Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gaziantep'te polis merkezine saldırı

nutella yerim

Öne çıkan mesajlar

nedanko said:

Halk destegini yitirir ve kendiliginden cozulur bu is. Yani PKK sorunu belki halen olur elindeki guclerle, ama Kurt sorunu olmaktan cikar, Kurt destegi azalir yani. Ciddi diyorum. PKK ya destek veren kurtler olumune sonuna diye vermiyor (sivillerden bahsediyorum), gencler oyle o militanlasmis gencler oyle. ama buyuk kismi halen kritize ediyor. sivil olumleri lanetliyor, ki samimiyetine inaniyorum bu adamlarin (sivillerin lanetlemesi oalyi)

said:
“Eskiden gazeteciler bize soru sorduğunda, resmî şeyler söylerdik. Savaş istemiyoruz, bilmem ne istemiyoruz filan derdik. Siz de gider, ‘halk huzur istiyor, PKK izin vermiyor’ diye yazardınız. Şimdi samimi olarak söyle; ben dahil, görüştüğün herhangi bir Şemdinlilinin konuşmalarını yazmaya kalksan, kaç yıl hapis yatarsın?”

Konuştuklarını pürdikkat not ettiğimizi gören Şemdinlili hararetle devam ediyor: “Hapis yatar mısın demiyorum, kaç yıl yatarsın diyorum. Çünkü bizim söylediğimiz her söz, devlete göre PKK’nin sözüdür. Hani başbakan demişti ya, Şemdinlililerin tanıklığı kabul edilmez diye. O hesap aynen devam ediyor… Bak, Şemdinli’nin Kürtçe ismi Navşar’dır. Ama Navşar artık olmuş Navşer! (Savaşın ortası) Konuşsam, Şemdinli’yi de Türkiye’yi de terk etmem lâzım. O yüzden ne ben Şemdinli’den çıkayım ne sen hapse gir!
Sosyal ağlarda paylaş

DoubleW said:

Mhp nin resmi olarak bağlantısı olduğu silahlı örgütün adını yaz, resmi olsun çünkü şu partinin şu örgütle bağlantısı var diye yetoca başlangıç yapılırsa konu uzar gider...Hani kişi şahıs dersen, sol sağ din şu bu sürüyle adam yazılır buraya gerek yok.Örgüt adı yaz ben doğrulayayım bildiğim kadarıyla yoksa da susar otururum.

Pkk teröristtir, meclis uzantısı da bdp dir, teröristlerle kucaklaşmışlardır.Oyuzden terörün geçmişi git başkasına anlat.

Sol sağ çatışmasının olduğu dönemlerde nasıl ki solcular kendi arkadşalarını anıyorlarsa devlet onları hangi sıfatla gösterirse göstersin, mhp dekilerde kendi davalarındaki arkadaşlarını anıyorlar.Nasılsa yeni demokrasi özgürlük savunucumuz bdp doğru mu pirvan? o mhp ye vekil olan adamlaırn hangi sıfatla neler için devlet tarafından nerelere yerleştirildiklerini ben bilemiyorum pirvan okadar bilgim yok, şuanda varsa mhp de öyle vekil isim söyle? Bende burdakilerde öğrensin.Devlet mhpden pek çok kişiye görev vermiştir diye düşünüyorum, pozisyon - görev - faaliyetler benim alanım değil.

Son paragrafın zaten kahve ağzı, hele ki diploma istemek nedir? ilk defa gördüm patide diploma isteyeni.Adam çağırsaydın keşke sdf

Hiçbir konuda bilgin olmadığı meydanda, ders de vermeyip kısaca cevap vereyim.

1.MHP'nin 12 eylül öncesi (ve biraz da sonrası) bağlantılı olduğu büyük oranda bilinen(BDP PKK bağlantısı ne kadar biliniyorsa) 2 örgüt var.
TİT(türk intikam tugayı) ve TÜŞKO(türk ülkücü şeriatçı komando ordusu). İlk idam edilen ülkücü lider Mustafa Pehlivanoğlu'nun savunma ve ifadesine göre bu örgütleri abdullah çatlı, muhsin yazıcıoğlu, şevket çetin ve esat bütün'ün arasında bulunduğu kişiler yönetmektedir. Detaylı bilgiyi googledan ara.

2. Türkçülük/turancılık davası 12 eylül dönemine ait değildir. Bak bir tarih konusu daha. 6-7 Eylül olayları olarak bilinen ve 1944'de meydana gelen katliamın ardından dava başlamıştır, Gayrımüslimlere yönelik bir dini/etnik temizleme olayının arkasından. MHP'nin kurucusu Türkeş de davanın sanığı ve hükümlüsüdür. Google ->

3. Çok uzun liste var da bir tane denk geleni yazayım bu saatte dahası zarar: MHP milletvekili ve genel başkan yardımcısı Atilla Kaya Mithat Koçulu'yu öldürmekten dolayı hüküm giymişti bir zaman. Ayrıca tehdit, haraç, mafya, çek senet gibi işlerden de sabıkası vardı.
http://www.haberaktuel.com/afla-idamdan-kurtulan-atila-kaya-mhp-milletvekili-oldu-haberi-82396.html
http://www.mansethaber.com/siyaset-siyaset-haber-1973.html

4. Diploma istememdeki espriyi göremiyosan beyin nakli tek çözüm. Çünkü atış serbest şeklinde konuşmana kızdım. Direk tun birşeyler yazıp altına nedanko ya da ben her kimse cahilsiniz cahiller böee yazman hoş değil. Cahil dediğin insanlar senden belki 2 kat daha eğitimlidir. O nedenle.

edit: link ekledim
Sosyal ağlarda paylaş

hamsilipilav said:

terröristlerle kucaklaşan parti ile katliamlara imza atan katillerin salı verilmesine iyi oldu içimiz rahat artık diyen bir parti arasında ne fark var?

amacı memleket sınırlarını yeniden çizdirmek olan bir parti ile arasında ben baya bir fark görebiliyorum.

çok sesliliğe karşı değilim ama memleket ortalamasına göre daha bilinçli olan şu toplulukta bile bu farkı ayırt etmeye çalışıyorsak, sınılar zaten çizilmiş, 3-5 vakte kalmaz resmileşecek diyebiliriz.
Sosyal ağlarda paylaş

Pirvan said:

DoubleW said:

Mhp nin resmi olarak bağlantısı olduğu silahlı örgütün adını yaz, resmi olsun çünkü şu partinin şu örgütle bağlantısı var diye yetoca başlangıç yapılırsa konu uzar gider...Hani kişi şahıs dersen, sol sağ din şu bu sürüyle adam yazılır buraya gerek yok.Örgüt adı yaz ben doğrulayayım bildiğim kadarıyla yoksa da susar otururum.

Pkk teröristtir, meclis uzantısı da bdp dir, teröristlerle kucaklaşmışlardır.Oyuzden terörün geçmişi git başkasına anlat.

Sol sağ çatışmasının olduğu dönemlerde nasıl ki solcular kendi arkadşalarını anıyorlarsa devlet onları hangi sıfatla gösterirse göstersin, mhp dekilerde kendi davalarındaki arkadaşlarını anıyorlar.Nasılsa yeni demokrasi özgürlük savunucumuz bdp doğru mu pirvan? o mhp ye vekil olan adamlaırn hangi sıfatla neler için devlet tarafından nerelere yerleştirildiklerini ben bilemiyorum pirvan okadar bilgim yok, şuanda varsa mhp de öyle vekil isim söyle? Bende burdakilerde öğrensin.Devlet mhpden pek çok kişiye görev vermiştir diye düşünüyorum, pozisyon - görev - faaliyetler benim alanım değil.

Son paragrafın zaten kahve ağzı, hele ki diploma istemek nedir? ilk defa gördüm patide diploma isteyeni.Adam çağırsaydın keşke sdf

Hiçbir konuda bilgin olmadığı meydanda, ders de vermeyip kısaca cevap vereyim.

1.MHP'nin 12 eylül öncesi (ve biraz da sonrası) bağlantılı olduğu büyük oranda bilinen(BDP PKK bağlantısı ne kadar biliniyorsa) 2 örgüt var.
TİT ve TÜŞKO. İlk idam edilen ülkücü lider Mustafa Pehlivanoğlu'nun savunma ve ifadesine göre bu örgütleri abdullah çatlı, muhsin yazıcıoğlu, şevket çetin ve esat bütün'ün arasında bulunduğu kişiler yönetmektedir. Detaylı bilgiyi googledan ara.

2. Türkçülük/turancılık davası 12 eylül dönemine ait değildir. Bak bir tarih konusu daha. 6-7 Eylül olayları olarak bilinen ve 1944'de meydana gelen katliamın ardından dava başlamıştır, Gayrımüslimlere yönelik bir dini/etnik temizleme olayının arkasından. MHP'nin kurucusu Türkeş de davanın sanığı ve hükümlüsüdür. Google ->

3. Çok uzun liste var da bir tane denk geleni yazayım bu saatte dahası zarar: MHP milletvekili ve genel başkan yardımcısı Atilla Kaya Mithat Koçulu'yu öldürmekten dolayı hüküm giymişti bir zaman. Ayrıca tehdit, haraç gibi işlerden de sabıkası vardı.

4. Diploma istememdeki espriyi göremiyosan beyin nakli tek çözüm. Çünkü atış serbest şeklinde konuşmana kızdım. Direk tun birşeyler yazıp altına nedanko ya da ben her kimse cahilsiniz cahiller böee yazman hoş değil. Cahil dediğin insanlar senden belki 2 kat daha eğitimlidir. O nedenle

İyi okuyup ezberlemişsin!

1.Özellikle Abdullah Çatlı ve yazdığın hiçbir isimin terör faaliyetleri ile uzaktan yakından alakası yoktur, sırası gelmişken devlet tarafından organize edilip ülkücülere verilen işleri de sana öğretildiğinden farklı olarak , beynine ufak yaşlardan itibaren sokulanlardan farklı olarak yaz, bana tarih tarih hiçbirşey yazmayıp sadece mhp nin niye bdp ile aynı kefeye çekilebileceğini gösteren örnekler ver..Askerine mi kurşun sıkmıştır, toprak bütünlüğünü mü tehdit etmiştir..Silahlı örgütleri bu şekilde saymana gerek yoktu, çünkü terör eylemleri içinde bulunduklarını sorark isim istemiştim yine ezber tarih kitabı çıktı.

2. Türkçülük turancılık diyip, paragraf açmadan 12eylül ve sonrası mhp katilleri ,şunları bunları partiye aldı diye geçiş yapmışsın.Paragrafta bulunan şeyle zerre alakalı değil, oyuzden 12 eylüle ilişkin bahsettiğini sandım , isim isim dava bilmiyorum ki, mhp içerisinde üye vs vs olsam muhtemelen haberim olurdu.Ek olarak çok daha rahat size öğretilenden farklı cevabım da olurdu ilk defa gördüğüm türkçülük turancılık davası hele ki 1944 görünce konunun temellerinden nasıl da saptırılmaya karar verdiğini görünce gülerek geçiyorum.

3.Zaten varsa bilmiyorum demiştim, yine de bakarım ,gerçi ezber bilgimden şüphe kalmadı.Doğrudur diyelim.Asla atış serbest şeklinde konuşmadm üstelik, senin kıvırmandan , mhp kötü olaylar içerisinde bulunmuştur temelli başlıklarını ele alarak vatanı bölen , terör örgütü ve yancısı meclis uzantısı bdp yi eş değer tutan nedirin cevabını hala alamadım.

4. En başta yazdım ezber bilgin, sana beynine sokulanlarla iyi örtüşerek sempatizan kazanmış adamlar..
Ek olarak nedankoya cahil demedim, mhp bdp yi eş tutmak cahilliktir dedim.Oyuzdenyandaş destekçi kazanmak ki sizin en iyi bildiğiniz iştir , lafımı çarpıtma kendi sempatizanlığını kendine sakla milletin aklını da "ne güzel tarih vererek konuşuyor bu adam" diyerek terörist pkk nın en büyük yandaşçısı en büyük destekçesi olan bdp ye yöneltme.

Son olarak sene 2012 bi yol al ya.Şimdi tekrar düşündüm gelmiş adam burda 1944 demiş, ben şuanda varolan 2012 mhp si ve 2012 bdp sinin kıyası veya hadi bdp ortaya çıkalıdanberi( farklı isimlerini de değerlendirin) , mhp ve bdp eş görülmesine tepki olarka yazdım.Mhp ve bdp nin kıyaslanmasına ki kıyaslanabilecek unsur terör , nasıl eşittir? Mhp nin öldürdüğü 30bin kişi nerdedir, yaktığı bomba koyduğu öldürdüğü askerleri kim saklamaktadır?..Daha ne kadar tehdit olacak mhp bu ülkenin bütünlüğüne?
Sosyal ağlarda paylaş

bbc: http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-19322449

"However, rebels from the outlawed Kurdistan Workers' Party (PKK) are active in south-eastern Turkey, which has a Kurdish majority."

reuters: http://www.reuters.com/article/2012/08/20/us-turkey-explosion-idUSBRE87J0O520120820

"Turkey has accused Syria of supporting the PKK, which launched a separatist insurgency in the region 28 years ago during which more than 40,000 people have been killed."

en azından reuters düzgün bir şkeilde aldatmış gerçekleri.

bu insanlar asi değiller, teröristler. bunu dünyaya anlatamadıkça yalnız kalırız.
Sosyal ağlarda paylaş

DoubleW said:

1.Özellikle Abdullah Çatlı ve yazdığın hiçbir isimin terör faaliyetleri ile uzaktan yakından alakası yoktur

okuyarak gelirken 1. cmlesinden sonra bütün yazılarını atladığın ender kişilerden biri oldun. tebrik ederim.

tek bişey söyliyim: bdp ve mhp benim için de aynı anlayışın partileridir. birbirlerinin tamamlayıcısıdırlar. farkları birinin kürt tarafında diğerinin türk tarafında olmasıdır. ikisi de ırkçılık belasından dallanmış ideolojilerden şekillenmiştir. şartlar farklı olsaydı bdp'yi bugünkü mhp'nin konumunda, mhp'yi de dağdan gelenlerle kucaklaşır konumda görürdük. bdp'nin her işi sıkı sıkı sarıldığı statüko düzeni içinde legal, konumu da legal olurdu. mhp ise illegal olurdu. geçmişteki birsürü kiri zaten yazmışlar, onlardan bahsetmiycem.
Sosyal ağlarda paylaş

Amaç Türk Milleti'nin sabrını taşırmak, iyice tahrik etmek, sonra da insanların Kürt kökenli vatandaşlara gördükleri yerde saldırmasını sağlamak. Bu görüntülerin dünyaya yansıtılması...Daha sonra da "bakın Türkler Kürtler ile anlaşamıyor,birlikte yaşayamıyor" görüşünün dünya kamuoyunun ve tabii ki kendi insanlarımızın zihinlerine yerleştirilmesi. Sonra da VERİP KURTULMA politikaları neticesinde KÜRDİSTAN'ın, pardon BÜYÜK KÜRDİSTAN'ın ilan edilmesi.
DEMOKRASİ, EŞİTLİK, İNSAN HAKLARI'nın gereği de bu değil midir zaten ? !!!!
Yazık bu meleket için canlarını veren 20 yaşındaki nice Mehmetlere...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...