Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

inancın zayıfmış

Ren

Öne çıkan mesajlar

sınavdan çıktım eve geliyorum zaten beynim şoklanma yaşadı böyle. hatırlamadığım soruları doğru yaptım, biri gelse hop ne yapıyorsun anlat dese anlatamazdım yani. sonra eve dönerken yolda bi adam bişey sorabilir miyim dedi. temiz yüzlü de bir adamdı. 35 yaşlarında falan.

dedim sor abi.

dedi doktor medikoya yolladı iğne yazdı karneden birşey 33 lira birşey. *kolunu gösterdi* iğne vuruldum. dolmuş burda indirdi. bişeye binmeye param kalmadı. 5 lira yol parası bi yere dönücem falan. işlemci zaten sıcaktan yavaş çalışıyor. hatırlamıyorum tam detaylı konuşmayı.

sonra gömleğinin yakasını çekerek gıgı altını gösterdi. dedim sıçtık kesin saldıracak. bunu görüyor musun bu temiz kalp dedi.

dedim ben yolda böyle şeyler soranlara para vermiyorum.

İNANCIN ZAYIFMIŞ diyip iyi günler diyerek gitti.
Sosyal ağlarda paylaş

elimde sigara vardı ve güneş gözlüklüydüm. adam ise 13 çocuklu ailenin memur olan evladı gibiydi. o ara aklımdan lan pezevenk akşam gidip bira içeceksin karıyla kızla. belki gerçekten gereklidir adama, manyak mı adam bu sıcakta millete dil döksün diye düşündüm. ama 20 liram ve öküz gibi dolu olan cebimde köşelere saklanmış birkaç on kuruşum vardı. ramazanda su aldığım bir liraların üstüydü. teker teker bulmaya üşendim. yol soran insanların ümidiydim oysa ki..
Sosyal ağlarda paylaş

adamdan uzaklaştım ama boşalmış beynim, kolları anadolu kıllarıyla dolu adam dolandırıcı olmasa neden ramazanda ulu orta sigara içen adamdan inanç beklentisine girsin ki diye düşünüyordu. balık hafızam konuşma detaylarını untmaya başlamıştı, adamın para alamaması yüzünden yaşadığı hayal kırılığını hissettim. kesin bana gıcık olmuştu. evden çıkarken dolaba soğuk su da koymamıştım. hayalimdeki sorumluluk sahibi izmirli imajı bir anda buharlaştı. demek ben böyle bir insandım.
Sosyal ağlarda paylaş

iyi yapmışsın onlara pek inanmıyorum, yeni moda dilencilik oldu bu.
2 yıl önce yolda yürürken birşey soracam diye genç biri durdurdu,anlatırken arada gömleğimin yakası ile oynamaya başlayınca gözüm döndü dalasım tuttu, 2 lira verdim beğenmedi yok başka bende çulsuzum diyerek göndermiştim.
geçen sene de 40 45 yaşlarında birisi bakarmısın dedi, birşey soracak dedim ki, biz diyarbakırdan vs başladı bilmiyorum doğrudur belki ama anlatırken yüzünde hiç sıkılma olmaması sürekli bana yakın durmaya çalışması vs bende hiç güven uyandırmadı. Bende işten çıkarıldım bendede para yok hatta sende varsa sen bana ver diye ayarı verip kaçmıştım.
onun dışında geçen seneden itibaren aynı kaypaklıkta 3 eleman daha bakarmısın dediğinde bakamam deyip arkamdan hala bişiler anlatmaya çalışırken bıraktım.

Özetle ihtiyacı vardı ise bile kurunun yanında yaştya yanar deyip geçiştir gitsin, ki sana ayr vermesinden yaş sınıfına girmediği kesin.

2. edit beyim dönmüş durumda idare ediverin gari :D
Sosyal ağlarda paylaş

Geçenlerde adamın biri eve 2 blok kalmışken beni durdurup inşaatta çalışmak için (doğuda biryer söyledi ama hatırlamıyorum) geldim dedi işe de giremedim kardaşim param pulum yok çok acıktım para verirmisin biraz herkese söylemeye utanıyorum (benden neden utanmıyorsun yavşak) ama acım biraz para ver dedi . yok para dedim yürüdüm 2 adım attım simitçi vardı ulan adam ya açsa dedim aldım 2 gevrek buyur ettim , adam kardeş para yokmuydu deyip oflayıp puflayarak hadi neyse ver dedi omuz silkip arkasına dönmeden gitti . ulan ne şerefsiz herifler var demeye kalmadan kendimi bir adamı bana yaklaşıp laf anlatırken buldum adam bir önceki hikayeyi tekrarladı sinirden gülüp hadi hayırlı işler diyip yürüdüm gittim . Ulan harbi ne biçim insanlar var dedim gevrek parasına alabilceklerimi düşünerek apartmana girdim
Sosyal ağlarda paylaş

lifeleech said:

Geçenlerde adamın biri eve 2 blok kalmışken beni durdurup inşaatta çalışmak için (doğuda biryer söyledi ama hatırlamıyorum) geldim dedi işe de giremedim kardaşim param pulum yok çok acıktım para verirmisin biraz herkese söylemeye utanıyorum (benden neden utanmıyorsun yavşak) ama acım biraz para ver dedi . yok para dedim yürüdüm 2 adım attım simitçi vardı ulan adam ya açsa dedim aldım 2 gevrek buyur ettim , adam kardeş para yokmuydu deyip oflayıp puflayarak hadi neyse ver dedi omuz silkip arkasına dönmeden gitti . ulan ne şerefsiz herifler var demeye kalmadan kendimi bir adamı bana yaklaşıp laf anlatırken buldum adam bir önceki hikayeyi tekrarladı sinirden gülüp hadi hayırlı işler diyip yürüdüm gittim . Ulan harbi ne biçim insanlar var dedim gevrek parasına alabilceklerimi düşünerek apartmana girdim

ahahahahah en iyisini yapmışsın.
Sosyal ağlarda paylaş

lifeleech said:

böle bi adam bostancı köprüsünde var, 6 senedir falan dogudan geldim parasızım kardeş vsvs
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...