Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Anonymous, THY'nin internet sitesini çökertti

CaNNi

Öne çıkan mesajlar

60 milyonluk iş anlaşması yapıyorsan, karşındakiler kereste değil heralde anlıyordır durumu. Ararsın söylersin anlatırsın onlarda anlar. değil 60 milyon 3 milyonluk işte yapacak olsan aynı durum geçerli. Şirket, şirkete trip atacak değil heralde ehueh

1860'larda olsak argümanları mantıklı bulurum da maşallah argümanlar falan..
Sosyal ağlarda paylaş

thy nin sitesi kendinden çökük, iş görmüyor. satın almak istediğim bilet kombinasyonunu bana uçakta yer dolu diye satmazken telefonla görüştüğümde internettekinden daha ucuz bi fiyata istediğim gidiş-dönüş bileti aldım geçen hafta.ha bu arada, o dolu dediği uçakta satılan ilk biletlerden birini almışım operatörün dediğine göre.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben komple tum konuyu anlamadim postlariyla beraber.... Ne tartisiyorsunuzki ? Grev yapilir ama guvenceli yapilir sendikali yapilir ... Sendikasiz yapilirsa "yahu bu bizi isten cikartamazki" diye bi mantikla yapilir... Yani 2-3 kisi toplanip "biz grev yaptik " derse boka doner o. is veren de olm bak git der yollar...
Dunyanin heryerinde boyledir cogunluk en buyuk guctur...

Doktorlar da gayet grev yapabilir rahat bir sekilde gun verirler grvdeyiz ona gore diye...
Ama sizin dediginiz gibi asla olmaz yani acil servislerde grev diye bir olay yoktur dusunulemez bile... Hicbir dunya ulkesindede olmamistir hangi kafadasiniz ?

Yani thy de grev yapabilir ama o calisanlar azinlik olarak davrandigi icin bu sekilde bir darbe yemis ve yenilmislerdir. Bukadar basit. Yoksa tek bir ucus bile iptal olmadi thy de bu nedenden dolayi...
Sosyal ağlarda paylaş

Sendika vardı da yapmadılar mı?

Bekara karı boşamak hesabı, bazı insanlara çok kolay geliyor.

Gerçekler acı ve gerçekler bu: Kapitalist(!) batı ülkeleri'nde birçok iş kolunda sendika zorunluyken, milyonlarca işçi birden greve çıkabiliyor, sendikaların toplam üye sayısı bazı ülkelerde nüfusun yarısını buluyorken,

70+ milyonluk Türkiye'de toplam sendikalı sayısı 200 bin. Grev gibi bir insan hakkı(ki en çok Türkiye'de lazım tam da bu örgütsüz yapıdan dolayı) hala toplum tarafından kanıksanamıyor.
Bizim memlekette, insanlar mücadele diye bir kavrama hiç aşina değiller çünkü. Hayatlarında ne mücadele etmiş, ne de mücadeleyi kavramsal olarak anlamışlar.
Kendisine dokunmayan yılan bin yaşasıncılığın dünyada zirvesi bu ülkedir. Farzı-mahal, en uç bir hayal kuralım: Diyelim kötü adam Hulki, Hozturuklu mahallesindeki herkesi işten attırdı, evini yıktırdı, topuğuna sıktırdı, çocuklarını kesti vb.
Bunu duyan mahalleli diyelim anayolda toplandı. Bizim keriz Türk vatandaşının(başıma geldi oradan biliyorum) en az 80% inin verdiği tepki "ayh pediküre/maklubeye/bluşmıya geç klıyoruz ylu açrmısınız"
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:

Türkiyede kalp bulamamış olabilir yani çok şaşıracak bişi degil yurtdısına nakil için gitmek.

Absolut said:

İlla kalp diye düşünmeyin bobrek olur adam bulgaristana kacak bobrek icin ucacaktır yani sonu yok acil ucus yaratmaya.

Absolut said:

Kamuoyu topla imza topla o kararı veren yönetimi ayrılmaya zorla bi anlamı olsun.

Absolut said:

Ayrıca benim onemli bir isim vardı ve grev yuzunden ucamadım toplantıyı kacırdım ve atıyorum 60 milyon dolarlık işi kacırdım bunu o grev yapanlar mı ödeyecek?

Absolut said:

O zaman doktorlarda grev yapsın ölürse ölsün 3 mehmet nasılsa o gün senin tanıdıgın acilde degildi mi diyeceksin.

Absolut said:

Veya daha cahilce yazayım benim acilde işim olan bir gün frev yüzünden normalde gereken hizmeti alamasam bunun hesabını doktorum olması gereken kişiden sorarım.

Boom head shot !

Absolut said:

Grev konusuna gelince kimse çalıştıgı koşullardan memnun degildir yani herkes hergün grev yapsın o zaman.
Sosyal ağlarda paylaş

liberal said:

60 milyonluk iş anlaşması yapıyorsan, karşındakiler kereste değil heralde anlıyordır durumu. Ararsın söylersin anlatırsın onlarda anlar. değil 60 milyon 3 milyonluk işte yapacak olsan aynı durum geçerli. Şirket, şirkete trip atacak değil heralde ehueh

şirketten "snn slk!" diye fax almak.

lol

güldüm çok.

grev hakları adamların.
Sosyal ağlarda paylaş

X grev yaptı Y de bünyesindeki X i işten çıkardı diye dümdüz bakarsanız Y yi haklı bulabilmeniz normal.

-Ama o greve sebep olan olaylar,
-ardından grev yapabilmek için yaşanan şeyler (yaparsanız şöyle böyle),
-onun da ardından nasıl bir işten çıkarma prosedürünün işlendiği
-ve bu işten çıkarmalardan sonra o yerlerin kimlerle doldurulduğu hakkında araştırma yaparsanız, THY 'ye hak verme imkanınızın olmayacağını düşünüyorum, tabii ki mantıklı bir insansanız ve belli bir siyasi parti taraftarı değilseniz.

Olay bu kadar net.
Sosyal ağlarda paylaş

offtopic------
Absolut said:

Grev yapmak çalışanların hakkı elbette ama bazı kritik pozisyonların grev hakkı diger işlere göre daha planlı yapılmalı onu diyorum.

sağlık çalışanları grevleri her zaman planlı ve medyada önceden uyarılıp ona göre randevularınız ayarlayın vs. diye genelde bir kaç hafta önceden haber verilerek yapılıyor.
grev sırasında mağdur olan hastalar sağlık bakanlığına bağlı randevu birimlerinin bugün grev olmayacak diyerek hala randevu vermesinden kaynaklanıyor.
malum hükümetimizin sansürcü zihniyeti yanlış anlaşılmalara neden olabiliyor.

topiğe geri dönersek helal olsun anon'a. bu adamlar başka türlüsünden anlamaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut gibi baba patiden bile bu kadar talihsiz acıklamalar gelmis. Uzucu ya gercekten.

Doktorlar zaten grev yapıyor, kimsenin grev yuzunden hasta kaldıgı ya da öldüğü yok merak etmeyin.

60 milyon doları bir ucak biletine baglayan sirketin dunyada var oldugunu zannetmiyorum. Varsa da kısa surede batacaktır. Ayrıca ucak kalkmadıgı icin isinde kayıp yasayan yolcunun muhattabı grevi yapan personel degil, havayolu sirketinin kendisidir.
Sosyal ağlarda paylaş

doxylamine said:

3-5 bebe imageboardlardan torrentlerden rootkit dağıtıp botnet kuruyor
sonra ddos yapıp artislik çekiyor
millette prim veriyor. ipler incelenir banlanır,yedekten geri yüklenir max 500k$ zarar eder şirket
gereksiz hareketler bunlar

Hacı peki sen ben ne yapıyoruz da bu adamları eleştiriyorsun?
Sosyal ağlarda paylaş

bıçak kemiğe dayanmadıkça neden grupça greve çıksınlar ki zaten?

o kadar gaddar olmayın abi T_T

gerçi 60milyön yavruo için ben kendim roketlerim bak.

grev yapanların işten çıkartılmasının ne kadar yanlış olduğu yerine grev yapmanın zenginler üstündeki etkilerini konuşuyoruz lol..

neyse ki kartonda yaşıyan bi fakirim lan.

Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

Absolut

Absolut said:

Çok bilmiş arkadaşlar thy grevi oldugunda ataturkten kac ucak kalkabilir sanıyorsunuz biraz mantıklı savunun. İlla kalp diye düşünmeyin bobrek olur adam bulgaristana kacak bobrek icin ucacaktır yani sonu yok acil ucus yaratmaya. Ayrıca benim onemli bir isim vardı ve grev yuzunden ucamadım toplantıyı kacırdım ve atıyorum 60 milyon dolarlık işi kacırdım bunu o grev yapanlar mı ödeyecek? Sonucta savunacaksanız bir konuyu adam gibi savunun saçma sapan cocuklar gibi atısmaya gerek yok.

Toplantıyı kaçırman senden başkasını alakadar etmez. Uçuş bir hizmettir, bir zorunluluk değil. Sağlık hizmetlerinde olabilecek bir aksama hertürlü giderilebilir, yığınla helikopter ve özel uçak var, hertürlü o derece acil bir durum çözülür. İngiltere'de uçuş görevlileri aynı şekilde greve gidiyor yetkililer çıkıp böyle açıklama yapamıyor türkiyede yok efendim toplantı varmış da 60 Mlik iş kaçarmış. Çocukça konuşan kim acaba

doğru söylüyor abso, çocukça konuşanlar saçma şekliyle grev hakkını savunanlar.

grev yapacak olan açıklama yapar; "29.08.2012" tarihinde şuradan şuraya gidecek olanlar thy uçağı kullanamazlar diye. insanlar da kendilerini ayarlar. bu kadar basit. grevcilerin sorunu thy ileyse thy'ye zarar verirler, konuyla ilgisi olmayan vatandaşa değil.

ayrıca ben habersiz grev yüzünden 60 milyonluk iş kaçırsam, grev sözcüsünün yüzüne tükürüp, elimdeki çantaları suratına savurup kaçarım.
Sosyal ağlarda paylaş

huun said:

Myshkin said:

Absolut

Absolut said:

Çok bilmiş arkadaşlar thy grevi oldugunda ataturkten kac ucak kalkabilir sanıyorsunuz biraz mantıklı savunun. İlla kalp diye düşünmeyin bobrek olur adam bulgaristana kacak bobrek icin ucacaktır yani sonu yok acil ucus yaratmaya. Ayrıca benim onemli bir isim vardı ve grev yuzunden ucamadım toplantıyı kacırdım ve atıyorum 60 milyon dolarlık işi kacırdım bunu o grev yapanlar mı ödeyecek? Sonucta savunacaksanız bir konuyu adam gibi savunun saçma sapan cocuklar gibi atısmaya gerek yok.

Toplantıyı kaçırman senden başkasını alakadar etmez. Uçuş bir hizmettir, bir zorunluluk değil. Sağlık hizmetlerinde olabilecek bir aksama hertürlü giderilebilir, yığınla helikopter ve özel uçak var, hertürlü o derece acil bir durum çözülür. İngiltere'de uçuş görevlileri aynı şekilde greve gidiyor yetkililer çıkıp böyle açıklama yapamıyor türkiyede yok efendim toplantı varmış da 60 Mlik iş kaçarmış. Çocukça konuşan kim acaba

doğru söylüyor abso, çocukça konuşanlar saçma şekliyle grev hakkını savunanlar.

grev yapacak olan açıklama yapar; "29.08.2012" tarihinde şuradan şuraya gidecek olanlar thy uçağı kullanamazlar diye. insanlar da kendilerini ayarlar. bu kadar basit. grevcilerin sorunu thy ileyse thy'ye zarar verirler, konuyla ilgisi olmayan vatandaşa değil.

ayrıca ben habersiz grev yüzünden 60 milyonluk iş kaçırsam, grev sözcüsünün yüzüne tükürüp, elimdeki çantaları suratına savurup kaçarım.

saçını da çek
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...