Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

istanbul ve izmirde park senaryolari

reyou

Öne çıkan mesajlar

selamlar, cilgin bir proje icin veri toplamam gerekiyor, bunun icin pati halkinin tecrubelerine ihtiyacim var..

istanbul ve izmirde mesela arabanizi aldiniz evden ciktiniz, herhangi bir yere gidip 2 saatligine arabanizdan inip oralarda takilip arabanizi 2 saat sonra gelip almaniz lazim, ne tur senaryolar oluyo semt vs ekleyebilirsiniz.

mesela;

1- bos buldugum bi sokaga parkediyorum, bedava
2- gittigim yerde illegal degnekci oluyo vermek zorunda kaliyom ne isterlerse
3- gittigim yerde park yerine parkediyorum
4- gittigim yerde en yakin alisveris merkezi vs varsa oraya parkediyorum
5- devletin degnekcilerine veriyorum para
6- istanbul yada izmirde parkmeter var oraya atiyorum saat basi su kadar. (parkmeter olayi varmi bilmiyorum bu arada istanbul ve izmir beni bu konuda aydinlatin lutfen)

vs vs....

baska baska en fazla ne tip bir senaryo yasiyosunuz?
Sosyal ağlarda paylaş

izmir - bornova,

arabamız yok, ancak bir şekilde kiralanıp birşeyler olduğunda apartmanın önünde park yeri var oraya park ediyoruz. orası doluysa cadde üzerinde en yakın yere, orası da olmazsa yan sokaklardan başlıyoruz aranmaya.

bornovada park mantığı genelde arka sokak aramaktan ibaret.

ediö: zaten evden çıktığınızda denmiş. olsun mesaj oraya da gidiyor bence.
Sosyal ağlarda paylaş

ben izmirde yasarken alsancakta falan arka sokaklara sikistiriyoduk bi yerlere, kimseye para verdigimizi hatirlamiyorum ama, devlet sokak parketme olaylarindan para almaya basladimi? yani mesela hafta ici 9-6 arasi su sokaga parkederseniz para odiceksiniz gibi durumlar oluyomu?
Sosyal ağlarda paylaş

evimde otopark varda. dısarı cıkınca

kadıkoyde 2 tane sokak var parasız bakarım bos yoksa veririm gidecegim yere en yakın otoparka ha 6 lira ha 8 ugrasmam lol

taksim direk akm yanı otopark acık mumkunse

goztepe falan zaten yer oluyo.

rumeli hisar ustu okul civarı bos yer oluyo sokakta beles koyuyorum bazen derse falan gec kalıyosam ugrasmıyorum veriyorum otoparka

etiler falan ara sokaklar

caddebostan ya ckn den girip oralara bakarım mano burger onu bos yer var mı diye ya eski gloria nın yanındaki sokaktan yukarı girip orda beles park yeri bakarım yoksa migros arkasına koyarım deynekciye de para vermem. suana kadar dokunmadılar arabaya. yoksa hayvan gibi otoparka koyuluyo egfer cumartesi aksam saat 10 degilse.

suan istanbulda baska bi yere gittigimi hayal edemedim bu kadar yere gidiyomusum demekki =)

bu arada sordugun sey bu muydu bilmiyorum ben yazmaya basladıktan sonra senin soredugun seyi unuttum das. neyse bilgi olur benle ilgili :P
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...