Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Coursera

Phoenixlin

Öne çıkan mesajlar

Önce adres:

https://www.coursera.org/

Machine learningle ilgili videolar aranırken kendimi bu sitede buldum. Elemanlar, testistli üniversitelerin testisli hocalarını ayarlayıp; internetten herkese bedavaya ders verdirtmek üzerine bir site yapmışlar. Derslere kaydolup, o derslerin videolarını izlemekle beraber; sertifika almak isteyen olursa dersin ödevi, quizi, sınavı vs. ile uğraşabiliyormuş.

Farklı alanlarda(bilgisayar, ekonomi, elektronik...), şimdilik, 117 tane ders görüküyor. Merak eden, şunu öğrensem iyi olurdu diyen olur belkim.

(Ohoy, Scala'nın kitabını okumaya üşeniyodum yaratıcısı ders verecekmiş :d)
Sosyal ağlarda paylaş

Bir de şimdi şu siteyi buldum:

http://www.class-central.com/

Coursera'nın yanında MIT-Harvard-Berkeley üçlüsünün de aynı kafada siteleri varmış ve yukardaki site üstünden tüm derslere(bitmiş, devam eden, gelecek) ulaşılabiliyor.

Edit: Bitmiş olanların videolarına ulaşılamıyormuş ya da ben yetemedim.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben gamification a kayit oldum.

Demo izledim oldukca guzele benziyo, kiz arkadasimda sustainability icin kayit oldu.

Eger o konulara profesyonel anlamda merakli iseniz girmenizi oneririm. Hem su an bedava, hem de sertifika aliyosunuz, elinizde bi kagit olur o konuyla ilgili calisirsaniz ileride.

Yararli yani, ama tarih kacirmayin. Hocalar cok iyi ozellikle.
Sosyal ağlarda paylaş

Derslere sonradan da kayıt yaptırılabiliyor; ama o zaman sertifika alamıyor diye biliyorum. Yine de en kötü ihtimal videolara ulaşılabiliyormuş:

"This varies on a class-by-class basis, and is a decision that's left to the individual instructors and their respective universities. For the classes that we have currently running, you'll at least be able to watch the lecture videos, even if you joined late."

http://help.coursera.org/customer/portal/articles/502626-can-i-join-a-class-that-has-already-started-can-i-enroll-late-
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Cuce said:

Phoenixlin said:

(Ohoy, Scala'nın kitabını okumaya üşeniyodum yaratıcısı ders verecekmiş :d)

nası bi sey oldu bu dünya, amma fantastikleştik.

İçinde ejderha, büyücü, kender olmayan kitapları okurken sıkılıyorum :(

Bir de kimse beni bir ders kitabını sonuna kadar okuduğuna inandıramaz!
Sosyal ağlarda paylaş

• 11 ay sonra ...
Tebrikler Koç Uniye

Hello!

We are very excited to let you know that Coursera and Koc University, as part of the Global Translation Partners program, have been working to create fully Turkish translated course lectures for you! The following 3 courses will have 100% Turkish lecture subtitles and start soon:

1.Hollywood'un Dili: Hikaye Anlatımı, Ses ve Renk - Wesleyan Üniversitesi

Sign Up »

2. İnsan Bilgisayar Etkileşimi - Stanford Üniversitesi

Sign Up »

3. Oyunlaştırma - Pennsylvania Üniversitesi

Once you sign up, you will be able to watch all the courses with Turkish subtitles by utilizing the "Closed Captioning" [cc] feature in the video player. Hope you enjoy these two courses. We will let you know when more courses are available in Turkish as well!
Sosyal ağlarda paylaş

moriarty said:

Tebrikler Koç Uniye

Hello!

We are very excited to let you know that Coursera and Koc University, as part of the Global Translation Partners program, have been working to create fully Turkish translated course lectures for you! The following 3 courses will have 100% Turkish lecture subtitles and start soon:

1.Hollywood'un Dili: Hikaye Anlatımı, Ses ve Renk - Wesleyan Üniversitesi

Sign Up »

2. İnsan Bilgisayar Etkileşimi - Stanford Üniversitesi

Sign Up »

3. Oyunlaştırma - Pennsylvania Üniversitesi

Once you sign up, you will be able to watch all the courses with Turkish subtitles by utilizing the "Closed Captioning" [cc] feature in the video player. Hope you enjoy these two courses. We will let you know when more courses are available in Turkish as well!
bana da geldi mu mail adamlar aştı
Sosyal ağlarda paylaş

ayrıca çok zevk alabileceğinze inandığım bir ders var, kaçırmayın derim

https://www.coursera.org/course/onlinegames

Online Games: Literature, New Media, and Narrative
Jay Clayton
Focused on Tolkien and The Lord of the Rings Online, this course explores what happens to stories and films when they are turned into online games.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi Koç'a helal olsun da anasını sattıklarıma, masterımın son dersini Coursera'dan alayım sizde kurtulun bende kurtuluyum diyorum; olmaz diyip dellendiriyolar beni -_-(Machine Learning masterı yapıp 1.5 senedir machine learning dersi almadım açmaya tenezzül etmedikleri için. Coursera sağolsun imdadıma yetişti de adamlar olmasaydı ötmüştüm)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...