Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Şırnak'ta 9 asker 1 korucu şehit.

AthleT

Öne çıkan mesajlar

cetoritto said:

calimero said:

ha bir de askerlere yardıma koşan halkın henüz birkaç ay önce devlet tarafından bombalanan sivillerin olduğu uludere halkı olması manidar...

Uludere halkı bombalanmadı arkadaşım, sınırdan yasadışı yollardan girmeye çalışan insanlar bombalandı. bu olayın trafik kazası olduğuna da inanmıyorum.

inanma çeto, çok güzel bir kafan var senin, inanma...
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Kavramaları kafanıza göre, duygularına göre ya da babanızdan öğrendiğinize göre değiştiremezsini.

Demişsin de

GERGE said:

Ankara'da yürürken kırmıza ışıkta karşıya geçen er de ölürse şehit olsun.

Evet şehit oluyor. Vatan hizmeti esnasında ölürsen şehit sayılıyorsun. Verdiğin tanıma da uyuyor bu bence. İlla heroic bir ölüm gerekmiyor. Adam isterse çarşı izninde olsun.

Ha sana göre şehit sayılması resmi haklardan faydalanması yanlış olabilir tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

cetoritto said:

SeaGle said:

İnsan kafası, yabancı mı geldi?

senin kendine insan demen önemli değil, önemli olan o yazdıklarını okuyan kişilerin sana ne dediği.

Senin kişiler hakkında ne söylediğin, onu geçtim senin herhangi bir söylediğinin ciddiye alındığını falan mı sanıyorsun? lol.

Çok şüphe duyduysan aç kitap oku. Ya da iki dakika mantığını çalıştır.

Hani duvara konuşmaktan farkı yok da, iki kelam edeyim belki bi kulağından girer de diğerinden çıkmaz.

O otobüste sallıyorum pkk sempatizanı bi er olsa. Askere sırf zorunluluktan alınmış olsa bu adam ki böyle insanlar dolu. Herif her göreve "ağzını yüzünü tece hökümeti gibi" diye düşüne düşüne gitse. Fırsat bulduğu zaman her hainliği gizliden yapmaya yeltense.

Sonra bu adam bi konvoyda kaza/sabotaj/vs vs herhangi bi nedenle üzerinde kamuflaj varken ölse. Senin aklın mantığın bunun şehitliğini kabul edecek mi? Böyle bi şehitlik kavramı yok dini yönden.

Dinen kimin şehit sayılıp kimin sayılamayacağının kriterleri bellidir. Ve bu kriterlere uyup uymadığını yanlız ölen kişi tam olarak bilebilir. Dedim ya, cünüp olsa dinen şehid olarak ölemeyecek bu adam mesela. Bu en kaba örnek. Kimin cünüp olup olmadığını biliyo muyuz? Hayır. Ölen kişiden başkası bilemiyor. Ya da samimiyetini biliyor muyuz kimsenin kesin olarak? O yüzden hiçbirimiz dini yönden kim şehit kim değil bilemiyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

Olayın olduğu yer, oluş biçimi ve askerlerin nereye gittiğine bakarsanız, olay sıradan bir trafik kazası olmayabilir.

Hükümet ve medya olayı hem fazla overdose olmasın diye ya da gizlemek için böyle lanse etmiş olabilir.

Bana inandırıcı gelmedi, tam bu dönemde virajı alamamak falan. Virajı alamayan birileri varsa, o da herhalde Suriye virajını alamayan Türkiyedir.
Sosyal ağlarda paylaş

cetoritto said:

calimero said:

ha bir de askerlere yardıma koşan halkın henüz birkaç ay önce devlet tarafından bombalanan sivillerin olduğu uludere halkı olması manidar...

Uludere halkı bombalanmadı arkadaşım, sınırdan yasadışı yollardan girmeye çalışan insanlar bombalandı. bu olayın trafik kazası olduğuna da inanmıyorum.

Bizde zaten genelde sınırdan izinsiz girmeye çalışan insanlara savaş jetiyle bomba atılır.
Hele bi de olur ya yalandan aile birleşimiyle falan kaçmaya çalışanları görsek. Nuke atsak yeridir.
Sosyal ağlarda paylaş

cehalet fena şey vesselam!
yahu turistik gezide mi öldü o askerler? aynı trafik kazası istanbul'da da olsa o askerler şehittir. askerin şehit olabilmesi için illa kurşunla ya da bombayla mı ölmesi gerekiyor?

GERGE said:

Ne şehidi abi, trafik kazası olmuş.

he, iyi yahu. hatta eceli gelmiş diyelim.

o askerler ve korucu oraya Türkiye Cumhuriyeti, Türk Silahlı Kuvvetleri adına Mardin milletvekili Ahmet Türk'ü korumaya gidiyorlardı. trafik kazasında şehit oldular.

dini mevzulara hiç girmiyorum çünkü işin milli boyutunu çözemeyenler var.

asker görevi için ankara'da karşıdan karşıya geçerken araba çarparsa da şehit olur. saçmalarken destekli saçmalayın.
Sosyal ağlarda paylaş

gerge bence yanlış değil ama eksik, zaten anlamını filan da yazmış,

vatanı uğrana hizmet ediyor hala o minibüsle giderken o adamlar. o davadan kopmuş olmuyorlar. hala bu hizmet çerçevesinde hareket ederken bir minibüste kaza yaparak vefat ediyorlar.

daha önceki bi sayfada söylendiği gibi heroic bir ölüm şart değil.

örneğin adam askerdir, çin'e istihbarat alışverişi için gider. çin'de araba çarpıp ölür, bu adam vatana hizmet kapsamından hala çıkmamıştır.
Sosyal ağlarda paylaş

milli şehitlik için görevdeyse şehit, kanunu var. eskiden gayrimüslimler falan şehit sayılmıyordu veya başka saçmalıklar vardı neyse ki düzeltildi. dini şehitlik ise inançsal bişey, onun da kendine göre şartı şurtu var. öyle ne kafasındasın falan diye zavıklayarak bi yere varılmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Sufi said:

milli şehitlik için görevdeyse şehit, kanunu var. eskiden gayrimüslimler falan şehit sayılmıyordu veya başka saçmalıklar vardı neyse ki düzeltildi. dini şehitlik ise inançsal bişey, onun da kendine göre şartı şurtu var. öyle ne kafasındasın falan diye zavıklayarak bi yere varılmaz.

gayri müslime şehit demek kadar başka saçmalık var mı acaba
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...