Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Musterisine yalan soyleyen/yanlis bilgi veren avukat

di

Öne çıkan mesajlar

Soyle bir sey ogrendim ev arkadasimdan az once.

Turkiye ya da Avrupa ulkelerinde baroya sikayet ettiginde avukat hakkinda dosya aciliyormus, ruhsatinin elinden alinmasina kadar gidebiliyormus olay ama Ingiltere hukuku genel olarak farkliymis avrupa hukukundan. Yine de arastirayim ben senin icin dedi.

Bakalim en basitinden onu yaparim, ugrasir durur pezevenk.

Bu arada ben adama bu olay hakkinda mail attigimda bana "I'll look into this" diye cevap yazmisti. O da ilk anda inkar etmedigi yonunde sikayetimi kuvvetlendirebilirmis.
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

Turkiye ya da Avrupa ulkelerinde baroya sikayet ettiginde avukat hakkinda dosya aciliyormus, ruhsatinin elinden alinmasina kadar gidebiliyormus olay ama Ingiltere hukuku genel olarak farkliymis avrupa hukukundan. Yine de arastirayim ben senin icin dedi.

Bu arada ben adama bu olay hakkinda mail attigimda bana "I'll look into this" diye cevap yazmisti. O da ilk anda inkar etmedigi yonunde sikayetimi kuvvetlendirebilirmis.

adam solicitor mi barrister mi? buyuk ihtimalle solicitor dir.

sikayet linki

ayrica elinde belgeleri 16 sinda yolladik seklinde yazili bir e-mail, mektup vs yoksa ancak sikayet edebilirsin adami, dava acmakla ugrasma kanitlayamazsin cunku. Siz onaylayinca belgeleri yolliyacagiz tarzi birseyden bahsetmiyorum, direk 16 sinda gondericez/gonderdik/gonderiyoruz seklinde bir taahhutten bahsediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Simdi baktim imzasina, unvani solicitor evet. En guzeli ben once tracking number'i alip post office'den kontrol edeyim, sonrasinda da su verdigin link'teki telefonu bir arayayim. En azindan durum nasildir ogrenirim.

Bu adamlarla son e-postalasma 16 Mart'ta, bir sonraki ise bu ay icinde, 2 Nisan diyor bu adamlar bu nedir ? diye. Adamlardan "gonderdik ve ulasti" seklinde aldigimiz onay ise 16 Mart'ta telefon ile yapilan gorusme de. Yazili degil yani ne yazik ki.
Sosyal ağlarda paylaş

Ahah.

Hayatimda yenilip yutulmayacak olaylar oldu dogrudur ama bunlar buyuk seyler degil ya. Hemen hepimizin basina geliyordur, cogumuz farketmiyoruzdur.

Bir de Sukru hakli sanki. Kimisi benim hiyarligim. Mesela kayinpederi ayiktirmasam seni ayakta uyutuyorlar arkandan is ceviriyorlar diye, kayinvalide ve yavuklusu cebimize bi 10-15bin lira koyuvercekti. Bi de 6 ay kira odemeyecektim. Hepsi benim hiyarligim.
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

Malesef elinde yazili olan herhangi birsey olmadigi icin yapabilecegin birsey yok.. Ayrica adamin sana verdigi cevap zaten olayi yine bitiriyor " I will look into this " ile genis cevap verip olaydan kacmis, herhangi bir confirmation yok tarih ile ilgili. Tarih ile ilgili yazili bir cevap alamazsin, senin attigin mesajin nereye gittigini yada gidecegini biliyor zaten. Adamin isi bu
Sosyal ağlarda paylaş

"[i]Müvekkiline[/i] yalan söyleyen/yanlış bilgi veren avukat" olmalı

ukalalıktan yazmıyorum bunu sakın yanlış anlama, olur da bu konuyu ciddi iş ortamında konuşmak istersin bilirkişilerle, sakın müşteri deme, sana kötü gözle bakabilirler direk. yoksa önemsiz bi detay bizim için ama hiçbir avukat hakim profesör müşteri kelimesini kullanmaz.

benim de farklı bi yerden katkı olsun dedim.
Sosyal ağlarda paylaş

öyleyiz tabii ki ama clientın türkçedeki karşılığını bizim hukuk sistemi müşteri olarak çevirmiyor onu diyorum :) arkadaşlarınla ya da bizle konuşurken müşteri de de, türkiye'de bi hukuk adamına danışacaksan client=müvekkil onu diyorum :) ya çok önemsiz bir detay hatta boşver unut yazdığımı :p
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

antiban said:

emanet said:

abi niye hep senin başına geliyor böyle şeyler

aquila said:

hiyar oldugundan.

Gelip hakaret ediyorsun diye aglayip, ustune baskasinin bana saka olarak yazdigi seyi kullanmaya calismak...

Baya baya acinasi durumdasin ya.

bunlar senin sık sık kullandığın laflar timuçin. senin her canın sıkıldığında kullandığın bir lafı bir başkası sana kullandı diye ben neden acınası duruma geçeyim ki. o acınasılığın kökü senden çıktı sonuçta, kendine bak derim.
Sosyal ağlarda paylaş

HAYIR! OLAMAZ! HIC KIMSENIN BILMEDIGI ADIMI OGRENMIS!!! Forumda bile bi 3500 kere yazilmistir heralde.

Acinasi haldesin cunku satasmadan duramiyorsun. Konu seninle ilgili olsun olmasin, normal bir sey yazayim yazmayayim gelip daliyorsun ortaya. Nereden nasil bir kuyruk acin varsa artik her firsatta sergiliyorsun. Sen kendi kendine ne kadar normal takildigini zannetsen de, gayet sorunlu davranislar sergiliyorsun ve butun bunlari benim davranis bicimime yikiyorsun. Yalniz kacirdigin nokta su ki, sen bunu ben seni mutahap olarak almadigimda da yapiyorsun. Haliyle olayin tamamen -nerden geldigi bilinmez- bir kuyruk acisindan ibaret oldugunu ispatlamis oluyorsun.

Neyse, ne yazsam bos zira ne mal oldugunu kendin de biliyorsun. Daha once sirf laf altinda kaldin diye gunlerce ugramadigin oldu foruma. Sen de sorunlu degilsen kime sorunlu denir bilmiyorum artik.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...