Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Musterisine yalan soyleyen/yanlis bilgi veren avukat

di

Öne çıkan mesajlar

• 1 ay sonra ...
Selam,

Ben bu mesaji tesadufen gordum simdi konuda baska bisey ararken.

Sirket ortaklarindan birine gittim anlattim mevzuyu, en azindan yapilani bildirdim. Bu kisi ve ortagi zaten bu konuda baya sozu gecen deneyimi olan insanlar. Dosyayi avukatlarindan aldilar, kendileri ugratirlar. Ondan kisa sure sonra da izinlerimiz cikti zaten.

Yapilan yanlisin telafisi olarak da seneye izinleri uzatmak icin basvurdugumuzda fiyat olarak yapacaklar.
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

avukat

Selam, Simdi Turkiye'de degilim ama boyle bir sey var basimda. Burada da arastiriyorum ama kabaca "neler yapilabilir?"i sorayim istiyorum. Olay su; ben buranin otoritelerine belgelerimi teslim ederken avukat araciligi ile yaptim her isimi. Maksat duzgun olsun sorun cikmasin idi. Avukatimin asistaninin verdigi bilgi benim butun evraklarimin 16 Mart tarihinde ilgili otoriteye teslim edildigi yonunde. Benim tesadufen ogrendigim sey ise o otoritenin evraklari 2 Nisan'da teslim aldigi yonunde. Ayni muracaati yapan diger insanlarla konustum, en gec 2 gun icinde ulastigini ve boyle bir seyi ilk defa duyduklarini soylediler. Muhtemelen avukatin ya da sekreterinin isguzarligi. Aradaki 16 gun cok sallayacagim bir sure degil normal sartlarsa ama burdaki istisnai durumlar sebebiyle bu 16 gunun faturasi bana fazladan 1-1,5 ay beklemek olarak yansiyacak. Bu da benim icin 1,5 ay daha calisamamak ve gecinmek icin cebimden 3bin pound daha -ki mevcut olmayan bir para, bulmam lazim- harcamaya es deger. Simdi yeter sizinle calismak istemiyorum diyebilirim ama ters tepebilir zira hala basvurum buluyor muhatap ben degilim bu adamlar. Bir sekilde bu zarari gidermelerini isteyebilirim ama geri odemeye yanasacaklarini sanmiyorum. Kaldi ki paradan cok isim hallolsun istiyorum. Ne yapsam bilemedim. Avukatin sucu olup olmadigi elime tracking number gecince belli olacak bu arada. Post office derse ki 2 Nisan da gelmis bize 2 Nisan da teslim etmisiz, avukatin yakalandigi an olur o.

bence tracking numberı bekle çünkü orada sistem tıkır tıkır işlediği için ve yaptırımlar çok ağır olduğu için avukat neyin g.tü yemez böyle 16 gün gecikmeli evrak teslimi falan. postane gecikmesi olma ihtimali yüksek diye düşünüyorum. hee,diyelim ki bu avukat kendisi veya asistanı yüzünden bir gecikmeye yol açtı. yine de adamla hemen uğraşma derim çünkü orası onların memleketi ve bu işleri de en iyi avukatlar bilir, sana daha fazla zarar verebilir diye düşünüyorum. yani 3000 poundu bence bir şekilde bul ve 16 günlük gecikmeyi de sineye çek.
Sosyal ağlarda paylaş

ya antiban bi git allasen veled gibi neyse.

bu iyi bir ders olmuş mesela bir daha böyle resmi bir işle uğraştığında adam sana 16sında gönderdik derse bunla ilgili yazılı bir beyan falan isteyebilirsin belki. vermeseler bile bu kadar ciddi olduğunu görünce tırsıp gönderirler diye düşünüyorum.
ya da en baştan sonuçta onlar da kargoya verirken bir fiş miş dolduruyorlardır onun kopyasını istiyorum da diyebilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...