Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Troy - Truva

ghaldszar

Öne çıkan mesajlar

said:
BOccOB, 26 Mayıs 2004 21:17 tarihinde demiş ki:
Şincik bunlar truva atını yapıp içeri sızıyorlar, ama içerde şehiri yakarken atı da yakıyorlar, bizim çanakkale deki at fason öyleyse?

3200 sene tahtadan bir atın kalmasını beklemiyordun herhalde. Çanakkaledeki at tarihteki anlatımlara göre tekrardan yapılmış temsili attır. Bu kadar senedir kabul etmiş şekli değiştirip de neden abidik gubidik bir at şekli yapmışlar film için anlamadım ve de iğrendim açıkcası.
Bu arada atın içersine çok fazla insanın sığması gerekmez. Çünkü onların görevi ayakta kalan bir iki nöbetçi varsa onları aşıp kapıları açmak ki 10 kişi hali hali yapar bu işi.
said:
Bir de gece saldırırken o çalı yumaklarını alevlendirebilmek için yüzlerce ok atıyorlar yere, onun yerine yuvarlanırken 3-5 okçu alevli oku toplara atsa daha pratik olmaz mıydı?

Bu yol daha güvenli hem de daha şaşırtıcı bir yol bence. Uykudan yeni uyanmış aslkerler oklar üzerine geliyor diye koşuşurken o büyük yumaklar karanlıkta zaten gözükmez. Alev aldıklarında ise zaten çok geçtir askerler için. Hem de askerlerin yumakları vurması boşluğa atış yapmalarından çok daha zor.
said:
Bu truvalılar ibnelik üstüne ibnelik yapıyorlar, o zaman neden aşil vs. hector bölümünde aşili oka tutmadılar?

Truvalıların yaptığı bir ibnelik göremedim ben. Eğer Hectorun Paris' in kavgasına karışmasından bahsediyorsan o zaten kitapta yoktu. Yönetmene sormak lazım.
said:
Rahip kız briseis o kadar dindar adam öldürmeye karşı falan; ama filmin sonunda şrraak diye boynuna geçiriyor agamemnon un. Madem kız bu kadar soğukkanlı bir biçimde adam öldürebiliyor, o zaman neden achilles i de öldürmedi yataktayken?

Brises Ackhilleus' a aşıktı da ondan.
Sosyal ağlarda paylaş

tabi daha sonra o kazıklar düşmana kamp malzemesi, ok yapımı için malzeme olarak geri dönüyor, pek bi işe yaradığını göremedik sanki daha çok düşmanın işine yaradı :)[signature][hline]İnsan beyni moleküllerinin sıkıştırılmasından yapılmış olan kalkan ile korunuyordu Dünya.(Dünyayı Kurtaran Adam)
Sosyal ağlarda paylaş

yönetmen asıl hikayeye sadık kalmak yerine kendisi bir takım eklemelerde bulunmuş.filmi bir kahramanın etrafında döndürmeye çabalamış ama o da olmamış.aslında ilyada'ya sadık kalıp bize de onu anlatsaydı belki daha bomba bir film olurdu.yani aşil'i öldürmeye ne gerek vardı ki.adam zaten çok büyük bir savaşçı.(bir de filmin en itici karakterine öldürtüyor.uyuz oldum ya.)herşeye rağmen yine de beğendim.[signature][hline]*!Herkes bakar ama çok azı gerçekten görebilir...*
Sosyal ağlarda paylaş

o iş için 10 kişinin bile fazla olduğu aşikâr zaten ghald
ama o at bu at mı sorusuna bir nebze cevap olsun diye yazdım zaten onu, filmdeki kadar büyük bir at değil çanakkaledeki, çok da uyduruk zaten[signature][hline]He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Infeqted, 26 Mayıs 2004 23:02 tarihinde demiş ki:
ya film yanlis degil kardesler kitap yanlis

ben kitabi okumustum 6 sene oluyor hatirliyodum ama bu kadar detay hatirlamiyorum hatta o oddyseeyyyyy bokunuda okumustum neyse simdi sizin akliniz aliyormu 20 tane tarih arsiveri arastirmacisi birlestirip kitabdan bu filmi cikartiyor ve siz diyorsunuzki kardesim bu kitapta boyle degil burasi boyle olmamasi lazim yani hakkaten komik varsa cok buyuk ayip ama olmazki o kadar buyuk rezillik yapamazlar

AYRICA o zaman tarihi yani yazitlari sparta balikcisi yazmadigi, gidip soylulardan ya kralin yazmani hani patasana falan oyle tipler yazdigi icin tarih tarafli, tarafsiz belge yok, yani sn diyosun aslinda oyle degil boylle oyle olabilir ama adamlar onu oyle yansitmak istemiyorum, yani film yanlis degil adaptasyon bu kitap yannis

tamaamen duygusaaal. a.k.a holivud[signature][hline]a.k.a "bay bomba"
Sosyal ağlarda paylaş

Kadınlara yönelik görsel bir şov , 15-25 yaş arasıda erkekleri savaş sahneleri etkiler o kadar..
Sadece ege turizimini canlandırmak için iyi bi film bence o kadar..[signature][hline]Ayşe'nin yaşı Mehmetin yaşının....

[Bu mesaj narin tarafından 27 Mayıs 2004 15:52 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Truva süperdi harbi göz banyosu yaptık Brad Pitt in o kaslar neydi hele bi yataktan kalkış sahnesi vardı salyalarımız aktı tabii Eric Bana (hector) onu gölgede bırakmış bu filmde.Bunlar görsel açıdan yani üstteki arkadaşın dedikleri doğru acaip doyduk..
Savaş sahneleri de iyiydi ama koca destanı yemişler sanki.. bi de filmde Truvanın Türkiye de olduğu pek belli edilmiyor yani yabancı bi ülkede filmden çıkanlara sorsanız Truva nerde diye çoğu yunanistan der heralde..
Bununla ilgili gazetede bi yazı okumuştum kızın biri anlatmış amerikadayken iş bulmak için bi yere başvurmaya gitmiş orda tesadüfen iki amerikalı ,o kadar yunanistan haritasına baktık ama truvayı bulamadık gibilerinde bişiyler diyolarmış, kız truva Türkiye de diyince hepsi şaşırmış tabii kıza da işi vermişler :))
Sosyal ağlarda paylaş

Ayrıca son arkeolojik araştırmalarda bu truva olayının tam olarak böle olmadığı ortaya çıkmış ..
Yani fantaziden öte bişi olduğunu sanmıorum , gene dedim ve diyorum böle güzel bi konuyu görselliğin arkasında istemesende olsa boğmuşlar , karakterlere yeteri kadar zaman tanımamışlar hatta film adı truva , ancak truva atı son 30 dakkada çıkıyor..
O zaman filmi Achilles ve kasları yapsalardı bizde ona göre giderdik..
Gerçi her filmde olağan şeyler bu yazdıklarım ama o kadar abarttılar ki filmi , şimdi garip gelmesi bu kadar eleştriye maruz kalmsaı doğal..[signature][hline]Ayşe'nin yaşı Mehmetin yaşının....
Sosyal ağlarda paylaş

valla tüm mesajları okuyamadım kusura bakmayın cevaplandıysa. Atı buldukları sahnede vebalı adamlar nerden çıkıyor olay nedir ?

ayrıca Helenle Paris ayrılırken bu dünyada ya da öbür dünyada görüşücez diyorda bu kişilerin ölümden sonraki hayata inancı varmı ki ? olsa bile ölülerini niye yakıyorlar ? yani emin değilimde mantıken saçma geldi bana[signature][hline]Karakurt, 30 May 2003 21:56 tarihinde demiş ki:
Deniz maymunu hayvanı çok şerefsiz bi hayvandır
Karakurt, 03 September 2003 12:45 tarihinde demiş ki:
FuFu hayvanı çok şerefsiz bir hayvandır
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Fegro, 30 Mayıs 2004 02:53 tarihinde demiş ki:
Arkadaşlar farkettnizimi; filmde Ortodox papazları vardı Parisin Heleni babsıyla tanıştırması sahnede arkada.Yoksa benzetimmi?

kostüm benzerliginden öte bişey olamaz. propaganda bile[signature][hline]"All those moments will be lost in time, like tears in rain..."
Bish'in akıllara durgunlık vericek görüntüsü !
Sosyal ağlarda paylaş

Bütün eleştirilerin haklı olduğu noktalar var ama film bence güzeldi. Özellikle surların önündeki ilk savaş. Adamlar filmi yapmasaydı 2.5 saatlik bi seyir zevki yasamayıp simdi burada elestiri yapıyor olmayacaktık.
Birde Odyseus un Ithaka ya dönüş yolculuğu yeniden çekilse çok güzel olur diye düşünüyorum...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Werb, 25 Mayıs 2004 18:03 tarihinde demiş ki:

LAN HALA BAARIO LAN BUğ " bndan sonrasını hatırlamıyor bide ekran parise donunce adam haykırıodu " LAN SERREFSIZ HEPSI SENIN BASININ ALTINDA CIKIO BUNLARIN "

acıkcası sımdı pek komık gelmıo ama adam ciddi ciddi bunları soledi asıl komık gelen filmle dalga gecmıodu ciddiydi bunlşarı solerken belkide ondan cok guldum =)

[Bu mesaj Werb tarafından 25 Mayıs 2004 18:06 tarihinde değiştirilmiştir]

Bence gayet komik. Bende ROTK u ön sırada oturan bir grup Orc la izlemistim. O yüzden ikinci defa gitmem gerekti. Daha sonra sinema sahibinden öğrendiğime göre sinemanın boya badana işini yapan adamlarmış.

[Bu mesaj Andre tarafından 31 Mayıs 2004 15:43 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj Andre tarafından 31 Mayıs 2004 15:44 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Badana parası yerine filmmi seyrettirmiş ? Komik diye buna denir herhalde.

Neyse ben bi arkadaşla gittim 21:45 matinesine. Biraz geç kaldım o yüzden en ön sıradan izledik. Pek içaçıcı deildi ama olsun neyin ne olduğunu anladık en azından.

Şerefsizzzz Paris !!!! diorum başka bişi demiorum :D Legolas'lığını yaptı gene demek istemiorum ama yaptı adam ya. Yannız ilk şutu neden direk ayağına gitti anlamadım. Hani arkasından biri gelir sendeler şansa vurmuş olur ama herif hakkaten nişan alarak vurdu yaw. Sonrakilerin hepsini göğsüne isabet ettirdi. Sonradan açıldı yani :D

Filme savaş sahnesi kadar aşk sahnesi koymakta güzel oluomuş be. Ama o kadar geç vakit çekemedim o sahneleri ve uykum geldi. Filmden sonra ayılmak için bayağa bir çaba sarfettim. Allahtan dışarısı soğuktuda çabuk ayıldım :D[signature][hline]This Cat Scratches Free.

[Bu mesaj Catscratch tarafından 01 Haziran 2004 00:35 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Destanda Apollon ( gunes tanrisi ) Paris'e Asil'in zayif noktasinin topugu oldugunu soyler ve Paris uzun zaman ok calisip kendini egitir bu atis icin. Burada ise mantik herhalde once topugundan vurup hedefi yavaslatip gelene kadar da isini bitirmekti (MMORPG oynayanlar bilir "Snare" :p) Hem de efsaneye uydurmus oldular.
Sosyal ağlarda paylaş

Topukmu. Hane bazı geyiqler bu troydan kaçanların bazıları asyaya gitti sonra türk olarak geri döndüler troy'un intikamını almak için diolar ya. Bu bizim kültürdeki topuğuna sıkmak bu Paris'in hareketinden mi gelio acaba. Hadi kabul edin filmin en sıkış yeri orasıydı. Yavaşlatmak için bacağını vurursun. Direk topuk çok ayrıntı oluo.[signature][hline]This Cat Scratches Free.
Sosyal ağlarda paylaş

yaaa allasen biri bana brad pitt'in hemen hemen her filminde .ötüme benzeyen hatunlarla aşk yaşamasını bi anlatsın yaw, madem ööle olacaktı ne demeye bu kadar yakışıklı oldu bu adam, bi tek mett joe black ve seven'da takdir ettim sevgililerini, haa bi de legends of the fall'daki kızılderili hatun. gerisi fosss.[signature][hline]Manda yuva yapmış söğüt dalına
Yavrusunu sinek kapmış gördün mü?

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...