Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Power point'de dil değiştirme

sostizm

Öne çıkan mesajlar

Bunu kalıcı olarak yapmayı başarabilen var mı? Google bu dertten muzdarip bir dolu insan dolu.

2007 kullanıyorum, önerilen herşeyi yaptım. Yeni sayfada ilk tuşa dokunduğumda ÇAT gene türkçe oluyor. Daha dokuz ay ABD'de ingilizce sunum hazırlayıp ders hazırlayacağım. YAzıp yazıp sonradan kutuyu seçip değiştirbiliyorum ama ben SPACE'e bastığım anda hata varsa altını çizsin istiyorum. Çok şey mi istiyorum şu hayattan :(

ofisim türkçe, yani yukarıda giriş ekle falan yazıyor. Denetleme dillerinden Türkçeyi kaldırdım, buna rağmen İS RAR LA Türkçeye dönüyor sürekli.

Mutlaka bilgisayar kurdu patiler uğraşmış çözmüştür bu sorunu.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...
Yıllar sonra çözümü buldum. Google aramada bu sayfa hala en üstte çıkıyor, bari yazayım arayanlar faydalansın.

Neyi ingilizceye çevirirsen çevir işe yaramıyor. TEK ve APTAL çözüm klavyeni ingilizce yapmak.

Aksi taktirde türkçe tanımlı klavye ile tek bir harfe bastığınızda dili türkçeye çeviriyor. Ben kısa yol tanımladım Alt-shift 1 ingilizce alt-shift2 Türkçeye çeviriyor klavyeyi, tek sorun bazı noktalama işaretlerini arayarak bulmak gerekiyor ama hızlı öğreniyor insan.
Sosyal ağlarda paylaş

• 6 yıl sonra ...

Yıl olmuş 2019, office 2016 orj kullanıyorum. Hala mı aynı sorun devam eder. Bu arada sostizm'e teşekkürler.

On 23.09.2013 at 09:53, sostizm dedi ki:

Yıllar sonra çözümü buldum. Google aramada bu sayfa hala en üstte çıkıyor, bari yazayım arayanlar faydalansın.

Neyi ingilizceye çevirirsen çevir işe yaramıyor. TEK ve APTAL çözüm klavyeni ingilizce yapmak.

Aksi taktirde türkçe tanımlı klavye ile tek bir harfe bastığınızda dili türkçeye çeviriyor. Ben kısa yol tanımladım Alt-shift 1 ingilizce alt-shift2 Türkçeye çeviriyor klavyeyi, tek sorun bazı noktalama işaretlerini arayarak bulmak gerekiyor ama hızlı öğreniyor insan.

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...