Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

peak games

Killer

Öne çıkan mesajlar

Arkadaşlar şakamısınız
Birisi isterse şirketin tabelasına baksın
İsterse telefon açsın sorsun
İsterse bu arkadaş gibi mail atsın
Bu gibi tüm durumlarda şirketin vizyonu o kişiye açılmış demektir. Dolayısıyla her türlü mesaja cevap vermek durumundalar. Ne demek sen kimsin onlar kim? Ömrümde duyduğum en komedi laf. Adam tabiki öğrenci staj yapmak için merak edecek küfür etmemiş birşey yapmamış. Ortada art niyet de yok. Bal gibi cevap vermekle yükümlüler. Şirket olmak bunu gerektirir.

Nasıl sağlam bir aşçı 2-3 siparişi takır takır yaparken bir anda 20-30 sipariş aldığında eli ayağına dolanmadan işini yapmakla yükümlüyse profesyonel olduğunu iddia eden veya öyle olması gereken şirket de iş yükü arttığı zaman o iş yükünü üstlenecek personeli istihdam etmek durumundadır. Yoksa profesyonel filanda değildir kimse kusura bakmasın.
Sosyal ağlarda paylaş

aklı başında mantıklı insanları görmek çok mutlu etti beni. sağolun manevi destek için.

babacum'un dediğini yapıcam. cv hazırlamak konusunda uzman varsa yardımlarını beklerim.

hayır yarın öbürgün işte o staja alınmayan çocuk şimdi nerelere geldi muhabbeti yapıcaklar şirkette fgkhgfhf

Xht said:

peakgamesde calısmak üzere olan biri olarak söylüyorum, şirketin yarısı yabancı zaten, onun yanı sıra şirkette şuan dağılmalar mevcut anlasmalar iptal ediliyor gameturkle falan yapılan. o yüzden bi düzensizlik var geç dönmeler falan gibi.

yaz ayı böyle geçer peakgames adına stajer olarak kımseyı alacaklarını sanmıyorum bu dönemde oyunlar yeni cikiyor ve acil maddi gelire ihtiyaçları var mmo bölümü için.

sen hangi ofislerinde ve ne görevde çalışacaksın?
Sosyal ağlarda paylaş

patatespresi said:

hayır staj yapmak istiyorum diye mail atmadım atmadım diyosun da, 1 km öteden belli staj yapmak istediğin. adamlar hayır bu yaz stajyer almıyoruz dese ne değişecek, şu verdikleri cevapla aynı şey işte anla.

görme özürlü kardeşim için yapıyorum hayal gücü yüksek ve bu konuda çalışmak istiyor

belki?

bye

öyle deseler daha iyiydi de ben yine iyi kovaladım
Sosyal ağlarda paylaş

şunun üstüne devam ve ısrar etmen hata.

"Daha önce de mailinize bu konuya ilişkin yanıt vererek, talebiniz üzerine bilgilerinizi ilgili departmanlara ilettiğimizi ifade etmiştik. Uygun görülmesi durumunda sizinle iletişime geçilecektir.

İyi günler, başarılı bir yaşam dileriz,
Saygılarımızla"

adamlar demiş işte stajyer düşünürsek geri döneceğiz diye. bir de bu tür şeylerde yapılacak en iyi şey telefonla aramak. mail sonuçta X kişiye atmıyorsun ortaya atıyorsun, kurumsal bir yer değlse ve özellikle stajyer almakla ilgilenen bir kişi yoksa, sürü psikolojisi herkes birbirine bırakır kimsenin alanında olmayan ve ortaya düşen mail'ı, yok olup gider.

iyi cevap vermişler en azından, hem de 4-5 kere vermişler.. bir de sorduğun soruyu düzgün sormamışın "staj konusunda mesaj atmıştım" "staj konusu nooldu onu soracaktım" falan diyorsun.
açık açık sorsana "Peak Games'de yazın stajyer alıyor musunuz acaba ben bu bilgiyi öğrenmek istiyorum lütfen" diye. bu kadar yahu olay.

önce derdini anlatmayı bileceksin.
Sosyal ağlarda paylaş

Adam istekli ve tuttuğunu koparan mı yoksa ukala ve rahatsız edici mi bir türlü karar veremedim. Bir yandan haklı gibi ama diğer yandan da mazallah şirketten biri görse şuradaki üslubu ikinci bir Arda Bey?? vakası olacak gibi.

edit: peakgames ne lan? İlk defa duydum..güya bir de yazılım mühendisliği okuyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

bu tip reklam ajansı gibi kurumların çalışanları son derece snob. kendilerini astronot sanıyorlar(çok önemli iş yapıyoruz, havalıyız). bilgisayarın başında gün boyunca kalkmayıp mailini görmemiş ayağına yatıyorlar. ihtiyaç varsa da stajere kesin tanıdık gerekiyor. senden bahsediyor oraya ve gidiyorsun. yoksa onlara ulaşmak son derece zor.
Sosyal ağlarda paylaş

deli gibi para kazanıyorlar ne diyorsun?

ben facebook'ta falan oyun oynamadım hiç. millet deli gibi oynadığı için sektör acaip şişmiş durumda.

işin saçma tarafı ise şudur, zamanında size-bize "ıyyy bilgisayarda oyun oynuyoooo" diyen adamlar 10000sene önce çıkmış civ-i'e kıyasla dahi berbat olan oyunları ayıla bayıla oynuyor, millete yalvarıp duruyorlar üstüne.

oyun ve oyunculuk çok garip bir hale geldi doğrusu
Sosyal ağlarda paylaş

nedanko said:

Peak games in gunluk 10 milyon kullanicisi var, 10 milyon ayri insan yani :)

Kullanici sayisi itibari ile Dunya'nin ucuncu en buyuk sosyal oyun sirketi.

Casual oyunlarin oyuncu sayisi yuksek.

aynen seminerde de böyle anlattılar şaştım baya

bide hardcore gamer ev hanımı oyuncularına bakılırsa baya bi az kalıyo. farmville oynayan anne baba kız varken, diğer ciddi oyunları oynayan sayısı çok az. o yüzden piyasa ciddi anlamda kalabalık. bu firmanın yükselmesinin nedeni de localization muhabbeti. arabistana uygun oyun yapıoylar mesala onların kültürlerine aykırı olmadan vs. farmville'de domuz varsa, komşuçiftlikte yok mesala. iyi yere yani. ingilizce oyunları yok bildiğim kadarıyla. türkçe ve arapça.

firmaya giren kişi öm attı onla konuşayım.

babacum yardımın dokunabilirse çok memnun olurum valla =/
Sosyal ağlarda paylaş

Ingilizce oyunlari var. Dogru asil focus mena region ama lost bubble yaptilar, bi ay kadar bir surede 1.5 milyon gunluk oyuncuya ulasti. Simdi bi de n.e.w. battles diye bi oyun yaptilar bence oldukca kaliteli bi oyun guzel garifiklerle. Su an beta da. Lokalizasyon yapiyolar ama kullanicilarin buyuk cogunlugu kendi oyunlarindan geliyor. In house oyunlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Killer said:

aquila said:

adam default haksiz zaten.

ya tamam beraber önceden dota oynadık kaç senedir de burdaki faillarımı bilyiosun ediyosun da sus artık her açtığım konuda laf atma. baydın. büyüğüm olduğun için de ters bişey söylemek istiyorum ama tadında bırak pls.

tamam tatlim.

bunun kurucusu bizim lisedenmis ya.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...