Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gaziantep'te polis merkezine saldırı

nutella yerim

Öne çıkan mesajlar

braid said:

zaten salagız herkez dünyanın tüm profesörleri tüm bilim adamları tüm sosyal ve politik bilimciler salak ne ugraşıyorlar analizle, okumayla etmeyle çalışmayla.

herşey cia'in ve türevlerinin altından çıkıyor, ugraşmaya degmez.

Düşüncelerime saygı duymayan bir adamın bana atarlanması ben de os.ruk kadar tesir yapmıyor, öncelikle bunu bilmeni istiyorum.Senin gibi sadece kendi düşünceleri için özgürlük isteyen adamlardan çok var bu forumda,fark yaratmıyorsun.
SSCB'yi yıkan, Yugoslavya'yı 7 parçaya ayıran,Baba Buş'un sallayıp devirmediği ama oğul Buş'un devirip öldürdüğü Saddam'ın ülkesi Irak'ı 3 parçaya bölen,Etiyopya'yı,Somali'yi,Sudan'ı karıştırıp bölen; Kaddafi'yi katledip ülkesini yobazların eline terk eden, Mübarek'i devirip yine Mısır'ın yobazların eline geçmesine sebep olan, Suriye'deki mevcut durumu yaratan, Türkiye'yi yıllardır terörle yatırıp terörle kaldıran doğal sebepler, evrim teorisinin bir gereği,doğal seleksiyon vs...
braid said:

zaten salagız herkez dünyanın tüm profesörleri tüm bilim adamları tüm sosyal ve politik bilimciler salak ne ugraşıyorlar analizle, okumayla etmeyle çalışmayla.

Sosyal ağlarda paylaş

Nedanko'nun verdiği şu haber

nedanko said:

verildi mi bilmiyorum.

http://gundem.milliyet.com.tr/abd-liler-saldiriyi-tahmin-etti/gundem/gundemdetay/25.08.2012/1585908/default.htm

aşağıdaki arkadaşa gitsin...
braid said:

o biraz düşünürken ben devam edeyim.
şu bizim gazetelerin hala daha <> kastırması nedir yahu?! Lan bu kadar mı hain olunur doğup büyüdükleri,yaşadıkları,ekmek yedikleri ülkeye insanlar. Bu haberi pekala, "Adamlar önce planlamışlar, sonra da uygulamışlar" diyerek vermek mümkün ve doğru ve gazetecilik de bunu gerektirir...

Zaten bu yüzden Aydınlık gazetesi, ULUSAL KANAL <>...

Birileri uyumaya devam etsin, adamlar planladıklarını oyunlarla icra ediyorlar daha sonra da uyguluyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

amerika'daki kuruluşlar büyük ihtimalle "tokyo'da kuzey koreye ait kirli bir nükleer bomba patlatılırsa çin'in üretimindeki değişikliğin avrupa birliğine etkisi ne olur" onu bile tartışıyor yalnız.

serious gaming fuarlarında adamların ada devletlerine yapılacak darbelerdeki sivil halk kaybını tahmin etmek için yaptığı simulasyonlar vs bile var mesela.

arkasında o var yahut bu yok demiyorum.
sadece adamlar her şeyi düşünüyorlar diyorum.
bizdeki gibi "aaaaa askerler bi odada neler neler düşünmüşler! dur içeri alalım!!! hapsedelim" mantığı yerine her türlü olasılığı değerlendirin yaklaşımı söz konusu olunca gelişimin ucu bucağı olmuyor tabii.

aferin adamlara.
Sosyal ağlarda paylaş

bu haberde bahsedilen kuruluş çeşitli vakıf ilişkileri (amerikalıların bulduğu güzel hilelerden birisi, bizde de yaygınlaştırıyorlar şimdi şu NGO tribiyle. resmi olan, devlete bağlı olan, devlete rapor veren kurumları vakıf ya da dernek şeklinde pazarlıyor-sunuyorlar. onlar da dolaylı yollardan dönüp dolaşıp dış işlerine veya ona bağlı olan kurumlara raporlama yapıyorlar, talimat alıp uyguluyorlar.)pentagon'a bağlı, dolayısıyla cia'nın da kontrolünde. amerika'da her b.k dış işlerine bağlı olduğu için her şey de (cia'da)dış işlerine bağlı.
gözle görülen, elle tutulan ve ne yazık ki yüreklerde yarattıkları acılar ile hissedilen olayların nedenleri (bana göre)ortadayken; bunların dile getirilmesine tahammül edemeyen, komplo teorisi olarak niteleyen dünyadan bihaber genç insanlar var. asıl can sıkıcı olan patlayan bombalar, o bombaları patlatan onun bunun çocukları değil...asıl can sıkıcı olan işte bu bihaber gençler.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

amerika'daki kuruluşlar büyük ihtimalle "tokyo'da kuzey koreye ait kirli bir nükleer bomba patlatılırsa çin'in üretimindeki değişikliğin avrupa birliğine etkisi ne olur" onu bile tartışıyor yalnız.

serious gaming fuarlarında adamların ada devletlerine yapılacak darbelerdeki sivil halk kaybını tahmin etmek için yaptığı simulasyonlar vs bile var mesela.

arkasında o var yahut bu yok demiyorum.
sadece adamlar her şeyi düşünüyorlar diyorum.
bizdeki gibi "aaaaa askerler bi odada neler neler düşünmüşler! dur içeri alalım!!! hapsedelim" mantığı yerine her türlü olasılığı değerlendirin yaklaşımı söz konusu olunca gelişimin ucu bucağı olmuyor tabii.

aferin adamlara.

think tankleri bu sebebten her ulkede aktifler ve garip bir sekilde herseyin her yonlu planlari mevcut en kucuk orneklendiricek olursak eger ileride dunya disi kavimler gelirse diye guzel bir sekilde ciddiye alip finans edip hesap edip planli programli konsey kuruyorlar.

Simdi cok uc bir ornek olacak ama Tr de varolan dizilere bir goz attigimizda hangi diziler com seviliyor ask ve aldatma olan diziler azicik citayi yukselttigimizde kurtlar vadisi gencligi ile karsi karsiya kaliyoruz ve oyle bir corba ki bu yiyenler zenginlesiyor bu corbanin turkusunu soyleyenler paranoyak hale gelip her kesimi her irki dusman gormeye basliyor. Simdi citayi biraz daha yukselttigimizde cnbc e gencligi ile karsi karsiyayiz bu genclik ise tamamen zit bir sekilde kv gencliginin tam tersi bir yonde dusunce bicimi ile yapilandiriliyor ama simdi bu durum dunyanin heryerinde ayni; mesala japonyada gencligin gidisatindan mutlu olmayan yasli kesim halen hentai dergileri ve animeleri ile mahkemeleri surmektedir bir yonde giderek abd lesen nesil yuzunden kara kara dusunmektedirler. Ama bu neye gore kotu neye gore iyi diye bakarsak yonetim bicimi olarak koyunlastirip yonetmek kolay bir yol tabiki ama bu demek degil ki dogru bir yol ama her nedense kim basa gecerse gecsin bu yol izleniyor.Toparlayacak olursak TRde olanlar her ulkede baska bir lacivertte olmaktadir durumun cografik konum ve algi bicimine gore kilit bulduguda ayri bir durumdur.
Sosyal ağlarda paylaş

Japonyada durum ole hentai izliolar dejenereler denicek kadar basit diil, turkiyede koylerde essek keci olgusuna girmeyelim hani

Japonya refahini kac nesilin kendi haklarindan feragat edip it gibi calismasi ile kazanmis bi ulke, dogal kaynak yok, toprak yok, nufus zaten yok, asilip sirf patent abanarak muhendsilik mucizeleri ile herifler ulkelerini ayaga kaldirdi, ucuncu dunya ulkesiyken birinci dunyada resmen zorla kendilerine yer actilar

Kapitalist sistemle buyumus yeni nesil o donemin zorluklarindan uzak, refah icinde yetisti. Japon toplumunun geneli gibi kolektivist degil bireyciler, toplum icin bireyin kendinden feragat etmesi adamlara cok sacma geliyor, birde ustune parada olunca her akimi sonuna kadar yasayip bokunu ciakriyor herifler

Anaokuluna girisin bile sinavla oldugu bi ulke, anaokulu sana en iyi ilkokolu vaad ediyor, en iyi ilk okul en iyi ortaokulu, en iyi ortaokul en iyi liseyi, en iyi lise ise en iyi universiteyi

Anaokulundan beri adamlar oss kafasinda, surekli bir yaris icindeler yasitlari ile, birde ustune kolektivist egitim sistemi kucuk yastan bellerini kirip adam etmeye kasiyor, okulu ve ozellikle tuvaletleri temizlemek ogrencinin gorevi, kaciniz bole bi ise evet derdi?

Birde ustune universiteyi bitirince agir calisma saatlerini ve toplumda herkesin baska bir rol oyanadigi bir ortami hayal edin, is cikisi is arkadaslarinizla icmeye gitmediniz diye isten atilabiliyorsunuz, gene yiginla formal kurallari var is hayatinin bireyi onemsemeyen

Hepsinin ustunede omur boyu istihdami ekleyin

Bugun ise giren bi y jenerasyonu mensubu ortalama 2 senede bir is degistiriyor, adamlarda is degistirme tabusu var hala, bi ise girip omur boyu kendini o sirkete adamadiysan ve ayrildiysan eski kafali cogu japon patron icin guvenilmez adamin tekisin

Eh omur boyu istihdamin yol actigi yeni mezun issizligi var

Affetmiyen universite sistemi yuzunden dandik bir ise girip sadece calismak icin varolan bi salaryman olma sendromu

Kadinlar icin sekreterlik gibi basit isler haric kocaman bi cam tavan var, kopek gibi calissalar yukselme sanslari yok, evlendikleri zaman cogunlukla isveren kapinin onune koyuyor kocaman bi bonusla beraber

Birde bu realitelerin ustune tokyonun istanbuldan cok cok daha beter bir calisma baskenti oldugunu hesaba katin, evler kucuk yetersiz ve hayat asiri pahalli

Evlilik ve dogum oranlari ise her yil dusuyor, genelde kadinin erkekte istedigi tek sey para, sen calis kazan ben evde oturup yiyim

Eh orta gelirli bi ailenin calismayan iki cocuga bakabilicek kadar kazandigini dusunurseniz hikikomori sendromunun neden bole yaygin oldugunu gorursunuz, topluma adapte olamayan bu bireyler kendilerini tamamen cekip eve kapaniyorlar iste, ailelerde bu cocuklardan utandiklari ve kimsenin duymasini istemedikleri ve korktuklari icin para vermeye devam ediyor

Turkiye bole 5-10 kat iyi, istanbuldaki calisma kulturu suratle degisiyor zaten, kurumsallasamamiz aile sirketleri haric calisan yonunden cok buyuk sorunlar yok, ekonomide buyumeye devam ettigi icin surekli ek istihdam yaratiyor, banka subesi calisani sendromu diye bi olgu gelismeye basladi bu yuzden bizde ehue
Sosyal ağlarda paylaş

Tapinakci said:

Japonyayi bana mi anlatiyorsunuz 8 senedir yasiyorum ve japon vatandasiyim? Bu sefer olmadi ;)

Kisaca heryerde ayni konu kendi ortusunde ve kendi dusuncesinde ayni yonde gerceklesiyor yani biraz lutfen oturup dusunun sadece siz bilmiyorsunuz bazi seyleri.

dogma buyume turkiyeli olupta daha burayi bilmeyen yiginla adam var forumda, 8 sene baya baya weak
Sosyal ağlarda paylaş

japon kültürüne girmeyeceğim swh
zaten alakası da fazla değil konu ile.
lakin, her türlü simulasyon inanılmaz veri kazandırıyor adamlara.
amerikada 16tane mi ne bilinen büyük istihbarat teşkilatı var. bir sürü bağımsız kuruluştan destek alıyorlar ki, sayıları yüzü aşkındır.

bunların tümünü temsilen cia cia diyorsunuz. ok. onu da anlıyorum.

lakin eğer adamlar bu olayı tahmin ettilerse "vay kömplö" demem sadece bravo derim.
bir de düzenledilerse iki kere şapka çıkartırım.

oturup zırlamak yerine feyz alıp değişim için çabalamak gerek.

bakın halkın koyun olması bir yana -zaten halkın ne olduğundan bağımsız olarak- ülke geleceğine etki edecek yerlerde bulunanların uzun vadeli tüm opsiyonları değerlendirmesi kadar doğru bir hareket olamaz. adamlar bu noktada gerçekten başarılılar.

ohah sabah yazmıştım bunu lan. göndermemişim sdf. devamını hatırlamıyorum şimdi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...