Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yüksek lisans ve Askerlik Tecil vol.123

SmithWesson

Öne çıkan mesajlar

Sailor said:

temmuz 20120 mezunu isen agustos 2012 celbinde askere gitmen gerekirdi normalde. ama martta yuksek lisansa kaydoldum demissin, o zaman tecil edilmistir. istesen de sen yapamiyorsun zaten, okul yapiyor onu.

işte dandiklik burda başlıyor arkadaşım da aynı işlemleri yaptı ona okuldan kağıt gelmiş askerliğiniz tecil edilmiştir diye ama bana gelmedi fen bilimlerine sordum biz göndermişizdir postada takılmıştır diyor:S
Sosyal ağlarda paylaş

KidLazer said:

Sailor said:

temmuz 20120 mezunu isen agustos 2012 celbinde askere gitmen gerekirdi normalde. ama martta yuksek lisansa kaydoldum demissin, o zaman tecil edilmistir. istesen de sen yapamiyorsun zaten, okul yapiyor onu.

işte dandiklik burda başlıyor arkadaşım da aynı işlemleri yaptı ona okuldan kağıt gelmiş askerliğiniz tecil edilmiştir diye ama bana gelmedi fen bilimlerine sordum biz göndermişizdir postada takılmıştır diyor:S

ara sor askerlik şubeni. telefonla da bilgi alabiliyorsun bizzat gitmene gerek yok.

zaten şu an yüksek lisans öğrencisi olduğuna göre askere gitme durumun yok okuldan atılmadıkça yada yaş sınırını geçmedikçe. eskiden 32 idi sanırım bu sınır yüksek lisans için, sonradan değiştiyse bilmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

http://oim.ieu.edu.tr/index.php/idari-islemler/askerlik-islemleri

Sevk Tehir Süresi ve Sınırı:
Üniversitede lisansüstü (yüksek lisans ve doktora) programlarında öğrenim gören öğrencilerin, aşağıda yer alan tabloda belirtilen yaş sınırları içinde öğrencilikleri devam ettiği sürece askere sevk tehirleri yapılabilir.
Sevk Tehir Sonu
Yüksek lisans ve Doktora programları 35 yaş sonu

tamam direk resmi kaynak değil de, olabildiğince resmi.
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

Üniversitede lisansüstü (yüksek lisans ve doktora) programlarında öğrenim gören öğrencilerin, aşağıda yer alan tabloda belirtilen yaş sınırları içinde öğrencilikleri devam ettiği sürece askere sevk tehirleri yapılabilir.
Sevk Tehir Sonu

hmm ben herbiri icin 29 son diye biliyordum, resmi kaynaktan bu bilgiyi teyit edene dürüm
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

Sevk Tehir Sonu

sanırım beni doğrudan ilgilendiren bilgi şu oluyor

29 yaşını doldurmayanların dönem ücretini ödeyip ders kayıtlarını yapmaları halinde 29 yaş sonuna kadar her yıl Askerlik Durum Belgeleri (Ek-C2) Üniversitemiz tarafından ilgili askerlik şubelerine gönderilir. Bu öğrencilerin askerlikleri 29 yaş sonuna kadar birer yıllık sürelerle MSB tarafından ertesi yıla bırakılır.

kısacası parayı yatır(ki harçlar da kalktı) ve derslerini seç okula bağlı oluyorsun ve okul otomatik olarak tecilini yapıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Miraul said:

okula cok guvenmemek lazim.yapmiyolar sonra sabahin korunde telefon calio, askerlik subesine bi gelebilirmisin? sebebinide soylemiolar kanser oluosun sabah sabah

haklısın

benim arkadaş da kaydoldu master'a ona kağıt gelmiş askeriyeden 'okulunuz tecilinizi şu tarihe kadar uzatmıştır' diye ama bana gelmedi

aradım sordum biz yapıyoruz ama postada takılmıştır heralde diyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
Arkadaşlar benim de bir sorum olacak bu senenin başında Yıldız Teknik üniversitesinde yüksek lisansa başladım.Lisanstan gelen 2 senelik tecil hakkımı kullandım.Şimdi okula kayıt olurken 3 sene daha ertelendi askerliğiniz dediler.Ama benim merak ettiğim şey şu:ben okulu 3 senede bitiremezsem beni 3 sene sonra askere mi alıyorlar?yoksa 33 yaş sınırı hala geçerli olacak mı bildiğiniz gibi artık atılma da kalktı.Cevaplarınızı bekliyorum...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...