJRE
Sosyal ağlarda paylaş

İşin ironik tarafı; dini savunan ve yaratılışçılık görüşünü benimsemiş insanlar her hangi bir tanrıya inanmak için hiçbir bilimsel somut kanıt veya gerçeklik aramazken, bilimsel araştırmalar sonucu elde edilen evrim görüşünü savunanlardan var olmayan somut kanıtlar istemeleri.

Bu tartışmada (ruhsal bir olayın bilimsel bir araştırmadan daha gerçek olduğu savunulan) bir şeyler ispatlaması gereken yaratılışçılar aslında, ama gösterebildikleri tek şey yine kendi inanışlarına göre olan kutsal dokümanlar ki onlar da birbirleriyle uyuşmamakta.
Sosyal ağlarda paylaş

Elimizde 10 üzeri 30 insan var. Sırayla hepsini suya sokup nefes almasını bekliyoruz. Birçoğu ölüyor ve derken tata sonunda birilerinin solungacı çıkıyor ve artık hem suda, hem karada yaşayan bir yeni türümüz oluyor. Bunu anlamamak yada kabul etmemek büyük salaklık, manyaklık, gerzeklik. Sonuçta 10 üzeri 30 insan illaki birisi dönüşür dimi?
Sosyal ağlarda paylaş

HikmetHoroz said:

Ve işte manda gibi yattığı yerden filogenetik ve taksonomi gibi disiplinlere meydan okuyan bir yağız türk genci daha.

Adamlar her yeni fosilde birbiri bıçaklıyor hangi taxona soksak bunu diye, dallamanın biri gelip O ÖYLE DEĞİL diyor.

Bu ne cürret anlamıyorum ki.

DFASGJFHDSGDA (tu)
Sosyal ağlarda paylaş

NE OLDU ATEYİSTLER AÇIKLAYAMIYOR MUSUNUZ? :)

Şaka bir yana tüm evrim teorisinden anladığım benim bu yukarıdaki. Canlılar sudan karaya çıktı, tekrar geri döndü tekrar geri çıktı falan. Açıkcası evrim beni ilgilendirmiyor. Olduğunun kesin olmasının yada olmamasının ideolojik sonuçları haricinde bilime bir fayda sağlayacağını düşünmüyorum. İki tarafta bununla uğraşacağı vakti daha değerli birşeye harcayabilirdi.
Sosyal ağlarda paylaş

KapIKulu said:

NE OLDU ATEYİSTLER AÇIKLAYAMIYOR MUSUNUZ? :)

Şaka bir yana tüm evrim teorisinden anladığım benim bu yukarıdaki. Canlılar sudan karaya çıktı, tekrar geri döndü tekrar geri çıktı falan. Açıkcası evrim beni ilgilendirmiyor. Olduğunun kesin olmasının yada olmamasının ideolojik sonuçları haricinde bilime bir fayda sağlayacağını düşünmüyorum. İki tarafta bununla uğraşacağı vakti daha değerli birşeye harcayabilirdi.

aynen kardeşim hiçbir faydası yok bu işlerin. genetikmiş ilaçmış sağlıkmış şuymuş buymuş boş işler >:D<
Sosyal ağlarda paylaş

güçlü olan hayatta kalır panpalar. şöyle düşünün. elimizde 10 tane kaplan var. bu kaplanların 2si genetik açıdan şukela. uçuyor koşuyor zıplıyor atlıyor ısırıyor günlük rızkını rahatlıkla çıkarıyor.

geriye kalan 4 tanesi orta halli iki üç günde bir kendini doyurabilen, nasyonel ceografikte gördüğümüz düz kaplan.

diğer 4 tanesi ise komple çöp. soyu bozuk. öyle bi atletik numarası falan da yok.

10 tane de zebramız var. 10 zebranın 2 tanesi sekiyor zıplıyor uçuyor kaçıyor kesinlikle yem olmuyor.

diğer 4 tanesi daha avam zebralar olduğu için fantastik kaplanlar tarafından yenebiliyorlar.

son 4 zebramız ise bildiğin çöp. ortalama bir kaplan çatır çutur çevirmesini kavurmasını yapıyor bu arkadaşların.

Son tahlilde varacağımız durum nedir?

en fantastik iki zebra kimseye yem olmaz. hayatta kalırlar ve genlerini bir sonraki nesle aktarırlar.

ortalama zebraları öncelikle bizim 2 fantastik kaplanımız götürür.

geriye kalan 4 çöp zebrayı ise ortalama kaplanlarımız mideye indirirler.

en fantastik kaplanlar daha çok yemek bulduğundan genlerini sonraki nesle aktarırlar kaplan genleri fantastikleşir.

ortalama kaplanlar karınları çok doymasa da hayatta kalırlar. ama karısının kızının rızkını bulamadığından hanımlar genleri aktarmaya izin vermez.

uyduruk kaplanlar açlıktan ölür.

zebraların genleri de hızlı koşanlar hayatta kaldığı için daha hızlı koşanların genleri aktarılır ve evrimsel süreçte zebra ırkı daha hızlı koşmaya başlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...