Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İmamlar Polis Akademisine

GERGE

Öne çıkan mesajlar

Ardeth said:

Rerore said:

niye ki polis olmak için çok iyi mat. fizik mi bilmek gerekiyor
job açısı filan

imam hatiplerde fizik ve matematik derslerini kötü mü veriyorlar?

lisede azaltıyorladı galiba

said:
Ciddi değilsin heralde. Polisin tek görevi jobla vurmak değil.
Dua ile çözülmüyor olaylar. Bazı şeyleri outsource edersin tabi ama her şeyi değil.

Ha öbür taraftan, eğer "imam hatiplilerin eline geçmesi"nden yakınıyorsa insanlar, kendileri gidip polis olsun. Zaten başvuran kalitesi artınca, zoraki seçicilik gelecektir.

Polis sayısı gerçekten az. Hem 155'i arayınca cevap vermiyorlar diyorsunuz hem polis alınınca polis devleti diyorsunuz. Ben tıkandım, bir karar verin.

imam hatip mezunu niye polis olamasın ki yani zorluğu nedir
Sosyal ağlarda paylaş

denetimsiz yetkiyi, şu anda bile kontrol edemediğin gücü, beynini tamamen kapatmış, dogmalara bağlamış adama vericeksin.

devletin ve polsin dini olmaması lazımken. devletin ve polisin dini olacak. sen ramazanda dışarıdan görünen bi yerde, kendi halinde dahi bişiler içiyor olsan "yetkili" kişi gelip seni bi güzel tartaklayıp ceza almayacak.

vs vs.

bunları öngörmek zor değil.
az zorlayın kendinizi.
Sosyal ağlarda paylaş

riglous said:

Polis sayısı gerçekten az. Hem 155'i arayınca cevap vermiyorlar diyorsunuz hem polis alınınca polis devleti diyorsunuz. Ben tıkandım, bir karar verin.

bunun polis sayısının azlığı ile mi ilgisi var sistemin kötülüğü ile mi ona karar vermek lazım önce. belki saha görevine çıkan polis sayısı yeterlidir operatörlerin sayısı azdır?

Bir de zamanında bizim sitede şöyle bir olay gerçekleşti. Bir hırsız bir eve girdi. Bu girdiği evde pek fazla bir şey bulamadı bir kaç bir şey aldı ve zarf içinde bir miktar para (5-10k) düşürdü (başka bir yerden çaldığını düşünüyoruz). Değerli bir eşyası çalınmadığı için ev sahibi şikayet etmedi, polisi falan aramadı. Aynı gün içersinde polis bu adamı arayıp "sizin eve hırsız girmiş doğru mu, bunla ilgili bir şikayetiniz var mı" dedi, adam da "yoo girmedi benim bir şikayetim yok" deyince "emin misiniz bize öyle bir ihbar geldi" falan filan diye adamı ikna etmeye çalıştı ama sonunda olmadı tabi.

Kısacası polislerin %50si böyle olacaksa çok olmasın az olsun daha iyi diyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

ya hala ihl lerin hakkı değilmi diye düşünenler var. Ya sabır. İHL lerin ne olduğu belli abicim. Kimse boşa laf salatası yapmasın. Dinci kesimin mürit yetiştirme yuvaları hepsi. Açık açık yazayım Fetonun askerleri. Laik devleti yıkmayı asıl politikası yapmış bir adamın müritlerinin devlet kademesinde olmasından rahatsız olan yoksa onun da ne olduğu bellidir zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Rerore said:

job açısı filan

Evet bilmesi gerekiyor. Çünkü bu dünyada bu konumlarda iş yapacak insanların dünyayı ilmi ve fiziki olarak çok iyi tanıması gerekiyor, cahil ve hayaller aleminden gelmemiş olması gerekiyor. Lisede TM okuyanlar bile nasıl fizik biyoloji alıyorsa imam hatipliler de adam gibi fen bilgisi dersi almalı.

İmamhatip liselerinde ilk sene 1-2 fen dersi hariç hiç fen eğitimi dersi görmüyorlar.

Ondan sonra bu forumda bile gelip evrim tamamlandıysa niye mükemmel değiliz =/ falan diyen çıkıyor adamlar adam gibi eğitim almadığı için dünyadan bihaber.

M.Kemal Atatürk said:
"dünyaca bilinmektedir ki, bizim devlet yönetimimizdeki ana programımız, cumhuriyet halk partisi programıdır. bunun kapsadığı prensipler, yönetimde ve politikada bizi aydınlatıcı ana çizgilerdir. fakat bu prensipleri, gökten indiği sanılan kitapların doğmalarıyla asla bir tutmamalıdır. biz, ilhamlarımızı, gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya yaşamdan almış bulunuyoruz"
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

Rerore said:

lisede azaltıyorladı galiba

niye azaltıyorlar lisede fizik ve matematik eğitimini? Ya da bir insan çocuğunu, normal seviyede fizik, matematik eğitimi veren liseler varken neden fizik ve matematik eğitimi az olan imam hatibe gönderiyor?

din derslerini dah açok göstermek için :)
Sosyal ağlarda paylaş

pontipati said:

http://assets.nydailynews.com/polopoly_fs/1.1150045.1346614356!/img/httpImage/image.jpg_gen/derivatives/landscape_635/rimsha3n-2-web.jpg

Sakalla,killa tuyle ugrasmaya devam edin siz...adamlar tikir tikir sistem kuruyor .son adimlar bunlar sonrasimi? Benim icin farketmezde bazilari cok zorluk cekecek ...

Namaz polisi:hadi ne duruyon lan namaza..

Paticik mensubu:ne namazi lan ben cumaya bile gitmiyom

Namaz polisi;vallaha pekmezini akitirin ha ...

Paticik mensubu;ogle kac rekatti abi ?

Asdasdas
Sosyal ağlarda paylaş

Ha bu arada ek olarak:

O abiler evleri vs. varya cemaatçilerin mürid yetiştirir gibi başarılı çocukları kapatıp çalıştırdığı evler. Oralarda bugüne kadar da seni polis akademisine sokalım şuraya buraya sokalım diye kendi adamlarını sokuyorlardı akademiye bknz: kuralarda çıkan hile skandalı, şimdi çocuklar başarılı olmasa da yine kendi adamlarını sokacaklar üstelik bu sefer anadolu liseleri yerine bilin bakalım nerden.
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

Rerore said:

job açısı filan

Evet bilmesi gerekiyor. Çünkü bu dünyada bu konumlarda iş yapacak insanların dünyayı ilmi ve fiziki olarak çok iyi tanıması gerekiyor, cahil ve hayaller aleminden gelmemiş olması gerekiyor. Lisede TM okuyanlar bile nasıl fizik biyoloji alıyorsa imam hatipliler de adam gibi fen bilgisi dersi almalı.

İmamhatip liselerinde ilk sene 1-2 fen dersi hariç hiç fen eğitimi dersi görmüyorlar.

Ondan sonra bu forumda bile gelip evrim tamamlandıysa niye mükemmel değiliz =/ falan diyen çıkıyor adamlar adam gibi eğitim almadığı için dünyadan bihaber.

M.Kemal Atatürk said:
"dünyaca bilinmektedir ki, bizim devlet yönetimimizdeki ana programımız, cumhuriyet halk partisi programıdır. bunun kapsadığı prensipler, yönetimde ve politikada bizi aydınlatıcı ana çizgilerdir. fakat bu prensipleri, gökten indiği sanılan kitapların doğmalarıyla asla bir tutmamalıdır. biz, ilhamlarımızı, gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya yaşamdan almış bulunuyoruz"

meslek liselerini de kaldıralım o zmaan onlar da az görüyorlar bu dersleri
Sosyal ağlarda paylaş

Rerore said:

meslek liselerini de kaldıralım o zmaan onlar da az görüyorlar bu dersleri

Türkiye'de meslek liseli kaldı mıki?

Eskiden nasıl liseler arası puan farkı varsa şimdi yine aynen öyle olmalı. Adam meslek lisesi okuduysa yine o yönde meslek sahibi olsun, gidip doktor-mühendis olmasın. İmam hatip okuduysa o yönde meslek sahibi olsun.

Bundan sonra anadolu lisesi-fen lisesinde okuyan gerizekalıdır o zaman. Haftada 16 saat fen 8 saat matematik görene kadar gitsin okusun abuk sabuk lisede, sonrasında dershanede abanır kazanır nasıl olsa çünkü bu sınav sistemiyle biryerlere gelmek için yorum sahibi değil ezberci olmak gerekiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Teknik lise mezunu birisi olarak şunu söyleyebilirim ki, meslek/atl liselerini çok hafife alıyorsunuz. Zaten hafife alındığı için ortalık böyle saçma sapan.

Ben depreme kadar kocaeli sabancı atl de okudum. Fizk kimya biyoloji matematik derslerimiz ingilizceydi, götümüz çıkıyordu. Orada verilen eğitimi normal liseli, elektronik müh 3. sınıfta falan alırdı 1 sene daha okuyup mühendisim diye gezerdi sonra. Hani olay eline vermekse muhattap orada liseli olmuyor meslek lisesi için.

Deprem sonrası istanbula geldim, buradaki atl ilkokul seviyesindeydi mesela. Prizden + - geliyor diyen adam şuanda elektronik öğretmeni. Bildiklerimide unuttum zaten o okulda.

İmamhatip meselesinde ise açın youtue dan Aziz Nesin, Uğur Mumcu videosu izleyin. İmamhatip olayı 40 yıldır aynı terane. İmam falan yok meydanda. Kim açtı nezaman açtı şu liseleri ozaman başladı olay resmen. Hoş şuanda zaten okeye dönüyoruz ordu GG oldu.

http://www.youtube.com/watch?v=6rXv3TFDAcc&feature=share
http://www.youtube.com/watch?v=HCwvCkpdG_Q

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...