Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Asla

Othranx

Öne çıkan mesajlar

beyler ben bu aralar sürekli bir şeyler hissediyorum sürekli şiir yazıyorum umarım siz de sürekli yorum yaparsınız şiirlerime=)

Asla

Buz kesmiş ellerim,üşüyorum bu cehennemde,
Yorganı düşmüş ruhumun,titriyor bu bedenle,
Dün kahkahaları uçuşan martıların,bu gökte,
Bugün gözyaşları çarpıyor yüzüme,
Rüzgarda kaybolan çığlıkları,
Yankılanıyor kulaklarımda:NEDEN?
Palmiyeler buruşturuyorlar yüzlerini acıyla,
Batırıyorlar iğne yapraklarını en derinlerime,
Çeviriyorlar içimde,çıkarıyorlar,sonra tekrar;
Kan değil,aşk sanki akan içimde,
Damla damla süzülüyor dışarı,gözlerimden bile,
Aydınlıklarda karanlık aramaya öyle alışmışım ki;
Karanlıklarda aydınlık bulunca sevinemiyorum bile;
O ufacık karaltı zaten korkutan beni,belli belirsiz bir siluet,
Ellerimi titreten o işte;ölümün gölgesi,
Gözyaşlarına dayanabilmiş bir serçeyi hançerlemek istiyor,
Gökkuşağının üzerine,mürekkep dökmek istiyor;
Ama başaramayacak!
Dalgalar rüzgarı,güneş dünyayı,ruh varlığını kaybetmedikçe,
Olmayacak![signature][hline]Halfmumi, 08 June 2003 06:13 tarihinde demiş ki:
açıkcası evlenince karım olursa o yöntemi uygulayacam.

Metboy 19.08.20 22:42 bende türk sağ açarım o sol açarsa ahahha
Othranx 19.08.20 22:42 euheu
Othranx 19.08.20 22:42 sen dopsun orta aç eueh
Metboy 19.08.20 22:42 aefdaeh

[Bu mesaj Othranx tarafından 25 Ekim 2004 01:16 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Açıkcası diğer arkadaşlarım kadar beğenemedim.

Öncelikle çok fazla işlenen bir temayı ele almışsın ve bu temayı işlerken ne yazıkki bu temayı daha önce işleyenlerin etkisinde kalmışssın.

Ayrıca dizeler arasında bir ahenk ne yazıkki göremedim. Sanırım uyaklı mı yazssam uyaksız mı derken arada kalmışsın buda ahenki yok etmiş.

Şiirinde bir takım kalıp olmuş laflar mevcut. Özgün bir şiir değil. Şiirin en önemli özelliği olan özgünlüğü yakalayamadığım için pek hoşlanmadığımı ifade etmek isterim.[signature][hline]''Ben ilk lanetlenmiş olanım; zamanın başlangıcından sonuna ve hatta zamanın ötesinde sonsuza kadar.Ben kardeşinin etini ilk tatmış olanım.İlk kanı ben akıttım, ilk defa ben kıskandım.Çılgınlığın boşluğundayım...bir ruhum yok benim.Ne insan, ne melek, ne de şeytan.Ben...vampir"
Sosyal ağlarda paylaş

selamon;

haklısın kalıplaşmış laflar var,ama mesela aydıklık-karanlık olayı benim ürünümdür=) olay şiiri nasıl yorumladığınıza bağlı olarak değişiyor,beğenip beğenmemeniz...ben kendi hislerimi şifreleyip koydum içine mesela içinde en beğendiğim yer olan söylediğim aydınlık geçen iki mısra da "mutlu olabilecekken mutsuz olmaya öyle alıştım ki,mutlu olmam gereken yerlerde bile mutsuz oluyorum" gibi bir anlam içeriyor,benim yorumumda=)sağolun yorumlarınız için..[signature][hline]Halfmumi, 08 June 2003 06:13 tarihinde demiş ki:
açıkcası evlenince karım olursa o yöntemi uygulayacam.

Metboy 19.08.20 22:42 bende türk sağ açarım o sol açarsa ahahha
Othranx 19.08.20 22:42 euheu
Othranx 19.08.20 22:42 sen dopsun orta aç eueh
Metboy 19.08.20 22:42 aefdaeh
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Selamon, 25 Ekim 2004 04:22 tarihinde demiş ki:
Sanırım uyaklı mı yazssam uyaksız mı derken arada kalmışsın buda ahenki yok etmiş.

Bu bölüme ben de katılıyorum. Maalesef ilk dizelerde sanki yak kullanıcakmışsın gibi bir havaya kapılıyor insan ama Neden kelimesi ile birlikte bir anda dumur olunuyor.
Bu da o anki hislerin ve okuma konsantrasyonunun bozulmasına neden oluyor. Tam olarak vermek istediğini alamıyor.
Öncelikle serbest mi kurallı mı yazacağına karar ver. Hatta başlangıçta direk serbest olarak başla. Kendini uyaklarla ya da devrik cümlelerle yorma. İçinden geldiği gibi yaz. Sonra cümleler üzerinde düzeltme yaparsın. O duygu patlaması geldiğinde direk duygularını kağıda dök. Duyguların anlatımı ve kağıda dökümü zor işlerdir. Bunu geliştirdikce kendi türünü secer o yolda kendini geliştirmeye çalışırsın.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
ghaldszar, 25 Ekim 2004 21:31 tarihinde demiş ki:
said:
Selamon, 25 Ekim 2004 04:22 tarihinde demiş ki:
Sanırım uyaklı mı yazssam uyaksız mı derken arada kalmışsın buda ahenki yok etmiş.

Bu bölüme ben de katılıyorum. Maalesef ilk dizelerde sanki yak kullanıcakmışsın gibi bir havaya kapılıyor insan ama Neden kelimesi ile birlikte bir anda dumur olunuyor.
Bu da o anki hislerin ve okuma konsantrasyonunun bozulmasına neden oluyor. Tam olarak vermek istediğini alamıyor.
Öncelikle serbest mi kurallı mı yazacağına karar ver. Hatta başlangıçta direk serbest olarak başla. Kendini uyaklarla ya da devrik cümlelerle yorma. İçinden geldiği gibi yaz. Sonra cümleler üzerinde düzeltme yaparsın. O duygu patlaması geldiğinde direk duygularını kağıda dök. Duyguların anlatımı ve kağıda dökümü zor işlerdir. Bunu geliştirdikce kendi türünü secer o yolda kendini geliştirmeye çalışırsın.

+1 ...[signature][hline]Savaşacak gücün yoksa,silahını düşmanına ;
Yönetebilecek kudretin yoksa,beynini sana boyun eğdirene ;
Uğrunda ölebilecek bir amacın yoksa,aşkını nefretine sat...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...