Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

9 yavrusunu emziren köpeği vurdu

GERGE

Öne çıkan mesajlar

insanlar savaşlarda ölüyor, çoğu ülkede idam ediliyor, işkence görüyor, açlıktan ölüme terkediliyor, milyonlarca insan, başımızdaki çıkarcı-işbirlikçi hükümetler nedeniyle, savaş, kıtlık v.s nedeniyle ölüyor. çoğu ülkede çoğu insan köle gibi çalıştırılıyor. biz her birimiz, ya da çoğumuz parmağımızın ucunu bile kıpırdatmıyoruz dünyada oluyor olanları protesto etmek için.
bu durumda herhangi bir insan hak ihlali konusunda eleştirel olmaya hakkımız yok mu sence? ya da biri diğerini öldürdüğünde, ''e zaten milyonlarca insan dünyanın her yerinde haksız biçimde öldürülüyor, ben de bunları protesto etmek için yeterince aktivist olamıyorum, o halde şu kişinin bu kişiyi öldürmesine kayıtsız kalayım, yoksa iki yüzlülük yapmış olurum''
diye mi düşünmemiz gerek?
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

ha bu arada gene moral faggotrynin dibine vurdunuz, AMA ODA BIR CAN TASIYOR diye ama aksam sizin icin oldurulmus hayvanlarin etini omnomnom diye yiyceksiniz iftarda

samimiyetsizlik tam olarak bu zaten adsfasfd

hardcore vejetaryan olmiyanlar mumkunse hayvan haklari konusunda moral faggotry yapmasin, hardcore diyorum hani ictiginiz ilactan suratiniza surdugunuz kreme kadar hayvanlara aci cektirilerek yapiliyor o isler

sucuk seyindede gorduk, adamlar makinaya canli canli firlatiyor tavugu, video koysam kufur eder aksam gider omnomnom yersiniz, yahudi ve muslumanlarin dunyanin dort bir yanindaki hayvan haklari derneklerinden tepki ceken barbar hayvan oldurme rituellerini saymiyorum bile

iste toplumun bu samimiyetsizligi cildirtiyor zaten akli basinda insanlari

aklı başında?
LOOL

adam yaşamını sürdürmek için temel bir besin maddesi olarak kullanılacak bir çiftlik hayvanı mı kesiyor gözlerini falan bağlayıp. Kaldı ki gerçekten aklı başında olan adam bu gibi da şiddete karşı yaklaşıyor orası tamamen ayrı bir mevzu.
Adam silah ile, gidiyor ve bi köpeği öldürüyor.

bullshit bi savunma olmuş yukarıdaki.
Sosyal ağlarda paylaş

ya sen de dini açıdan bakma hep. sadece kurbanı değil, yemek, giyim, kozmetik v.s amaçlı öldürülen, özellikle de işkenceyle öldürülen tüm hayvanları kastetti ki haklı bence.

ama tüm bunlar silahını çekip bir canlıyı öldürmeyi mazur kılmıyor, ve eleştrmemeyi gerektirmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

idilik said:

di said:

Hadi hep birlikte vejeteryan olalim. Et yemeyelim.

umarım insanlık öyle bir bilinç düzeyine ulaşır ileride. çok ütopik olduğunu bilsem de, hayalini kuruyorum zaman zaman.

Bilinc duzeyi ? Alakaya maydonoz olmus biraz sevgili idilik. Ne diyecegimi bilemiyorum o yuzden.

Yine de insanin vejeteryan olmasini degil de, daha hizli evrimlesip daha az enerjiyle cok daha fazla isler yapmasinin hayalini kurmak daha hayirli sanki.
Sosyal ağlarda paylaş

viktor neyin kafasını yaşıyorsun bilmiyorum valla.

o kadın isterse köpek yetiştirsin, isterse satsın. bunun manyağının birinin eline tüfek alıp sağa sola ateş açmasını haklı çıkaran yanı nedir? adam bahçeye ateş açıyor yahu. şu konuda haksız olduğunu hala kabul etmiyorsun. kadına kıl olmuşsun, eyvallah, ben de kıl oldum. ama öbür psikopatı suçsuz/haklı yapmaz ki bu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...